Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha felkéri bárki a vőlegényem...

Ha felkéri bárki a vőlegényem keresztapának, ugye nem vonja maga után a dolog,hogy én legyek keresztanya? Vagy sajnos igen? Egy keresztszülő elég ahhoz,hogy megkereszteljenek valakit?

Figyelt kérdés
Nem történt ilyesmi,de ha az élet úgy hozná. Hogy van ez? Lehet CSAK keresztapja egy gyereknek,vagy mindig van keresztanya is? Én konfliktusmentesen kerülném ezt el,mert 9 éve együtt vagyunk. Kettő keresztszülő kell vagy lehet eggyel is keresztelni?

2021. szept. 24. 17:27
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Hosszú kapcsolat alatt ez időnkét előfordul a családban. Már jeleztem neki,én nem vállalok hasonlót,részéről rendben,nem kötelező. De ha őt felkérik CSAK egy keresztapa lesz? Vagy kettő ember kell és kerítenek még valakit arra a ceremóniára?
2021. szept. 24. 17:30
 2/36 anonim ***** válasza:
93%
Ha jól tudom lehet.
2021. szept. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
68%
Lehet. Én is csak keresztapa vagyok, keresztanya majd a leendő feleségem lesz, de persze neki sem kötelező.
2021. szept. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
A lényeg,hogy semmi nyilt csunya konfliktusom ebből ne legyen! És nem tudom hány fő szükséges,hogy valaki meg legyen keresztelve. Már eleve kínos lenne,hisz én nem vállalnám. Így csak remélem sose kéri fel senki,ha igen nem tudom mennyire lesz gáz,de nem vállalom.
2021. szept. 24. 17:36
 5/36 anonim ***** válasza:
98%
Lehet egyedül is. Úgy is, hogy ő a keresztapa, a keresztanya meg egy nő ismerősük, nem kell egy párnak lenniük. Nálunk a keresztapa az apuka legjobb barátja, a keresztanya meg az én barátnőm. Senki sem szólt semmit erre sem.
2021. szept. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Olyan nincs :DD 3as!! Az a keresztszülő aki AKKOR van ott!! Nem X év múlva. Akkor is csak 1.fő neki. Csak ti nevezitek úgy ha akarjátok,de amúgy a keresztelőn aki nem lett keresztanya az nem az. De ti hívhatjátok annak,ehhez jogotok van!:)


Tehát nyugodjak meg,egy fő erre elég a ceremónián tuti??

Az se érdekelne,ha nem más csajt felkérnének..attól még én vagyok a menyasszonya. :D

2021. szept. 24. 17:39
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Elég ő is. Ha csak egy keresztszülő van akkor egy. Emiatt nincs semmi, megkeresztelik akkor is.
2021. szept. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak keresztapa. A keresztszülő partnere, házastársa nem lesz automatikusan keresztszülő.
2021. szept. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
13%
#6: Pedig nekem azt mondták! Ketten voltunk ott az egyik unokahúgommal, mint keresztszülők, de neki is azt mondták, hogyz ő számára csak formalitás, nem jár neki semmilyen kötelezettséggel, csak hogy mégis ketten legyünk az eseményen. Nem lehet, hogy később lesz valami kis külön ceremónia annak a számára, aki a feleségem lesz és a keresztanyja? Most már bosszant, rá fogok kérdezni! Reformátusok vagyunk egyébként, egy elég "rugalmas" lelkipásztorral.
2021. szept. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
79%

Max. felkérnek egy másik nőt (rokont vagy ismerőst) és ő lesz a keresztanya, párod pedig a keresztapa.


"Így csak remélem sose kéri fel senki,ha igen nem tudom mennyire lesz gáz,de nem vállalom."


Az, hogy reméled nem kérik fel, elég érdekes (khmm, kissé önző) felfogás. Az is furcsa, hogy egy egyelőre nem létező problémát ennyire túlgondolsz. Nem fog rád haragudni senki, ne agyalj ezen.

2021. szept. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!