Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az unokatestvérem miatt...

Az unokatestvérem miatt elkényeztetett p*cs*nak tartanak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem 12 éves kislány, aki imád hazudozni, túlozni, ferdíteni a valóságot. Régen már volt ebből problémája neki is, de inkább mások isszák meg a levét.


Most 7.-es és néhány osztálytársa átjött 6 osztályos gimibe, oda ahova én járok és így ő is valamilyen szinten bekerült az itteni 7-8.-os társaságba. Onnan meg ugye terjednek a hírek felénk is, hallják az osztálytársaim, barátaim.


Újabban olyanokat terjeszt, hogy mi őt rendszeresen visszük Londonba meg Párizsba vásárolni. Azt hagyjuk is, hogy ez mennyire realisztikus a beutazási tilalmak miatt, sokan elhiszik neki. Annyi valóságalapja van, hogy évekkel ezelőtt voltunk Párizsban az ő családjával együtt, Londonból meg hoztunk neki ajándékot, de ennyi. Minden történetének kb ennyi valóságalapja van. Olyanokat is hallok, hogy azt állítja, hogy nekem többszázezres ruháim vannak, meg magánrepülőnk meg ilyenek. És hogy én majdnem minden nap milliós dolgokat hisztizek! ki a szüleimtől.


Egyesek meg elhiszik ezeket a h*lyeségeket és most én vagyok az elkényeztetett kis p*csa. Persze a közeli barátaim tudják, hogy ezek r*hadtul nem igazak, de egy csomóan így is elhiszik neki. Múltkor is az egyik osztálytársam tesi órán azt mondta, hogy inkább nem dobja nekem oda a labdát, nehogy leessen az aranygyűrű az ujjamról. Meg egy csomó ilyet kapok.


Nem tudom, miért hiszik el neki, de mit tudok ezzel tenni? Voltatok már ilyen helyzetben?



2021. okt. 30. 14:16
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:

Azt lehagytam, hogy 16/L.


És bocsánat a trágár szavakért, de már nagyon ki kellett írnom magamból, mert kikèszít.

2021. okt. 30. 14:17
 2/46 anonim ***** válasza:
97%
Akinek ennyi esze van, hogy ezeket elhiszi anélkül, hogy megkérdezné a másik oldalt is, az pont ugyanannyit ér emberileg, mint aki ezt terjeszti rólad. Sz@r emberekkel meg nem foglalkozunk, mert felesleges. Ha így kiközösítenek/kicsesznek veled, és nem bírod, akkor meg menj másik iskolába, vagy állj ki magadért.
2021. okt. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgáltassák ki,lehet kényszeres hazudozó.
2021. okt. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
beszélj szüleivel szüleiddel és hívd oda az osztályt mondd meg nekik h nem igaz és kényszeres hazudozó
2021. okt. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

#2 Annyi naiv ember jár ebbe az iskolába, hogy nem igaz. Így legalább rászállhatnak valakire. De a városban ez a legjobb suli, meg amúgy az oktatás jó, a többi el van maradva ettől ilyen szempontból, nem szívesen mennék át egy gyengébbe.


#3 Valószínűleg az, kivizsgálva ugyan nem volt, ha a szülein múlik nem is lesz.

2021. okt. 30. 14:35
 6/46 anonim ***** válasza:
95%
16 évesen már olvasnak simán híreket a fiatalok meg van realitásérzékük is. Hogy hiszik el ezt a sok baromságot?
2021. okt. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
#4 Az a baj, hogy a fél iskolának nehezen tudnám elmondani, és akkor sincs semmi garancia, hogy elhinnék. Az ő szülei meg nagyon elfogultak (egyedüli gyerek) nem fogják beismerni, ha baja van.
2021. okt. 30. 14:38
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

aha hát akkor nem tudom. mondd el a szüleidnek akkor legalább ők megpróbálnak beszélni a szüleivel veszíteni nem sokat veszíthettek.ha nem is a fél iskolának akkor csak az osztálynak mondd el. ülj le vele kérdezd meg hogy miért és kérd meg nagyon szépen. más megoldás noincs a felemben.


üdv: 4-es

2021. okt. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
#6 Igazad van, én se értem, hogy hihetik el, de sajnos nem mindenki olyan intelligens. Meg igazából hogy bizonyíthatnám be, hogy nem igaz, azon kívül, hogy mondom? (Nem költői kérdés, ha valaki tud megoldást, szóljon!) Nem is vagyok túl népszerű alapból, lehet direkt a hibát keresik rajtam.
2021. okt. 30. 14:42
 10/46 anonim ***** válasza:
100%
fúha tényleg jó hülye emberek lehetnek akik elhiszik. csinálj valami olyat hogy beszélsz vele(az unokatesóddal) és felveszed hátha elszólja magát és ott a bizonyíték
2021. okt. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!