Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Meg lehet oldani 2 dolgozó...

Meg lehet oldani 2 dolgozó embernek illetve egy 10 éves kislánynak 250 km-es utazást az őszi szünetben?

Figyelt kérdés

Tehát levázolnám a helyzetet;

Keresztanyukám és a férje, illetve a lánya lent voltak nálunk júliusban. Iszonyú jó a kapcsolatom a lánnyal, és nagyon hiányoznak, sajnos ők pestiek, így nagyon ritkán találkozunk. Keresztanyum aztmondta hogy mivel nincs szabadsága/szabadnapja már idén, így valszeg nem fognak lejönni. De ezt nem értem. Ő egy olyan helyen dolgozik ami pl hétvégén nincs is nyitva. Meg senki nem dolgozhat egész héten 7 napot ugye? Tehát az lenne a kérdésem hogy ugye ez megoldható lenne? Mindjárt őszi szünet és szeretném ha lejönnének, mert a férjének van céges autója amivel le tudnak jönni. Nem értem miért keres kifogást keresztanyukám. Mi a véleményetek?



2021. okt. 16. 00:00
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
94%
Azon mit nem értesz, hogy nincs már idénre szabadsága? A munkahelyeken nincs őszi szünet. Azért meg nem fognak 250 km-t utazni szombaton, hogy vasárnap indulhassanak is vissza.
2021. okt. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
95%
Vagy akkor miért nem jössz te fel Pestre hozzájuk?
2021. okt. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nekik is nyűg lehet össz-vissz 500/1000 km-t kocsikázni.
2021. okt. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
94%

Nem kifogást keres. Egyszerűen sok nekik a 250 km-es vezetés, főleg ha egész héten vezettek, dolgoztak. Hétvégén meg pihenni akarnak, nem utazgatni. Azért 1 heti munka után, elég fárasztó kicsit hosszú utat tenni.

De ha annyira hiányzik neked, akkor miért nem te utazol Pestre? Tudod azt mondják ugyanannyi idő oda lemenni nekik, mint neked felmenni Pestre.

2021. okt. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehet megoldani. Nem várhatod el, hogy azzal töltsék a hétvégjüket, hogy fél napokat utazgassanak. Nyilván szeretnének pihenni is, meg gondolom otthon is van tennivalójuk. Nem is értem, hogy ezt hogy gondoltad. Ha meg annyira hiányzik, akkor miért nem mész te hozzájuk?
2021. okt. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam hogy pénteken munka után elindulnak aztán vasárnap délután vissza..

Arra is gondoltam hogy én mennék fel Pestre, csak magamat "meghívatni" hozzájuk kicsit tolakodónak érzem vagy nem is tudom... hogy "figyu elmennék hozzátok őszi szünetben" Ez kicsit bunkóság nem? Főleg hogy nem is keresztanyumé a ház amibe laknak..

2021. okt. 16. 00:15
 7/42 anonim ***** válasza:
91%

Én biztos nem indulnék neki pénteken munka után még 250 km-t vezetni, hogy aztán este 10-11 körül jópofizzak 10 percet, és az ágyba zuhanjak;

-majd ennek következtében szombat délelőtt 10-kor vagy 11-kor ébredjek, és ismét "családozzak".

Ezek után eljön az este, amikor véééégre korán le tudok feküdni, ha már hétköznapokon reggel fél 5-kor kelek, vasárnap tán alhatok megint 9-ig, de ugye a család részéről van igény más eseményre is;

-és úgy vasárnap délután 3 körül már indulhatunk haza, hogy emberi időben hazaérjünk, mert hétfő reggel megint munka.

Kösz, nem. Jobban esik az itthoni pihenés.

Ha meg mondjuk a keresztlányommal tényleg olyan jó a kapcsolat, nekem nem baj vagy probléma, ha rám/ránk ír, vagy telefonál, hogy jönne hét végén. Jöjjön csak. Hely van, kaja lesz, csak írja meg, mikor jön, amennyiben igényel kalauzolást, és kimegyünk elé a vonathoz, de ha idetalál hozzánk, akkor csak csengessen be. Nem látok ebben semmi problémát.

2021. okt. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
88%
Pénteken munka után. Aha. A 250 km az minimum 3 óra út. Ha dolgozik az ember pénteken 5-ig, 6-ra hazaér, 7-re megvacsorázik és elintézi a tennivalóit, akkor el tud indulni, ha előző nap összepakolt. Akkor akár már este 10-re ott is lehetnek nálatok. Tök jól hangzik. Ja, nem.
2021. okt. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
92%

" Úgy gondoltam hogy pénteken munka után elindulnak aztán vasárnap délután vissza.."

Aha.. csak egy valamire nem gondoltál.

Mindkét felnőtt hétfőtől-péntekig dolgozik reggeltől estig. Minden nap munka után , bevásárlás, tanulás a gyerekkel, kicsit összepakolni, főzni, mosogatni, aztán alvás, mert holnap is van meló. Pénteken végre úgy fejezi be a melót, hogy nem kell másnap dolgozni menni. Így hétvégén végre kimoshat, csinálhat nagytakarítást, esetleg vasalhat, vagy csak csinál egy nagy bögre kakaót, és végig nézi azt a nyavalyás filmet amit hétfő óta megakar nézni. De a legfontosabb. Lazulhat, nem kell rohanni, korán kelni.

Nem mindenkinek van kedve munka után egyből autókázni, majd vasárnap újra autókázni. otthon meg megint elszalad minden munkával.

2021. okt. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
88%
Az a véleményem, nem érted milyen egész héten melózni, és alig várni hogy pihenhess...
2021. okt. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!