Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit gondoltok kellene anyósnak...

Mit gondoltok kellene anyósnak pénzt adnia ha a gyermekéhez(és családjához férj+gyerek) költözik vagy sem?

Figyelt kérdés

anyósnak van pénze(milliók) megtehetné hogy adjon.

kérhetne a gyereke pénzt tőle vagy bunkóság lenne? ti kérnétek?(nem elherdálásra )

vagy anyósnak kellene felajánlani hogy ad nekik és ha ebben gondolkodtok, a pénze hány % át adhatná?

vagy ti ha ebben a helyzetben lennétek akár anyós akár gyerek oldal ti hogy döntenétek?



2022. márc. 20. 22:13
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
39%
Anyósom velünk lakik, mi egy forintot sem kérünk és nem fogadunk el. Pedig én vásárolok.
2022. márc. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem anyós is elvárná tőletek, ha ti költöznétek hozzá.

Én úgy gondolom, hogy neki is bele kellene adnia a rezsibe.

Sokan úgy gondolják, hogy felneveltem, ez jár nekem, de az én véleményem az, hogy egy gyerek soha nem kérte az életet, azt valaki akarta

2022. márc. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
69%
Nem kérnék és nem is fogadnék el. Egyik oldalról sem. A család fogalma nem erről szól. Viszont ha szükség lenne pénzre, akkor nálunk mindkét oldal felajanlana a segítséget.
2022. márc. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
23%
Komolyan érdekel, mekkora lelki nyomoronc, akit zavar, hogy nem fejjük anyóst...
2022. márc. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

bocsánat lehet nem jól tettem fel a kérdést!

inkább az érdekel hogy mint anya-lánya viszony mennyire várható vagy elvárható és a hozzá állás hogy milyennek kellene lennie.

mindig is jó kapcsolatuk volt.

2022. márc. 20. 22:30
 6/32 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező azért nem mindegy mire. Mi az hogy nem elherdalasra? Konkrétan mire? Rezsire? Vagy elelemre? A kérdés nagyon pongyola, így max csak általánosságban lehet rá valamit válaszolni.


Plusz nem mindegy, ki hogy áll anyagilag. Például mi lesz a mama házával? Stb..

2022. márc. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
83%
Veled él, nálad lakik, tisztálkodik. Szálloda vagy? Én nem tartanék el senkit. Havi 40-50 lenne a tarifa
2022. márc. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
55%

"a pénze hány % át adhatná?"


Ez eléggé úgy hangzik, mintha le akarnák nyúlni az anyóst. A rezsijét nyilván fedezi, de azon kívül miért adjon?

És miért költözik oda? Miért akarjátok szerencsétlentől elvenni a pénzét?

2022. márc. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
94%
Miért költöztök össze?
2022. márc. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
70%

Mi az, hogy a pénze hány %-át? Ha albérletben élne mondjuk, akkor sem úgy fizetne, hogy a pénze egy bizonyos százalékát. Hanem a bérlésnek, van egy fix ára /hozzá jön a rezsi, amit nem a bérlő bevételéhez/jelenleg meglévő pénzéhez viszonyítanak.


A pénzének semennyi százalékát nem kérném tőle.


Ha valami oknál fogva, muszáj tőle pénzt kérni, kiegyeznék vele egy havi fix összegben, ami elfogadható. A muszáj alatt azt értem, ha egyébként szüksége lenne a pénzre, élelemre például. Tehát ha létszükséglet.


Na, de ott a másik véglet is, ha úgy kéne oda költöznie, hogy vagy úgy utcára kerül és semmi pénze, akkor nyilván nem. Max. együtt éheznénk.... na érted sok mindentől függ. A pénzének viszont semmilyen eseteben sem kérném egy bizonyos százalékát. (főleg, hogy úgy írtad milliomos)

2022. márc. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!