Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tényleg én lennék a rossz,...

Tényleg én lennék a rossz, amiért nem kerestem fel apámat és az új "családját" karácsonykor? Van feléjük valami kötelességem?

Figyelt kérdés

Az apámmal annyira soha nem volt szoros a kapcsolatom mint mondjuk anyával, de azért beszéltünk azután, hogy elváltak anyával. Viszont apa a válás után eléggé lezüllött, aztán kb.5 éve elvett egy másik nőt. Egy roma nőt, e gyerekkel. És azóta most született a 4.közös... És szóval azóta én csak nagyon ritkán beszélek apával, néha messengeren vagy esetleg ha összefutunk valahol. De mindig mondja, hogy nem tekintem testvérnek a gyerekeit,(ami igaz) és több helyről visszahallottam, hogy nagyképű vagyok hogy még egy csokit se vittem a "testvéreimnek" karácsonyra, tegnap meg kaptam tőle egy hosszú üzenetet, hogy szégyeljem magam amiért még boldog karácsonyt se kívántam nekik meg hogy nem vettem semmit még a csecsemőnek se meg sem néztem.


És az a helyzet, hogy én tényleg nem tekintem senkimnek ezt a családot és továbbra is el akarok határolódni tőlük. Tényleg rossz lennék azért mert nem tudom testvéremnek tekinteni azokat a gyerkekeket?

27/N



2022. jan. 1. 08:05
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
96%
Te magad írtad le a legnagyobb problémát. Apádat ezek alapján nem te érdekled, hanem hogy miért nem adtál valamit a gyerekeinek. Én sem látogatnám őket, ha előtte sem volt túl szoros a kapcsolat. Miért kéne, hogy téged mindenképpen érdekeljen az új családja? Szerintem nem tettél semmi rosszat, ne aggódj emiatt.
2022. jan. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
6%
Nem, nem vagy rossz. Te válsztottad ezt. De ugyanakkor remélem örökségben nem gondolkodsz.
2022. jan. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Milyen örökségben? Alig tudja etetni a 7 gyereket, nemhogy örökséget hagyjon rám.
2022. jan. 1. 08:20
 4/46 anonim ***** válasza:
6%
Nem vagy rossz, de rosszindulatú igen.
2022. jan. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
24%
Ezt mondd el neki így.
2022. jan. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
16%
Nálunk is ugyanez volt, csak azzal a különbséggel hogy a férjem lánya évente 4 szer megjelent pénzért. 2-3 száz körül, kocsiért stb. A gyerekünket nem ismeri 4 szer látta és igen ő sem hozott egy tábla csokit se. Itt viszont van egy nagy ház, üzem, és vállalkozásunk, hát gondolom azért várják a halálunkat a gyerekek. Legalábbis nekem már irt ilyet a névnapomra a lánya hogy dögöljek meg.
2022. jan. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
14%

1. Nem értem, miért ne vehetett volna el apád valakit, erre minden embernek joga van, ahogy arra is, hogy a második házasságban is lehessenek gyerekei.

2. Kifelejzetten rasszista vagy, a történet szempontjából egyáltalán nem lényeges, hogy az új feleség roma vagy sem!

3. Mivel apád eddig is tartotta veled a kapcsolatot, mégha lazábban is, igenis illett volna megköszönteni karácsonykor, ahogy feltehetöen más ismerösökkel is teszed.

4. Az meg kifejezetten kicsinyes gondolkodásra vall, hogy nem tudod felfogni, az ottani gyerekek féltestvéreid, karácsonykor egy-egy csoki nem vágott volna földhöz!


Elvileg KÖTELESSÉGED nincs apád meg a családja felé JOGILAG, csak EMBERILEG, és ha ennyire nem vagy képes, akkor emberként rossz vagy!

2022. jan. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
19%
Ugyanezt csinálja a férjem lánya.
2022. jan. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
3%
Gondolom egy nagy adag irigység is benne van a dologban. Osztozkodni nem akar a férjed lánya. Aki egy csokit nem visz a testvérének az tényleg egy irigy büdös disznócska.
2022. jan. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 Denta ***** válasza:
94%
Nem tudom milyen ember az apád de ha meg lehet beszélgetni ezeket a dolgokat vele akkor beszéld meg de csak akkor ha készen állsz arra hogy talán soha nem lesz már az életed része(van rá esély) de ugyanakkor azt sem engedheted hogy kihasználjon. Annyit még hozzá fűznék hogy lényegtelen hogy a nő akivel apád össze jött roma vagy sem mert vannak olyan magyarok a környékemen akik még jobban űzik a nem oda való életmódot. Amúgy pedig kitartást mert nagyon hasonló cipőt járok én is amióta van egy életképes kerestem.
2022. jan. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!