Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » “Használt ajándék” ajándékozás...

“Használt ajándék” ajándékozása. Más családban is előfordul ilyen?

Figyelt kérdés

Az én családomban a felnőttek nem ajándékozzák egymást, kizárólag a gyerekeket szoktuk meglepni születésnapra, karácsonyra, stb.


Férjeméknél ez máshogy van, ott a felnőttek is ajándékozzák egymást. 10 éve vagyunk együtt. Elég nehéz így egymásnak mindig mit kitalálni, én rendszerint drágább édességet, vagy egyéb, kicsit exkluzívabb ételt, lekvár különlegességet, ilyesmit szoktam adni.


Van az egyik unokatestvére férjemnek, az ő családja mindig “használt” ajándékot hoz: lejárt szavatosságú drága csoki (tuti h ők is kapták), vagy van, hogy benne marad a születésnapra hozott csecsebecsében a Boldog karácsonyt címke.

Egyszer karácsonyra egy szép díszgömböt hoztak, aminek a dobozában benne volt egy “boldog karacsonyt Éva néni” címke, gyerek írással írva. A nő tanító, valószínűleg a tanitványaitól kapta. Volt olyan, hogy azt hozták vissza, amit tőlünk kaptak (mondjuk annak örültem, külföldről hozott kis mézek :D)

Tegnap itt voltak nálunk megint, babát látogatni. A kisfiamnak pénzt hoztak, nekem viszont megint sikerült egy nagy csomag lejárt szavatosságú csokit hozni.


Ti ezt mire vélnétek? Ennyire nem figyelnek oda? Vagy ennyire nem foglalkoznak vele? Férjemmel mindig nevetünk rajta, de azért akkor is furcsa valahol ez nekem….

Ráadásul ők kifejezetten ragaszkodnak ahhoz, hogy köszöntgessük egymást. Arra is gondoltunk, hogy egyszer viccből nekünk is vissza kellene vinni, amit tőlük kaptunk.



2022. máj. 12. 15:06
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
70%
Én szoktam használt könyveimet közül elajándékozni és bakelit lemezeim, illetve ruháim közül is. De kaptam már ajándékba autórádiót, és szerszámokat is, a csúcs eddig egy félmilliós Led tv, volt mivel volt benne 1-2 hibás pixel, sógorom meg vett egy másikat cirka 800 ezerért.
2022. máj. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:

De ezeket csak így adod? Vagy alkalomra?

Mert én is pl a kismama ruháimat odaadtam ajándékba, de azt csak úgy ünnepen kívül.

Vagy pl olyna is volt, hogy fiatalabb unokatestvér meglátta h van egynyelvű angol szótárunk, kölcsön akarta kérni, én meg mondtam, hogy megtarthatja nyugodtan.

Ez azért más kategória szerintem.

2022. máj. 12. 15:20
 3/48 anonim ***** válasza:
93%
Is-is, van hogy alkalomra, más ajándékokkal együtt amiket esetleg vásároltam hozzá.
2022. máj. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
98%
Ebben nőttek fel, hogy muszáj ajándékozni, de attól még teher nekik is, csak az ilyen berögződéseket nehéz elengedni.
2022. máj. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
93%

Szóval ők ragaszkodnak az ajándékozáshoz?

Hát egyszer megmondanám, hogy inkább ne ajándékozzanak semmit, minthogy lejárt szavatosságú édességet hoznak ide nekünk.

Az összes többin tudnék elnézően mosolyogni, de a lejárt szav. élelmiszeren kiakadnék, pláne ha többször is előfordul.

2022. máj. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
95%
Adjatok nekik mindig mindent vissza e következő alkalommal és figyeljétek mikor fog nekik leesni :D Aztán röhögjetek egy jót XD
2022. máj. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
90%
Valószínűleg én is csak nevetnék rajta, és nem gondolnám túl.
2022. máj. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is volt rokon aki állandóan lejárt csokikat hozott nekünk. Én kibontottam hogy együnk akkor már belőle :D meg is kínáltak őket , nem kellett...csupa fehér és törmelék volt a csoki már. Hoppá....hát csak azért is meg kellett nézni a szavatosságot .


Azóta mindig meg nézik :'D .


A másik a drága mamám. De őneki sose adjuk tudtára ezt és nem is fogjuk . A szándék a lényeg .

2022. máj. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
97%
Én visszaadnám nekik következő ünnepkor
2022. máj. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
91%
Az én nagynénémnek volt egy jól menő elég nagy ABC űzlete. Rengeteg lejárt xart kaptunk onnan mi is. Drága kávé, bor, kozmetikum, bonbon stb. Mi is mindig ilyeneket kaptunk alkalmakra. De ő mondta is, hogy jaj egy picit lejárt már, de attól jó minőségű. Ők is ezt ették amúgy.
2022. máj. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!