Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mégis miért jó a polgári...

Mégis miért jó a polgári temetés, szónokkal?

Figyelt kérdés

Én sokkal inkább választanék egy vallási temetést, vagy ha olyan lehetőség nem lenne, akkor inkább egy családi körben tartott temetést, ahol a rokonaim, ismerőseim, barátaim mondanak beszédet (persze az lenne számomra a legideálisabb, ha egy vallási személy és a családom is mondana).


A polgári temetésnél gyakorlatilag az önkormányzattól jön egy erre szakosodott, nevenincs alak, aki életében nem hallott még az elhunytról és gyakorlatilag pénzért ír róla így egy szöveget, amit nehézkesen kifacsart könnycseppekkel előad, másnap meg már nem is emlékszik az egészre... Számomra annyira morbid, hogy valaki ezt szeretné...


Persze felőlem mindenkinek legyen az az utolsó kívánsága, amit akar, én ennek soha nem állnék az útjába, de én soha nem kérnék ilyet. Akkor inkább el se temessenek, ha csak ez a lehetőség lenne, hanem hamvasszanak el és maradjon az urnám a családomnál.



2022. jan. 14. 20:24
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
94%
Arra jó, hogy ne legyen álszent aki nem volt vallásos. Én is kikötöttem előre hogy egy nyavalyás csuhás se szónokoljon a hullám felett. Aki ismer, tudja hogy elítélem a keresztény egyházat.
2022. jan. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
98%
Mi is a valós kérdés?
2022. jan. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
98%
Nincs kérdés, a kérdezőcske fröcsögni akart egy jót, ennyi.
2022. jan. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
100%
Ez a barátaim mondanak beszédet dolog csak a filmekben hangzik jól. Akkor már szerencsésebb egy eleve erre "szakosodott" személy, aki végig tudja vinni a ceremóniát.
2022. jan. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
98%

Amúgy ahogy írják, a vallási temetésen pontosan ugyanaz van, jön egy alak, pénzért levezeti a ceremóniát és megy a következőre. Az miben más? Semmiben, több benne az Istentisztelet meg szent szöveg.


De ettől még ugyanaz.


NEm mellesleg a magyar embereknek a 90%-a rohadtul nem vallásos. Meg vannak keresztelve és ebben kimerül a vallásosság. Innentől meg tök mindegy.


Az meg kit érdekel, hogy a kérdező ismeri a papokat, én meg ismerem Kiss Dezső Józsefet...és?

2022. jan. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
98%
Mondjuk a kérdezőnél nem csodálkoznék, ha simán elkaparnák a hátsó kertben amilyen idegesítően lekezelő és undorító hozzáállása van. Ha a való életben is ekkora a pofája (amit nem hiszek) akkor sok jó szót nem kapna az biztos.
2022. jan. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
96%
Vallási? De miért? Melyik isten papjával? Csak azért vallási temetést csinálni, mert a rituálé látványosabb, nem hiszem, hogy jó indok. Legyen meg a tisztelet, aztán kész. Valahol a halottal táncolnak Afrikában, és mindenki részeg 3 napig, mert így búcsúztatják az embert. Hát az mekkora már. Mindenki máshogy fejezi ki.
2022. jan. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
98%
Nem vagyok vallásos, így képmutató majom sem, hogy templomi esküvőm, keresztelőm vagy vallásos temetésem legyen.
2022. jan. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
98%

Soha nem voltam vallásos és még meg se vagyok keresztelve. Az egyházát, mint intézményt sem kedvelem, ezért gazdagítani sem óhajtom őket. Szerintem álszent dolog lenne, ha egyházi temetést akarnék magamnak.


A gyerekeimnek már elmondtam, hogy sok-sok év múlva polgári temetésem legyen a hamvaim szétszórásával!

2022. jan. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
96%

A vallásosra egy az egyben igaz az, amit leírtál.

Egyébként a normális szónok ugyanúgy leül beszélni a hozzátartozókkal az elhunytról, és az alapján írja meg a beszédét.

Más meg nem akarja, hogy egy kitalált isten papjai tartsanak beszédet a holtteste fölött. No és? Meg van a jogod, hogy megválaszd, csak ne felejtsd el lefektetni a végrendeletben, nehogy aztán ki kelljen másznod a sírból az orrára koppintani valakinek!

2022. jan. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!