Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Én vagyok tényleg a hibás?

Én vagyok tényleg a hibás?

Figyelt kérdés
Szüleim elutaztak egy rövid időre munka miatt, addig nekem kellett vigyázzak a 10 évvel fiatalabb öcsémre. Most volt a szülinapja, és megbeszélte az egyik barátjával hogy közösen ünneplik meg, feljön ide a haver, és fociznak meg xboxoznak. Szüleim ismerik a gyerek szüleit, valami távoli rokonok vagyunk elvileg. Hozták is a gyereket, majd fel is jöttek a házba a szülők is. Azt hittem max egy 10 percre az illem kedvéért, gyors beszélgetés majd elmennek, és este visszajönnek, de nem, ők úgy tervezték hogy amíg a gyerekek játszanak addig itt lesznek, és majd én több órán keresztül kényszerből beszélgetek velük. Kb 1 óra után meguntam és mondtam nekik, hogy álljanak fel és menjenek haza, mert nincs kedvem ehhez az egészhez. Majd volt egy veszekedés, elmondtam azt amit itt leírtam, majd fogták a gyereket és elmentek, tönkretéve a napjukat. Majd elmentem a szobámba azt folytattam a dolgaim. 2 óra múlva kb fel is hívtak a szüleim, hogy miért tettem ezt, és hogy mekkora bunkó vagyok. Majd megmondtam nekik, hogy akkor költözzenek hozzájuk, mert erről nem volt szó hogy itt is maradnak. Hozzáteszem, egyik gyerek se örült annak hogy itt voltak, mert őket is zavarták, a kisgyerek nem egyszer kérdezte az anyjától, hogy mikor mennek el. Azóta meg engem szid mindenki, az egész család, hogy tolerálnom kellett volna, mert ez az "illem". 5-6 órán keresztül ott kellett volna velük beszéljek, vagy jól csináltam?

2022. jún. 5. 15:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
91%

A kerdes kiirasanal eleg reszletesen leirtad, mi hogyan tortent. Ne haritsd rank...

Miert irtal le mast, mint ami tortent?

Hogyan mondtad akkor?

2022. jún. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
18%
A szülők hagyományos "vendégségbe" jöttek, várták a kínálást, ahogy ilyenkor szokás.
2022. jún. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Bszod, elmeséltem a történetet, hidd el nem azzal fogok foglalkozni, hogy fejből visszaidézzem pontosan mit mikor hogyan mondtam, lényeget lelehet vonni belőle , mondtam nekik hogy menjenek szépen el, de arra emlékszem hogy nem bunkó stílusban mondtam nekik, az hogy hogyan írom le miért számít ennyire? Lényeg az, hogy elküldtem őket mert ezt nem jelezték előre.
2022. jún. 5. 17:12
 14/25 anonim ***** válasza:
97%
Azért számít ennyire, mert mi nem voltunk jelen és csak a leírásod alapján tudjuk megítélni, hogy hibás vagy-e. Mivel max abban lehetsz hibás, hogy milyen stílusban küldted el őket, ezért ez nagyon fontos. Mondjuk a stílusod itt se a legjobb :(
2022. jún. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
20%
Sehonnan sem küldik el a vendéget, ezt te nem tudtad. Akkor sem, ha kényelmetlen, mert az ilyennek rossz híre lesz mindenütt, afféle megbélyegzéssel jár. Én kirúgtam egyszer vendéget, de azért, mert sértegetni kezdett, azt nem tűrhettem. De csak azért, hogy visszamehess a dolgaidhoz, nem küldünk el vendéget, ezt látszik, nem is érted. A szüleid azt hitték, vagy olyan felnőtt, hogy egyedül is boldogulsz felnőtt társaságban, hát nem voltál. Durcás gyerekként viselkedtél.
2022. jún. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy a 14-es mondja, itt is látszik, ahogyan írsz, abból, hogy nem tudsz viselkedni.
2022. jún. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
83%

Masok mar meg is valaszoltak helyettem...😂

A te hibad, ha bunkesz vagy, bszod


Azt hitted, itt majd buksisimi lesz, nyilvan. Mikor lattad, h igazabol mindenki bunkonak tart, akkor meg jossz azzal, h nem is iyg mondtad...🤦🏼‍♀️

Hany eves vagy, 16?

2022. jún. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
25%
Vendéget elküldeni bunkóság.
2022. jún. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
22%
Hozzám is jött olyan, aki délelőtt 11-től este 11-ig nem volt hajlandó elmenni, de kibírtam, utána annyit változtattam, hogy nem hozzám hívtam, hanem egy teázóba, ahol a számomra komfortos idő után felálltam, hogy hát nekem dolgom van, örülök, hogy beszélgethettünk, majd ismételjük meg. De otthonra érkezett vendéget, aki nem viselkedik botrányosan, nem küldünk el. Azóta az egész családi-ismerősi körötök tudja már, milyen türhő vagy, kellett ez neked? A szüleid meg szégyenkeznek, mert ők felejtettek el ilyesmit megtanítani neked.
2022. jún. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, én nem hibáztatlak, bár ez nyilván aligha vigasztal.

Ugyanakkor ügyesebben is lehetett volna lereagálni a dolgokat. Én a helyedben azt mondtam volna a szülőknek, hogy visszavonulok a szobámba, szóljanak, ha valami kell nekik, vagy haza akarnak menni. Szóval nézegethették volna a játszó gyerekeket, de hogy engem nem tartottak volna fel órákig, az holtbiztos.

Ha ebből leesik nekik a tantusz, hogy haza kéne menniük, akkor jó. Ha nem, akkor üljenek és beszélgessenek magukban, engem nem érdekelnek. Sem beszélgetni velük, sem körülugrálni őket nem fogom őket.


Egyébként AZ Ő RÉSZÜKRŐL viszont kifejezetten bunkóság volt, hogy nem vették észre magukat. Én is apuka vagyok, én is kísértem már át a gyerekemet a pajtásához. Ha kifejezetten nem marasztalnak, akkor természetes, hogy nem ülök ott náluk. De ha igen, akkor ezt előre megbeszéljük. Ha pedig a szülők nincsenek otthon, csak a nagy testvér, eszembe sem jutna, hogy őt feltartsam. Ahogy te írtad: 10 perc beszélgetés arról, hogy vagytok, mint vagytok, aztán megbeszéljük, mikorra jöjjek vissza, milyen számon hívjál, ha bármi gond lenne a gyerekemmel és MEGKÖSZÖNNÉM (!!!), hogy a szüleid távollétében vállalod, hogy vigyázol a magad testvérén kívül az én gyerekemre is.

2022. jún. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!