Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vadidegent miért kérnek fel...

Vadidegent miért kérnek fel keresztapának?

Figyelt kérdés

Az alábbi videó leírása azt állítja, hogy a taxis lett a megszületett gyermek keresztapja.


https://www.youtube.com/watch?v=KuAymBPoTkI


Ez csak szerintem furcsa? Mi oka lenne rá bárkinek is, hogy egy vadidegen embert, akit nem is ismer, felkérjen keresztapának? Oké, azt írják, hogy az eset óta tartják a kapcsolatot, de még ha hetek óta beszélnek is egymással, akkor sem ismerik egymást annyira, hogy ilyesmire felkérjék.



2022. jan. 16. 22:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

Én elmúltam 25 éves, mire először hallottam olyat, hogy valakinek a rokona a keresztszülője.

Nálunk úgy van, hogy az a szabály, hogy ne legyen családtag.

Az én keresztapám is apukámnak egy zenésztársa.

2022. jan. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Ha nekik így jó, akkor mi vele a baj?:)
2022. jan. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nálunk a keresztszülők hozzátartoznak a családhoz. Nem azt mondom, hogy napi szinten látjuk őket, de például a nagyobb ünnepeket mindig együtt töltjük, karácsonykor megajándékozzuk egymást meg minden.
2022. jan. 16. 22:46
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

3.

És ez miért elképzelhetetlen valaki olyannal, aki nem vérrokon?!

2022. jan. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

Nem mindenki vallási okból csinálja, vannak akiket ez nem érdekel. Van aki szokás miatt csak, van aki az ajándékokért, van aki azért hogy legyen valaki a gyerek életében a szülőkön kívül, ilyet is hallottam.

Összességében nem lepődök meg, számomra pont annyira furcsa mint egy barátunk feleseget/férjét felkérni csak azért mert az ismerősünk párja, merthogy így illik mert mégiscsak egy pár. Az se jobb. Ilyenkor történik az hogy a szakításkor a kapcsolat megszakad az említett keresztszülővel, őt se érdekli az exe barátjának a gyereke többé.

Tehát attól függ szerintem hogy miért akarja a szülő a keresztelést. Ha csak úgy mert így szokták akkor valoszinű mindegy ki a keresztszülő. Ez mondjuk nem jelenti hogy nem lesz jó a kapcsolat.

2022. jan. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
5 keresztgyerekem van. 4 fiú a baráti körből, és egy lány, aki az öcsém lánya. Tehát csak egy rokon az ötből.
2022. jan. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

Az én családomban is az a jellemző, hogy nem családtag, hanem valaki a baráti körből a keresztszülő.


Mikor mi lettünk keresztszülők a párommal, akkor szembesültem vele, hogy az ő családjában az a divat, hogy a szülő testvére a keresztszülő. Tehát kb fel se lettünk kérve, természetesnek vették, hogy mi leszünk azok. Azóta se értem, mi a jó ebben, hát a nagybácsi/nagynéni már alapból közeli rokon, felesleges ezt még tetézni. De náluk annyira fontos ez, hogy ez az elsődleges: keriapu van, és nem bátyó. Mikor mondom akármi miatt, hogy mert a kislány nagybátyja a párom, akkor rendesen ki vagyok javítva, hogy nem a nagybátyja, hanem a keresztapja! Szóval ennyire, náluk egyszerűen ez fontosabb státusz. Nekem a mai napig fura.

2022. jan. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hát jó, csak ennyi erővel bemegyek a boltba és az első pultost felkérem keresztszülőnek. Szerintem a reakciója az lenne, hogy megdöbbenne rajta, aztán nem értené, hogy neki mi köze van a gyerekemhez. Meg ez valamilyen szinten elhivatás is, mert ha valaki keresztszülőséget vállal, akkor valamilyen szinten mégiscsak közel kell állnia a gyerekhez. Én például nyaranta tíz éves koromban a keresztszüleimnél "nyaraltam" hetekig, hatalmas élmény volt... Ha egy vadidegen lenne a keresztszülőm, ezt el sem tudnám képzelni, hogy egy vadidegen lakásában bemenjek, nem hogy ott aludjak.
2022. jan. 17. 00:33
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
De nem lesz vadidegen tíz évesen, ha egy éves korodtól tartjátok a kapcsolatot.
2022. jan. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Miért akarnám a kapcsolatot tartani egy vadidegennel? Nem érted szerintem, hogy mit írok. Mondjuk felkérek egy vadidegen pénztárost, ahogy írtam. Tegyük fel elfogadja. Keresztszülő lesz. Utána kiderül, hogy amúgy taszító személyiség, a fene sem akar vele ismerkedni. Nyilván akkor a gyerekemet sem engedem már a közelébe. Tehát mi értelme volt ennek az egésznek? Szerintem logikus, hogy vagy rokont vagy legjobb barátot kér fel az ember keresztszülőnek.
2022. jan. 17. 00:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!