Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Én vagyok tényleg a hibás?

Én vagyok tényleg a hibás?

Figyelt kérdés
Szüleim elutaztak egy rövid időre munka miatt, addig nekem kellett vigyázzak a 10 évvel fiatalabb öcsémre. Most volt a szülinapja, és megbeszélte az egyik barátjával hogy közösen ünneplik meg, feljön ide a haver, és fociznak meg xboxoznak. Szüleim ismerik a gyerek szüleit, valami távoli rokonok vagyunk elvileg. Hozták is a gyereket, majd fel is jöttek a házba a szülők is. Azt hittem max egy 10 percre az illem kedvéért, gyors beszélgetés majd elmennek, és este visszajönnek, de nem, ők úgy tervezték hogy amíg a gyerekek játszanak addig itt lesznek, és majd én több órán keresztül kényszerből beszélgetek velük. Kb 1 óra után meguntam és mondtam nekik, hogy álljanak fel és menjenek haza, mert nincs kedvem ehhez az egészhez. Majd volt egy veszekedés, elmondtam azt amit itt leírtam, majd fogták a gyereket és elmentek, tönkretéve a napjukat. Majd elmentem a szobámba azt folytattam a dolgaim. 2 óra múlva kb fel is hívtak a szüleim, hogy miért tettem ezt, és hogy mekkora bunkó vagyok. Majd megmondtam nekik, hogy akkor költözzenek hozzájuk, mert erről nem volt szó hogy itt is maradnak. Hozzáteszem, egyik gyerek se örült annak hogy itt voltak, mert őket is zavarták, a kisgyerek nem egyszer kérdezte az anyjától, hogy mikor mennek el. Azóta meg engem szid mindenki, az egész család, hogy tolerálnom kellett volna, mert ez az "illem". 5-6 órán keresztül ott kellett volna velük beszéljek, vagy jól csináltam?

2022. jún. 5. 15:51
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
19%

Kedves Kérdező,


csak bátorítalak, hogy így tovább! Mi is történt valójában? Belekerültél egy mások által összekuszált helyzetbe, amit nem szerettél volna. Felismerted, hogy ez neked nem jó, és nemet mondtál rá. A “Nem.” pedig, legyen közvetlen vagy közvetve kimondva sokszor okoz nehézséget azoknak akik kapják. Csalódottak és dühösek lesznek. Ezek nehéz érzelmek, de sokan még felnőtt fejjel sem képesek kezelni őket. Ilyenkor ellened fordulnak, és azt mondják, önző és bunkó vagy. Pedig ez nem igaz. Az, hogy téged minősítenek, az kőkemény érzemi manipuláció veled szemben, azt akarják, hogy te érezd bűntudatot, hogy te legyél az oka a saját rossz érzéseiknek. A szüleid sem kivétek ebben a konkrét esetben. Nagyon nehéz elviselni, ha te vagy az érzemi manipuláció célpontja. Főleg akkor, ha olyanoktól kapod, akik közel állnak hozzád.


Viszont van egy jó hírem! Nem romlott el semmi végérvényesen. Nem vagy se bunkó, se önző. Ugyan az érzelmi manipuláció ezt akarja sugallni, hogy te ilyen vagy, és ez örökre így marad. De ez nem igaz, mert nem vagyunk ilyenek vagy olyanok, hanem bizonyos élethelyzetekben döntéseket hozunk, és ezek a döntések nem fognak mindenkinek tetszeni. Te most megmutattad a valódi karaktered, és a körülötted élők reagálni fognak rá. Lesz olyan, aki megtanulja, hogy veled nem lehet bármit megcsinálni, lesz olyan, aki soha nem áll szóba veled. De a legjobb az lesz, hogy aki ezután kér valamit, és igent mondasz, akkor tudni fogja, hogy teljes szívvel teszed, és nem csak azért, mert „illik“. Tudni fogja, hogy a tőled jövő igen és nem válasz is őszinte.


És ez nem lesz a jövőben sem másképp, mert ez egy életre szóló feladat. Az emberi kapcsolatok ilyenek.

2022. jún. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
59%

"Az, hogy téged minősítenek, az kőkemény érzemi manipuláció veled szemben, azt akarják, hogy te érezd bűntudatot, hogy te legyél az oka a saját rossz érzéseiknek. " Az itt válaszolóknak ugyan miért lennének rossz érzései? A többség azért elég egyöntetűen elítélte a kérdező viselkedését, legalábbis a stílusát. Az itteni válaszolgatásai alapján simán az is eszembe jut, hogy esetleg a távoli rokon szülők azért maradtak ott, mert nem bíztak eléggé a kérdezőben ahhoz, hogy rá merjék hagyni a gyereküket.

Egyébként utóbbi esetben vagy általában véve is a kérdező nyilván megtehette volna azt, hogy udvariasan elnézést kér és visszavonul egy bizonyos idő eltelte után a szobájába, ha már egyszer úgyis ott vannak a felnőttek és vigyáznak a gyerekekre. Nem pedig kirúgni őket. Várható volt, hogy ebből sértődés és perpatvar lesz, pedig elkerülhető lett volna.

2022. jún. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
73%

Jaj, embeeek.. Mi ez a tulzoan PC alszenteskedés.


Azért hulledezik mindenki, mert barmelyikotok inkabb ülne vegig 6 orat bajcsevegve, mint menne bele egy esetleges konfliktusba. (zarojelben jegyzem meg, hogy ha a stilus nem bunko, akkor nincs ok sertodesre. Ha megsertodsz, erdemes kicsit kutakodni magadban, hogy mi is pontosan a baj.)


Kedves kerdezo. Ha nem voltal paraszt, csak hatarozott, gratulalok. Ez a skill meg nagyon jol johet az eletben.


Mikor elolvastam, felröhögtem. Pillanatra megbotrankoztam, de rajottem azert, mert szeretnek en is merni iGy reagalni :D

2022. jún. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
29%

Ha nem tűnt volna fel, mindenki a stílust kifogásolta. Az nem egy skill, csak szimplán tahóság.

A határokat megszabni normálisan is lehet.


Amit a kérdező csinál, az nagyon nem fog jól jönni az életben, de hajrá

2022. jún. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
73%

Szerintem, pont azt kell megtanulni, hogy akkor is kiálljunk magunkért, ha más tahónak nevez.


Persze a saját stílust már nehezebben veszed észre, kedves 24-es. A tahózás is stílusjegy.

2022. jún. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!