Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek szeretnem kellene...

Tímea7612 kérdése:

Szerintetek szeretnem kellene a testvéreim gyerekeit, még ha soha nem is találkoztam velük, olyanok nekem, mint az idegenek?

Figyelt kérdés
Anyámmal sem jó a kapcsolatom, a testvéreimmel sem szoktam találkozni, a gyerekeiket legfeljebb fényképről ismerem, az egyik testvéremét még onnan sem. Anyám a minap üzenetet küldött, hogy a nővérem lányának a napokban volt a születés- és névnapja. Én meg visszaírtam, hogy egyik unokahúgom/unokaöcsém születés- vagy névnapját sem tudom, mert hogy nem is ismerem őket. Erre azt válaszolta, hogy borzasztó vagyok, mintha a nagyanyámat hallaná. Nekem igen rosszul esik, hogy hozzá hasonlít, mert ő egy kiállhatatlan perszóna volt, aki az egyik lányát szerette,a másikat (anyámat) nem, a nagynéném gyerekeit, meg két testvéremet szintén szerette, de a húgomat és engem nem. Na most én szeretem a testvéreimet, még ha nem is találkozunk, de a gyerekeiket tényleg nem ismerem. A rokoni kapcsolatból adódóan akkor is szeretnem kellene őket, ha soha nem találkoztam velük?

#rokoni szeretet
2021. dec. 13. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Csinálj önvizsgálatot.

Alighanem benned IS van hiba.

2021. dec. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Ha nem találkoztál velük, nem is szeretheted őket. Az viszont baj lenne, ha saját gyerekeid lennének és azokat nem szeretnéd.
2021. dec. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

A szeretet nem anyakönyvi alapon működik, tehát a kérdésedre a válaszom NEM.

Viszont a helyedben alaposan elgondolkoznék, hogy mennyiben vagyok felelős a kialakult helyzetért és ilyen semmilyen kapcsolat mellett miért hiszi anyád, hogy a családba tartozol?

2021. dec. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Még annyit: anyám sohasem szeretett engem egyébként, számomra van egy "feledhetetlen" mondata: Csinált volna inkább apád kisszéket helyetted, annak több hasznát venném. :( Rengetegszer megvert, megalázott. Szóval nagyon ritkán találkozunk, de sohasem lesz bensőséges, igazi anya-lánya viszonyunk.

Az öcsém külföldön, messze él, vele nem is tudnék találkozni, ha akarnék sem. Nem jár haza. A húgom sincs a közelben. A nővéremmel pedig már régen megromlott a viszony, apánk halála után, az örökösödés kapcsán. :(

2021. dec. 13. 14:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Engedj el mindenkit akivel nem jó a kapcsolatod / anyádat is/ ! Ha ők nem kíváncsiak rád akkor neked sem kell kíváncsinak lenni rájuk.
2021. dec. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

#4

Ezt a kisszékes dolgot igencsak mellre szívtad, szokták mondani vicces formában. Én is mondtam már a férjemnek és nevetett, de eszébe nem jutott ezért beadni a válópert.


A többit meg te tudod, de ha ilyen rossznak ítéled a helyzetet, akkor mi a fenének tartod anyáddal a kapcsolatot?

Őszintén, ennek mi értelme van?

A testvéreid?

Azelőtt sem lehetett túl jó testvéri kapcsolatotok, ha így tudtok pro és kontra tojni egymásra. Az én testvérem évtizedek óta 1200 km-re él tőlem, de hetente 2x biztos, hogy skype-olunk 2 órát. Mindent tudunk egymásról, még azt is melyikünknek nőtt pattanás a fenekén.

Tehát a távolság nem meghatározó jó testvérek esetén.

2021. dec. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6/6 anonim

Csakhogy egy tizenéves lány számára két verés között egyáltalán nem vicces, ha az anyja ezt vágja oda! Szerinted az, én nem tartom normálisnak. Nem ez volt az egyetlen megalázó mondata. Mindegy is.

Miért tartom vele a kapcsolatot? Néhány évig nem kerestem, aztán úgy gondoltam, rövid az élet, megpróbálok valami normális viszonyt kialakítani vele meg a testvéreimmel. A húgom és az öcsém jóval fiatalabb nálam, de helyettük is mindig én kaptam a verést gyerekkorunkban. :( Ez is közrejátszhat abban, hogy így alakult a kapcsolatunk. Mindig én voltam anyám "bokszzsákja".

Soha életemben nem skype-oltam, nincs is hozzá eszközöm, no de ez - mondhatni - kifogás is lehetne. Viszont egy sok éve megszakadt kapcsolaton nem hiszem, hogy segítene. Nem tudnék miről beszélni az öcsémmel, azt hiszem. :(

2021. dec. 13. 15:11
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Alapvetoen fura nekem, ha az ember ennyire nem tartja a testvereivel a kapcsolatot. Nyilvan ha megvan ra az okod nem kotelezo, de kulso szemlelo szamara fura lehet. Mondjuk nekem az a benyomasom, hogy feldolgozatlan gyerekkori traumaid vannak. Ezeknek a feldolgozasaban szakember tudna segiteni.
2021. dec. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Te életed. Neked kell eldönteni hogy kivel akarsz jóban lenni, kiben látod a fogadókészséget és tenni érte.
2021. dec. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem kötelező a dolog.
2021. dec. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!