Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan közöljem egy rokonommal...

Hogyan közöljem egy rokonommal ha nem akarom hogy eljöjjön édesapám temetésére?! Mit mondjak neki?!

Figyelt kérdés

Édesapám temetésére szeretne eljönni a rokon, de én nem akarom hogy ott legyen.

Kerek perec mondjam így el neki hogy ne gyere, mert nem vagyok rád kíváncsi?!


Okok ami miatt nem szeretném ha eljönne: évek óta nem is tartjuk a kapcsolatot, néha néha egyszer kétszer úgy 5 évben láttuk őt.

Apám is utálta őket, csakúgy mint én. A csavar, hogy tudom hogy ők is utálták apámat.

Most mégis el akarnak jönni a temetésre. Hogyan adjam tudtára hogy nem?!


2021. dec. 30. 22:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem részedröl lenne bunkóság. Ha ö el akar búcsúzni édesapádtól, akkor ne akard megtiltani!
2021. dec. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

ma 22:27


Igenis megtilthatom, mert egész életükben utálták apámat, és ez kölcsönös is volt. Ha eddig nem érdekte, akkor most se tegye.

2021. dec. 30. 22:29
 3/31 A kérdező kommentje:
Éveken keresztül nem érdekelte őket apám, néha leghülyézték vagy röhögtek rajta egy jót ezek a rokonok. Nem kell nekem itt most a kamu megjátszós gyász kíséret. Ám nem ez volt a kérdésem, hanem az hogy hogyan adjam tudtára a rokonnak hogy ne jöjjön el?! Végső soron így kerek perec megmondom, ötleteket várok hogy mondjam meg emberibb módon. Köszönöm
2021. dec. 30. 22:33
 4/31 anonim ***** válasza:
96%

hát nem azt kéne hogy azért mert nem vagy rá kíváncsi, nem azért menne a temetésre mert rád kíváncsi, hanem hogy tiszteletét tegye, elbúcsúzzon tőle.

ha tényleg az a helyzet amit leírsz akkor azt kéne mondanod ha utáljátok egymást akkor ne jöjjön

2021. dec. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%

Mond meg neki szépen, hogy ha életében nem foglalkoztak vele akkor holtában már mindegy, ott nem kívánatosak.

Nem lehet szépen fogalmazni ha nem volt jó viszony akkor meg pláne nem kell érzelgősködni.

2021. dec. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim válasza:
86%
Lehet, hogy átgondolta magában a dolgokat és megbánta amit tett vagy mondott édesapádnak és szeretne elbúcsúzni...Mivel emberek vagyunk ez bárkivel előfordulhat. Szerintem ilyet nem kéne megtiltani, de te tudod jobban a körülményeket.
2021. dec. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
84%

"Igenis megtilthatom,"


Nem tilthatod meg, mivel senkit nem tilthatsz ki a temetőből, ha csak nem foglalod le az egészet.

2021. dec. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
99%
Én hasonló esetben minden rokonomnak elmondtam, hogy az illetőt nem látom szívesen a temetésen, nem is jött el. Ritka erőszakos rohadék volt, bántotta életében az elhunytat.
2021. dec. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Tudom nagyon jól hogy ha még élne, és nyilatkozhatna vagy dönthetne erről, ő sem akarná azt, hogy ilyen rokonok megjelenjenek a temetésén. Biztos vagyok benne.
2021. dec. 30. 22:41
 10/31 anonim ***** válasza:
79%

Nem tilthatod meg neki. És ha mégis megjelenik mit csinálsz? Nekiállsz cirkuszolni apád temetésén? Te leszel a kegyeletsértő, nem ő!

Amúgy meg, ha hátul áll és nem megy oda részvétet nyilvánítani, lehet, hogy észre sem veszed.


Anyukád él? Testvéreid vannak? Ha igen, akkor az se biztos, hogy ők ugyanúgy gondolják, mint te.

2021. dec. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!