Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mégis miért jó a polgári...

Mégis miért jó a polgári temetés, szónokkal?

Figyelt kérdés

Én sokkal inkább választanék egy vallási temetést, vagy ha olyan lehetőség nem lenne, akkor inkább egy családi körben tartott temetést, ahol a rokonaim, ismerőseim, barátaim mondanak beszédet (persze az lenne számomra a legideálisabb, ha egy vallási személy és a családom is mondana).


A polgári temetésnél gyakorlatilag az önkormányzattól jön egy erre szakosodott, nevenincs alak, aki életében nem hallott még az elhunytról és gyakorlatilag pénzért ír róla így egy szöveget, amit nehézkesen kifacsart könnycseppekkel előad, másnap meg már nem is emlékszik az egészre... Számomra annyira morbid, hogy valaki ezt szeretné...


Persze felőlem mindenkinek legyen az az utolsó kívánsága, amit akar, én ennek soha nem állnék az útjába, de én soha nem kérnék ilyet. Akkor inkább el se temessenek, ha csak ez a lehetőség lenne, hanem hamvasszanak el és maradjon az urnám a családomnál.



2022. jan. 14. 20:24
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 A kérdező kommentje:

#7.

Ha annyira mélyen pogány vagy, akkor tudnád, hogy pogány papok is szoktak temetési szertartást levezetni.


Ha pedig valaki semmilyen vallást nem követ, az is dönthet úgy, hogy a családtagjai, barátai, ismerősei mondjanak beszédet és nem valaki holtidegen.


#8.

A vallási személyek búcsúztatnak és támaszt nyújtanak az eltávozott lelkének. Magyarán nem az a feladatuk, hogy álszenteskedve, műkönnyeket csorgatva előadják, hogy milyen gyönyörű élete volt annak, akit nem is ismertek.

2022. jan. 14. 20:40
 12/69 anonim ***** válasza:
99%
Jobb a polgari mert rovidebb es sokkal szivhez szolobb de izlesek es pofonok
2022. jan. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
95%
9, ja értem. Te vallásosként hadd döntsd már el, de egy olyan ember aki egyszerű népbutításnak tartja a vallásos maszlagot, az meg hadd ne döntse már el, ugye? Legyen neki is vallásos temetése, mert te, a nagy szent imádkozó sáska rossz szemmel nézed ha valaki nem a te nézeteid szerint él. Sőt, még halálában is ítélkezel felette amiért polgári temetése van. Micsoda keresztény vagy, gratulálok!
2022. jan. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
97%

Két polgárin voltam, és egy vallásoson. A polgárin volt szó az elhunytról, és az egész inkább volt ilyen "metafizikai" beszéd, ami nekem nagyon tetszett. Az élet körforgása, a természet, ezek tetszettek, nekem könnyítettek a fájdalmamon egy picit.


A vallásoson a pap csak kimondta az elhunyt keresztnevét, felsorolta, kiknek fog hiányozni, aztán elkezdett pofázni a Húsvétról. Olyan volt, mint egy unalmas töri óra.

2022. jan. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
98%

Nem az önkormányzattól jön valaki szónokolni. Apám temetésén konkrétan a temetkezési vállalkozó mondta a beszédet, az alapján, amit én meséltem el neki apámról. Találó volt a szöveg, nem volt műsírás.

Anyai nagyanyámat két hónappal azelőtt temettük, ott a pap beszélt. Tele volt "Erzsébet tesvérünk"-kel és hasonló szófordulatokkal a szöveg, de semmi személyes nem volt benne nagyanyámról. Pedig minden vasárnap ott ült a misén, a pappal meg haverkodott.

2022. jan. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
100%

Az önkormányzati ember is abból írja a beszédet amit a családtagok barátok mesélnek neki.


Mind a két fajta temetésen voltam sajnos az utobbi időben. A polgárin ha az önkormányzatis nő nem beszél a családtagok és a közeli barátok nem tudtak volna mit mondani annyira meg voltak zuhanva.


Az egyházin a pap mondott pár példabeszédet vagy mit imát meg énekelt is vmit és ennyi. Az elhunytról nem is beszélt h milyen volt.


Ha neked nem tetszik a polgári temetés akkor gyüjtsd össze rá a pénzt h olyat rendezzenek amilyet akarsz.

2022. jan. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
100%

De mit agresszívoskodsz és hergelsz itt? Neked olyan temetésed lesz, amilyet akarsz, másnak meg olyan amilyet ő akar. Nekem ne jöjjön oda semmilyen pap álszenteskedni például. Más nem úgy gondolkodik, mint te, miért fáj ez neked?

Én már bőven leszrom akkor, hogy ki beszél rólam az urna felett. Beszéljen olyan, aki tud, és nem kötik érzelmi szálak, hogy ne remegjen bele esetleg. A családomra nem tennék ekkora felelősséget, hogy ő a gyászában álljon ki oda. A lényeg, hogy égessenek el. Ha máglyát építenek, akkor sem érdekel. Látom, nagyon ellene vagy a polgárinak, de őszintén, senkit sem érdekel.

2022. jan. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 A kérdező kommentje:

#13.

Hányszor buktál szövegértésből? Szánalmas... Ha még 20-szor leírod, akkor is ugyanazt fogom rá válaszolni.


"Ha pedig valaki semmilyen vallást nem követ, az is dönthet úgy, hogy a családtagjai, barátai, ismerősei mondjanak beszédet és nem valaki holtidegen."


Hol a búbánatban írtam, hogy aki nem vallásos, szervezzen vallási temetést? Hmmm? Jó lenne, ha elolvasnád az egész szöveget és nem az első három szót...


És azt hol írtam, hogy ne dönthetne bárki, arról, hogy hogy szeretne temetkezni??


"Persze felőlem mindenkinek legyen az az utolsó kívánsága, amit akar, én ennek soha nem állnék az útjába, de én soha nem kérnék ilyet. Akkor inkább el se temessenek, ha csak ez a lehetőség lenne, hanem hamvasszanak el és maradjon az urnám a családomnál."


Magyarán én nem szeretnék ilyet. Én támogatom, ha valaki ilyet akar, csak nem értem.

2022. jan. 14. 20:51
 19/69 anonim ***** válasza:
85%

Tudod, nem mindenki valláskárosult. Én például se papot, se templomot nem akarok a temetésemre, mivel elítélem azokat, akik egy talán létező feljebbvaló nevében tömegmészárlást rendeznek (keresztes hadjárat), kötelező egyházi adót vetnek ki, most pedig könyörögnek az 1%-ért. Ezt az amerikai divatbaromságot, miszerint szólaljanak fel a családtagok, pláne nem. Épp elég bajuk lesz azzal, hogy hogyan tartsák vissza a sírást, nem hogy még álljanak ki egy tömeg elé beszélni.


Onnéttól kezdve, hogy megdöglöttem, nekem már úgyis mindegy. Nem attól lesz nekem jobb a halál után, hogy egy pedofil lelocsolja a síromat csapvízzel, vagy hogy a síron túlról megaláztam a szeretteimet.

2022. jan. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 A kérdező kommentje:

#13.

Azt honnan vetted, hogy keresztény vagyok? Abból, hogy pap, meg vallás? Miért? Csak a kereszténység létezik? Vagy nem lehetek mondjuk olyan nonteista, aki szépnek és értékesnek tartja a vallási hagyományokat? Gratulálok...

2022. jan. 14. 20:56
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!