Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért háborodnak fel a szülők?

Miért háborodnak fel a szülők?

Figyelt kérdés

Miért háborodnak fel a szülők amikor azt hallják, írják vagy mondják nekik, hogy ők nem akarnak gyereket és hogy az utód sok baj forrása?

Szerinted!



2022. máj. 24. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
4 gyerekem van, ha beleférne anyagilag, szülnék még akármennyit. De úgy gondolom, ha valaki nem akar szülő lenni, az ne legyen, mert a saját, a párja és a gyerek életét is tönkretenné vele.
2022. máj. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Mert van, aki ugyanígy gondolja, csak a gyereket nem lehet visszacsinálni.
2022. máj. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk unokát akartak, ennyi.
2022. máj. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom. Én még bíztatom is a lányomat, hogy legyen egy nagyon kényelmes élete, nem kell gyerek, semmi társadalmi nyomás nincs már hála az égieknek. Utazzanak a férjével sokat, építsék a karrierüket, ha úgy esik jól, pihenjenek, és nem feltétlen akkora boldogság kb. minimum 22 éven át (de inkább egész életben) valaki önmaguk elé helyezni folyamatosan.

Őszintén, oviba rohanni, később tanárokkal vesződni, felvételi miatt idegeskedni, közben betegségek jönnek-mennek, lelkis kamaszkor. Ha egyenleget vonunk, baromira nem éri meg, és ezt elmondtam a gyerekemnek is őszintén, és bárki előtt vállalom. Azért szorítok, hogy ne kavarja magát ilyen helyzetbe, főleg a mai világban.

2022. máj. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as, ha babázni akar, szüljön magának vagy menjen el dadusnak :D, de ne a gyereküket cs.szegessék - mint teszik sokan.
2022. máj. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Bárcsak sok ilyen jófej szülő lenne, mint a 4-es válaszoló, példaértékű. Persze más az, ha valakinek a gyerek az életcélja és kiskorától erre vágyik, annak legyen. De aki nem akar, azt nem kell nyomasztani ezzel, mert nem kell mindenkinek gyereket vállalnia.
2022. máj. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezért is hálás vagyok a szüleimnek, soha nem nyomasztottak ezzel. De én is találkoztam olyanokkal, akik ezt csinálták.

N

2022. máj. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Cubina ***** válasza:
33%

Azért, mert az ilyen gyerekgyűlölők szándékosan úgy írnak, mintha a gyereket akarás, gyerekszülés egyenesen bűn lenne, még az a barom, aki szült. Ha nem akar valaki gyereket, jó. De ne sorolja fel úgy a gyerekneveléssel kapcsolatos szörnyű dolgokat úgy, hogy saját tapasztalata nyilván nincs, de mindenhonnan összeszedte a rossz velejárókat, pozitív dolgot viszont egyet sem akarnak hallani, olvasni, holott az is van bőven.

Ők maguk szeretnek élni, de mindenkinek azt javasolják, hogy ne szüljenek. Bárcsak az édesanyjuk is így gondolkodott volna, akkor az ilyen szándékosan másokat húzó rosszindulatú egyedek sem lennének a világon.


És az, aki szándékosan ráveszi a gyerekét arra, hogy ne legyen gyereke soha, és még mondja is a gyerekének, hogy milyen szörnyűségekkel jár az anyaság, az tényleg nem normális. A gyereke állandóan ezt hallgatja, azt fogja gondolni, hogy az anyjának teher volt, és ha esetleg akart is eleve szülni, a szülői befolyás miatt nem fog, mert neki nem kell teher. Miért kell ráerőltetni a gyerekre a szülő akaratát? És ha ő másként gondolkodik? Nem mindenki embergyűlölő! Ez olyan, mint amikor valaki azt mondja a lányának, hogy sose jöjjön össze senkivel, mert minden férfi szar, alkoholista, hűtlen, nőverő, csak matracnak használja a nőt, büdösek, rondák, ki kell mosni a kakis gatyáját és a többi. Jobb inkább egyedül, mert az „Ideális férfi nem iszik, nem nőzik, nem dohányzik és nem létezik."

