Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egy örökség miatt rengeteg a...

Egy örökség miatt rengeteg a düh bennem rokonságom felé. Hogy tegyem túl magam rajta?

Figyelt kérdés

Gondolom nem egyedi sztoriról van szó...


Röviden leírom: egy gyerektelen nagynéninkről van szó, akit jelenleg egy szociális intézményben ápolnak, ahova tavaly került be. Előtte a saját otthonában kapott szakszerű segítséget. Az ellátásába, majd az ápolási díjba is jelentős összeggel beszálltam, amit kicsit kevesebb, mint 10 évig fizettem is neki rendszeresen. Mivel külföldön élek évente csak néhány alkalommal tudom látogatni addig az unokatestvérem, mivel egy megyében élnek sokkal gyakrabban tudta ezt megtenni. Nagyon régen megegyeztünk, hogy a lakását fele-fele arányban fogjuk megörökölni.

Az év elején viszont szólt az unokatestvérem, hogy nem kell már fizetnem, mert ezentúl ezt megoldják máshogy. Kiderült, hogy kiadták a lakást és ebből finanszírozzák az ellátást. Én ezt alapvetően jó ötletnek is tartottam, nem is gyanakodtam, aztán néhány hete kiderült, hogy az egész lakás az unokatestvéremre lett íratva, ráadásul már egy éve annak, hogy ezt elintézték egymás között. Az egészet a hátam mögött intézték, én ezt nem is tőlük tudtam meg!!! Igazából azt se szerették volna, hogy én ezt idő előtt megtudjam. Álltólag nagynéném kérése volt, hogy maradjon titokban, mert hogy szeretetben akar meghalni.


Mikor rákérdeztem unoktestvéremnél, hogy akkor az ápolási díjat vissza fizeti-e nekem, akkor csak a kifogásokat kereste, hogy hát sokba került neki ez a lakás, az illeték is másfél millió forint volt, most ezt nem tudja megtenni, de majd valahogy kárpótol. Bármikor, amikor rákérdeztem, hogy mégis hogyan akkor csak hebeg-habog, meg hogy mégiscsak ő töltött több időt nagynénénkkel ő látta el, ismeri jobban stb...


Nagynéném tényleg nagyon rossz állapotban van, nem mindig gondolkodik tisztán, nem emlékszik dolgokra. Azon agyalok folyamatosan, hogy hozzam-e fel ezt neki, vagy hagyjam abban a tudatban, hogy nem tudok róla... Rettentő nehéz döntés ez, mert ha fel is hozom ezt neki, nem biztos, hogy van értelme.


Alapvetően tudom, hogy semmit nem tehetek, hiszen ha ő így döntott, akkor ezt el kell fogadnom, mégis rohadtul becsapva érzem magam.


Nagyon csalódott vagyok, nem is a pénz és az elvesztett örökség miatt, hanem ahogy ezt megtették!!! Nyilván jól jött volna nekem is ez az örökség, meg számítottam is rá. Tele vagyok düh-vel az unokatestvérem felé, hogy miért kellett ezt így csinálni? Milyen ember az ilyen?


Mikor fogom tudni magam ezen túltenni, hogyan győzzem le magamban ezt a dühöt? Borzasztó rossz így élni.


Akinek hasonló sztorija van az hogy oldotta meg? Tanácsokra, történetekre vagyok kiváncsi. Köszönöm előre is!



2022. máj. 13. 23:41
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk olyan volt, hogy aki évtizedek óta felénk sem nézett, a hagyatékira azért odatalált:( De az örökös túlságosan maga alatt volt, hogy foglalkozzon a dologgal, meg nem is akart veszekedni, ezért nem hogy a köteles részt adta oda, de mindent, ami papíron járt neki. Engem rettenetesen dühített, nem az örökség értéke miatt, hanem mert az örököst ilyen csúnyán palira vették, de tiszteletben tartottam, hogy ő fizet, csak lépjenek túl rajta.

Előtted 2 út van:

- megszakítod a kapcsolatot és annyiban hagyod

- megszakítod a kapcsolatot, de felkeresel egy ügyvédet ha van egy kis esélyed is, és megpróbálod kifacsarni, amennyire csak tudod. Nem csak a pénz miatt, hanem elvből.

