Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Más is érezte már ezt?

Más is érezte már ezt?

Figyelt kérdés

mindig azt érzem ha átmegyek tesómhoz pl hogy zavarok

konkrétan félek leülni enni, megkérdezem azt is ihatok-e ebből, vécére is félek elmenni, nem akarok útban lenni stb

ebben az évben nagynénémhez utazok ki látogatóba Angliába és már előre félek, stresszelek mert nehezen oldódok fel és csendes vagyok, az unokatesóimmal eléggé eltávolódtunk, gyerekként jobb volt a viszonyunk és szeretném ha újra olyan lenne, de már parázok, hogy nem lesz miről beszélnünk, hogy mi van ha zavarok, láb alatt leszek csak ilyenek

nagynéném már elmondta ezerszer, hogy szeretnek engem és nem zavarok, de ez az érzés nem akar elmúlni

sokszor nem is írok nrki mert mi van ha zavarom

szeretné ha kiköltöznék hozzájuk mert egyedül élek, anyu nem foglalkozik velem, apukám nincsen, akarom is meg nem is bár nem tudom ki tudnék-e végleg menni a brexit miatt

bennetek volt már ilyen érzés?

annyira rossz és csak szorongok miatta



2022. máj. 11. 23:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
Mit foglalkozol azzal, hogy kit zavar, és kit nem? Engedd már el magad ember! Ha valakinek baja van veled, akkor szól. Hidd el, ha valakit zavarni fogsz, csak az idiótaságod lesz ami fogja. Ismerkedni is hogy fogsz így valaha? "Nem merek oda menni hozzá, hiszen úgy is biztos csak zavarnám" -.-".
2022. máj. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
tudom, de nagyon nehezen engedem el magam, teljesen be vagyok feszülve hiába mondják, hogy ne legyek.. idegesítő tudom, de hát na
2022. máj. 11. 23:43
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
költözz ki, ha állandóan ott laksz nem fogod ezt érezni
2022. máj. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon alacsony lehet az önbizalmad :( vagy valamiféle megfelelési kényszered lehet.


Próbálj arra gondolni, hogy ha zavarnál, nem hívnának oda, ill. nem engednék, hogy odamenj, nem mondanák, hogy ne legyél ilyen feszült. Ők a családod. Szeretnek. Ha zavarni fogod őket valamiben, meg fogják neked mondani. Nyugodtan legyél olyan, mint ha otthon lennél, szerintem. :)

2022. máj. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Én nagyjából egész eddigi életemben ezt a "befeszülősdit" játszottam, ezt tudatosan el kell engedni (legalábbis érdemes), mert vannak emberek, akik megérzik ezt rajtad valamilyen társaságban és esetleg csak kihasználnak, vagy visszaélnek azzal, hogy ilyen alacsony az önbizalmad és megpróbálnak irányítani, hogy azt tedd ami "nekik jó". Esetleg úgy tapasztalhatod, hogy olyan módon mernek beszélni veled, ahogy senki mással.

sajnálom, ha a fent leírtak esetleg újabb szorongásokat keltenek, nem ez volt a célom, csak tudom hogy mit jelent az állandósult befeszült görcsös érzéssel élni: "jajj csak nehogy hibázzak", "nehogy megszóljanak", "ugye nem értették félre ahogy/amit/amilyen hanglejtéssel mondtam", "mit gondolhatnak rólam", "ha egyetlen ember is rosszat gondol rólam, végem van, pláne ha kritizál" stb...

Hajlamossá tehet ez az állapot arra, hogy mindig csak ilyen dolgokra figyelj, mint amit fentebb leírtam és ha sose tudod elengedni magad és csak spontán lenni, az nem jó.

Gondolom egyfajta megfelelési kényszerrel is párosul ez: "mindenkinek meg akarsz felelni".

2022. máj. 12. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ideje saját életet kezdeni máshol.
2022. máj. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Más vonatkozásban is szorongsz? Suli, ismeretlenekkel való találkozás, bolt, könyvtár, stb.????
2022. máj. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

igen, máshol is ez van, buszon is

lesütött fejjel megyek végig és úgy próbálok helyet keresni, alig nézek rá bárkire

amint leülök keresem a stop gombot és parázok ha távol van mert mi van ha felállok és megnyomon, de megbotlok vagy valami

könyvtárban nincs bennem szorongás, ott alig van ember, szeretek ott lenni mert imádom a könyveket

dolgozok már, nem sulizok

2022. máj. 12. 09:33
 9/27 anonim ***** válasza:
93%
8: akkor nem ártana beszélned egy pszichológussal... ez lehet egy kis szociofóbia, generalizált szorongás...
2022. máj. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
66%
Pszichologus latott mar???? 🤔
2022. máj. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!