Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Normális, hogy mindig mások...

Normális, hogy mindig mások pénzéről beszél?

Figyelt kérdés

Férjemmel élek, harminc évesek vagyunk. A sógornőm folyamatosan arról beszél, hogy mikre költ, és hogy más vagy én mikre költök. Ezt folyamatosan az ő kiadásaival hasonlítja össze. Gyerekei vannak, akik nem voltak tervezve. Ő nem költ ruhákra, nem igazán sminkel vagy nem tud, de inkább azt mondja, hogy nincs rá ideje, nem érdekli az alakja, a testápolás vagy hogy mit és mennyit eszik. Ezekre én próbálok odafigyelni, megtalálni mi áll jól nekem, és jó érzés, ha magamnak és a férjemnek is tetszem és ettől ő is jobban érzi magát és én is kevésbé vagyok feszült. Ha bármit teszek magamért, a sógornőm azzal magyarázza, hogy nekem azért megy, mert nincsenek gyerekeim. Mindenre amit csinálok, ez a válasza, vagy hogy én szerinte ráérek. Amíg nem voltak gyerekei, addig sem törődött a külsejével, vagy a lakás rendben tartásával. Rengetegszer felajánlottam neki, hogy vigyázok a gyerekekre, adtam neki ruhákat, de mintha sehogy nem fejezné be azt, hogy lehúzza bármit amit teszek magamért. Akár szellemileg, akár testileg, akár a házasságomért.

Ti mit gondoltok erről és egy ilyen rokoni kapcsolatról, ahol egyik oldalon van gyerek, a másik oldalon pedig nincs?



2022. máj. 30. 17:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez nem gyerek kérdés, írtad,hogy gyerek előtt sem volt rá igénye. Nálunk a sógornőmnek előbb volt gyereke és adott magára folyamatosan, ahogy én is.
2022. máj. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Sógórnőd megkeseredett, boldogtalan, elégedetlen. Nem tud és nem is akar változtatni ezen. Hagyd rá. Vagy egyszer elküldheted a francba, bár ezt inkább a férjednek kéne. Ő hogy áll ehhez az egészhez?
2022. máj. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
A férjem próbálja rám bízni, de dühíti a helyzet. Nem tudom, hogy, a sógornőmnek mit mondhatnék, mert annyi minden gyűlik már bennem, és nem tudom, ezt higgadtan hogy lehet kezelni. Azt gondolja minden úgy jó, ahogy ő gondolja.
2022. máj. 30. 18:16
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én azért néha beszólnék neki. Jobb levezetés, mint ide irkálni, és akkor be is talál a mondandód. Mondjuk "ja, emlékszem, mennyit sminkeltél a gyerekek előtt". Általában én is kerülöm a konfliktust. távoli rokonokkal, akiknek amúgy se számít a véleménye, de ha állandóan hallgatnom kéne, hogy megjegyzéseket tesz rám, akkor visszavágnék. Először csak finoman, de ha nem tér észhez, akkor határozottabban is.
2022. máj. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%

Sógornőd: "Persze, te megteheted, mert nincs gyereked, van pénzed, időd."

Te: "Igen, hála istennek, ezért nem potyogtatok nem tervezett gyerekeket a világba. Jobban szeretek ápolt és igényes lenni, mint megkeseredett, elhanyagolt, irigy nőszemély. Bár én gyerekkel sem lennék ilyen igénytelen, mint te."

2022. máj. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
Mindent értek, csak azt nem, hogyha te rendben vagy magaddal, miért zavar az, hogy azt mondja, neked könnyebb formában tartani magad, mint neki. Ez így van. Ájuljon el a teljesítményedtől a férjed, miért kell másnak is? Valószínűleg ez neki nem olyan fontos, mint neked, mert ha az lenne, találna magának időt gyerek mellett is.
2022. máj. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%
Én gondolkodás nélkül kiiktatom az életemből az ilyen mérgező alakokat. Ez nem egyszerű véleménykülönbség, ez arra utazik, hogy idegesítsen. Tudom, sógornő, de mi a frászért kötelező meghívni vagy meglátogatni? Nem elég a születésnap-karácsony-esküvők-temetés-alkalmak?
2022. máj. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Picit be van savanyodva.
2022. máj. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Gyerek mellett azért valòban màs. De attòl még nem kellene beszòlnia kinek mi a fontos. Én utàlok sminkelni ha fizetnének érte sem tenném de màsok sminkelnek sokszor megnézem mert szép a végeredmény.
2022. máj. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
Én 5 perc alatt szoktam sminkelni, semmi extra, csak alapozó, egy kis szemceruza. Ezt gyerek mellett is meg lehet csinálni. Utálom az ilyen "jaj gyerekem van, nincs időm levegőt venni" kifogásokat. Sok igényes anyukát ismerek kisgyerekkel.
2022. máj. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!