De a nagynéninek nem szólnék, ha már úgyis zavart meg nagyon rossz állapotban van, akkor minek? Még ha lenne is értelme, kár lenne belerúgni valakibe, aki már amúgy is a padlón van, még ha meg is érdemelné.

2022. máj. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag egy dolgot tudsz tenni. Bizonyítanid kell orvosilag, hogy a nagynéni nem beszámítható
2022. máj. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

A tanulópénz megvolt. Pénzügyekben nincs barátság, családtag. Racionálisan kell gondolkodni.


Ha le van papírozva, én biztos perre mennék, nem érdekelne kicsodám, adja vissza a pénzemet! A hátam mögötti intézkedésért főleg megtenném, ha ők lehetnek patkányok akkor én is.

2022. máj. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
97%
Azért nem kis kavarás volt itt, ha ketten lettetek volna az örökösök, de valamilyen csoda folytán előled titkolózva az unokatesó már meg is kapta a házat. Ne hagyd annyiban, főleg hogy le volt papírozva. És legalább annyit tegyél meg, hogy zárd el a pénzcsapot.
2022. máj. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
1%

Ez ellen már semmit nem tehetsz! Várhattál volna a külföldre költözéssel... Várható volt, hogy hátba fog szúrni! Főleg, csak egy unokatestvér...

Nem látom értelmét a pereskedésnek, mert akkor a gatyád is a perköltségekre fog elmenni hosszú évekig...

Egy hagyatéki ügyvéddel beszélj erről, hátha van megoldás!

2022. máj. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 kovpet ***** válasza:
100%

Eltartási szerződést kellett volna kötnötök, de ezzel már elkéstél.


"Le volt papírozva amúgy, hogy halála után hogy kapjuk meg a lakást, aztán rá lett íratva az unokatestvéremre az egész."


Ennek a paprírnak meg a "rá lett írva" résznek nézz utána. Mivel még él az örökhagyó, így nincs örökség. Beszéld meg vele, hogy ezt most miért csinálta. Lehet, nem is tud az egészről, csak megvezették (bár akkor az ügyvéd is ludas lenne, azt meg kétlem).


"Úgy neveltek minket, hogy soha semmi rosszat nem lehetett mondani neki."


Felnőttél, már lehet. Okod is van rá. Kérdezd meg, hogy ezt így hogy gondolta.

2022. máj. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
85%

Anno apám halálakor a hagyatéki tárgyaláson mondta nekem egy jogász, hogy akkor sem zárható ki teljesen valaki az örökösödésből, ha nem rá íratják a házat, pedig ő is örökös lenne!

Nyilván, kevesebb rész jár neki, de jár! Például, három örökös van, de, csak egyre lett iratva a ház.

Akkor másik két örökös nem harmadrészt, hanem városrészt fog kapni! Olyan nem létezik, hogy valakit teljesen kizárnak a jogos örökségéből!

2022. máj. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
72%

Ha már a nevén van és illetéket is kellett fizetni, akkor vagy nekiajándékozta, vagy papíron eladta neki. És ugye életében mindenki annak adja el, vagy annak ajándékozza a vagyonát akinek akarja.

Figyi, ide mindenképp kell valami jogtudós véleménye, mert még azt a "beszámíthatósági vizsgálatot" (biztos, nem ez a neve) is úgy tudom, csak vele közös lakcímre bejelentett közeli hozzátartozó indíthat, meg ki tudja, milyen cifraságok lehetnek még a jogban. De van valami vélelemnek nevezett dolog is, hogy te annak "ígéretében" fizettél, hogy a lakásból részesedni fogsz. Ezeket a csűrés-csavarásokat meg csak ebben jártas ügyvéd ismeri. Annyit szerintem mindenképp megér, hogy egy ügyvéd valahány óra díjáért felvilágosít, hogy egyáltalán belevágj-e.

2022. máj. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
91%
AZ mindegy, hogy le volt papírozva, bármikor dönthet máshogy a saját tulajdonáról, szíve joga. Egyedül ami kérdéses, hogy beszámítható-e vagy sem. Ezt orvosi vizsgálat tudja csak eldönteni, az, hogy szerinted "nem mindig gondolkozik tisztán" nem elég. EZen a vonalon tudsz elindulni, már ha akarsz pereskedni.
2022. máj. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
94%
#21: A rokon nem látogatása nem alap arra, hogy kizárják az örökséből.
2022. máj. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!