Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez tényleg olyan nagy kérés?

Ez tényleg olyan nagy kérés?

Figyelt kérdés

Férjemmel elég régimódi gondolkodásúak vagyunk. Tehat egy lánynak fiú a párja.

Férjem huga 18 lett, bejelentette, hogy van egy párja. Vasarnapi ebedre meg is hivta magukhoz, ahova mi is hivatalosak voltunk. Hát egy lannyal jelent meg. Mondanom sem kell, megfagyott a levegő, a csaladi ebédről mindenki hamar távozott.


Kicsit tultolták, ott nyaltak falták egymast mindenki elött. Ez szamomra eleg kellemetlen volt, ahogy ferjemnek is, hisz mint irtam, meg lehet kövezni, de ez az életstílus nagyon nem jön át.



Emellett anyós is kapva az alkalmon, ő is elhozta az uj parját, vagyis számunkra ujat. Ferjemmel össze is vesztek, mert egy irtó nagyképű alak. Konkretan a 32 éves férjemmel kiabált, hogy ő nem egy jöttment idegen, hanem az új apja...


2 hét mulva lesz a fiunk szülinapi bulija. Családi bogracsozast tervezünk. Ennek jegyeben meghívtuk anyóst is és a sogornőmet is. Azzal a kikötéssel, hogy őket szivesen látjuk, de a párjaik nélkül.


Most belázadtak, letöröltek, letiltottak mindenhonnan minket, mert "rasszisták" vagyunk.


Szerintem csak van jogunk eldönteni, kit látunk szivesen a lakásunkban. Őket igen, de a kísérőt nem.


Tenyleg ekkora kérés/bunkóság volt ez?


2022. máj. 2. 18:08
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
88%
Ha anyós rendezne kertipartit és úgy hívná a fiát, hogy Te ne menj, az hogy esne?
2022. máj. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
87%
Igen, bunkóság amit kértek.
2022. máj. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
89%

Tényleg elég régimódi gondolkodásúak vagytok. A XXI. században élünk, nem a XIX-ben.

A nyalás-falás mit jelent? Néhány szájrapuszi még nem az, gondolom, ilyet ti is csináltok a férjeddel. Ha tényleg túltolták, az kissé lehet kellemetlen, függetlenül attól, hogy milyen neműek a párok.

Azt természetesen jogotok van eldönteni, kit hívtok meg a saját otthonotokba, nekik meg ahhoz, hogy bántónak találják, hogy a párjaikat nem látjátok szívesen.

2022. máj. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

Mi 7 éve együtt vagyunk, 1 nézetelterésünk sem volt anyóssal (igazy nek is a szívem csücske)

1x nem szóltam be nekik, ellenben az ő párjával, aki egyből beleállt férjembe, aztán 2 hónapja sincsenek együtt.


Én igen, itthon maradnék, elfogadnám a döntését, férjem meg döntse el, megy e nélkülem.

2022. máj. 2. 18:19
 5/51 anonim ***** válasza:
89%
Igen, bunkók vagytok. És kétlem, hogy nem kamu kérdés. Én vagyok 35 éves, de ilyen beszürkült, "falunèpemitszólmajd" gondolkodásmód már csak az istenfaxa után kettővel lèvő tájakon jellemző.
2022. máj. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

3!

Nem 1-2 szájrapuszi volt. A fotelen egymas ölében ülve fél ora intenzív csokolózás, tipi tapi. A csalad szeme láttára...


Mi férjemmel még 1 szájrapuszit sem nagyon adunk egymasnak tarsaságban, pint ezert, mert valakit lehet megbotránkoztat

2022. máj. 2. 18:21
 7/51 anonim ***** válasza:
86%
Ők is hoztak egy döntést a párjaik mellett.
2022. máj. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
87%
Tuti kamu. Túltoltad a tipi-tapival
2022. máj. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
94%

#6 ez esetben a férjed finoman jelezhetné a húgának, hogy ez sok (és nem a nemük miatt). 18 évesen nem biztos, hogy ezt átlátja.

Egy szájrapuszitól megbotránkozni pedig elég fura, az simán belefér.

2022. máj. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
89%

Nos, én nyitott gondolkodású vagyok, de alapból, ha valaki a párját említi, az nekem az ellenkező nemet jelenti. Tehát ha Julika bejelenti, hogy hozza a párját, akkor egy férfira fogok számítani, ergo meglepődök, ha egy nő jelenik meg. Zavarni nem fog, csupán meg lehetett volna sporolni egy meglepett pillantást egy "szombaton hozom a páromat, a Katit" mondattal.

A nyalas falast nem bírom kulon neműek között sem.

Anyósom párja az ő párja, sem én, sem a férjem nem állnánk le vitatkozni se vele, se mással. Mindegy, hogy egy napos vagy 20 éves a kapcsolat. Ennyit az elozmenyrol.


Meghívnám a párokat, ez egyértelmű. Össze tartoznak.

Ha én lennék az anyós vagy a sogorno és úgy jönne a meghívás, hogy a párom nélkül, akkor közölném, hogy ok, innentől ne számítson rám, illetve attól a pillanattól a gyerekem/bátyám csak és kizárólag nélküled jöhet. Ha nem tetszik neki, akkor ott vége is a kapcsolatnak.

2022. máj. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!