Én ezt hallgattam egész kicsi gyerekkoromtól kezdve, nagyon sokáig barátot sem akartam, mert anyukám megmondta hogy minden férfi szemét. És ugye amit a szülő mond, az úgy is van, hallgatni kell rá. Csak később derül ki, hogy milyen mérget szórtak el a naív gyerekben.

Azóta sincs párom, pedig szeretnék, de valahogy senki sem elég jó. Akiket ismerek, mind iszik, cigizik, mindenkivel kikezd, káromkodnak, nem szeretik az állatokat/embereket, és így tovább.


Azt sem értem, hogy az ilyen gondolkodású ember minek szül egyáltalán? Hogy aztán a gyereke fejéhez vágja, hogy milyen nagy gondot okozott, hogy mennyi mindenben akadályozta, és hogy ne tervezzen semmit, mert úgyis sz@r élete lesz, csak mert az anyának is az volt?


Na ezért háborodnak fel a szülők, nem pedig azért, mert valaki szimplán leírja, hogy azért nem akar gyereket, mert önző, és tudja magáról hogy rossz anya lenne, mivel csak saját magát és a kényelmét tartja fontosnak.

ÉN, ÉN, ÉN... Az önzőség netovábbja.

Ezt még becsülnék is a szülők, ha valaki ilyen őszintén leírná. De egy ilyet sem láttam még. Mindegyik csak fényezi magát, hogy milyen tökéletes azért, mert gyűlöli a gyerekeket. Egyenesen lehülyézik azt, aki szülni akar, vagy szült már.


HA nem akarnak, ne szüljenek, jobb is a világnak, ha az ilyen nem szaporodik, mert csak a gyerek bánná. De akkor hagyják békén a többi embert! Az egy dolog, hogy nem akar valaki gyereket, de akkor ne arra fogja, hogy azért nem, mert ilyen-olyan sz@r lenne, mert ennyi erővel akkor társ sem kell senkinek, mert úgyis minden férfi iszik, mint a gödény, láncdohányos, agresszív, beletapos a nő lelkébe, csak szexet akar, minden nőt meg akar dugni, ömlik a szájából a sok trágár szó, annyira romantikus, mint egy kődarab, elfelejti az évfordulókat, szülinapokat, Valentin napot, sose hoz virágot, sose visz sehová, horkol, és minden szabadidejét a haverjaival tölti.

Mert akinek párja van, azok mind ilyenek, ugye?

Kb. úgy, mint ahogy a gyerekekkel is csak a gond van,

Nekem van gyerekem, illetve már felnőtt, sose szeretett engem, mindig megbántott ok nélkül, aztán amikor rákos lettem, szépen cserben hagyott, aztán én voltam a sz@r anya, amiért "ok nélkül" átküldtem anyukámhoz, mert betelt a pohár. Végig nem törődött velem, hagyott éhezni, amikor a megtakarításom elment a sok orvosra, gyógyszerre, dolgozni nem tudtam, mert haldokoltam, holott a milliomos apjától havi félmilliót kap csak úgy ajándékba. Azért nem segített, mert milyen anya vagyok én, hogy ok nélkül kidobtam az utcára. Amikor szegény édesanyám meghalt, ellopta a félretett pénzét és még arra is rávette a halála előtt, hogy a nevére írassa a bankszámláját 10 millió forinttal. Anyu lakásában lakott fél évig úgy, hogy kétszer adott pénzt rezsire, a többit én fizettem úgy, hogy zaciba kellett tennem ezt-azt.

Azóta sem törődik velem, de meg is mondtam neki, hogy azok után, amiket művelt, nem kérek többé belőle.

Most 24 éves, én már azt mondom mindenkinek, hogy nincs gyerekem.

Mindezek ellenére nem bántam meg, hogy szültem, mert kell a világnak a selejt is, nem lehet mindenki jó.


Jobb inkább egy vibrátor, mert azt csak fel kell tölteni és nincs vele semmi gond.

Én nem haragszom arra, aki normális és azért nem akar gyereket, mert tudja rossz anya lenne. Úgyis túlnépesedés van.

2022. máj. 28. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!