Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A családunkban volt egy roma...

A családunkban volt egy roma a dèdi mamám testvère. Most akkor én is roma lennèk? Ez azért ilyen nagy kérdés nekem mert a családunkban senki nem veszélyes róla. Úgy èlünk mint a magyarok.

Figyelt kérdés
De azért én érzem magamon hogy bennem van a vonó mert szeretem a cigány zenét. Különben az a személy barna bőrű volt és eléggé olyan élet módot élt mint a cigányok.

2022. júl. 18. 08:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Egy testvér hogyan lehet roma, ha a dédi nem volt az?

A zenéjüket pedig igen sok "magyar" is kedveli.

2022. júl. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Andizsuzsi ***** válasza:
93%
A hagyományos cigányzenét én is szeretem. Ha a dédi testvére édestestvére volt a dédinek, akkor igen, benned is van cigány "vér".
2022. júl. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Ha a dédszülőd édestestvére cigány volt, akkor a dédszülőd is cigány volt.

És ha az egyik dédszülőd cigány volt, az azt jelenti, hogy nyolcad részben cigány vagy.


Az, hogy milyen zenét szeretsz, semmit nem jelent.

2022. júl. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Kedves első; úgy lehet, hogy a dédi édesanyja összeszedte az egyik gyereket valami falubeli cigánytól és a két "édestestvér" igazából féltestvér...

De ez sosem fog kiderülni, mert aki elmondhatná, hogy kitől van egyik-másik gyerek már rég halott.

2022. júl. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
És volt néhány nem kisebbségi is a családban gondolom... van ebből is abból is az emberben. A cigányzene egyébként magyar zene amit cigányok adnak elő ha definiálni akarunk
2022. júl. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha édestestvérek voltak a dédiddel akkor a dédi is cigány volt, szóval van benned roma vér, de ez miért lenne baj?
2022. júl. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mármint dédi mamád féltestvére FÉLIG cigány?


Mert máshogy nem jön ki a családfa, ha a dédid egyáltalán nem az...


Amúgy ha ez az eset áll fenn, akkor nem.

2022. júl. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Én meg szeretem a j-pop-ot... Akkor most japán vagyok??
2022. júl. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem az a probléma, hogyha valakiben van cigány vér, hanem az a probléma, hogyha úgy él, mint a "sztereotipikus cigányok".


Feleségem zenész, rengeteg roma zenész ismerősünk van, semmi probléma nincsen velük, szoktunk találkozni, beszélgetni velük, sőt, sokszor hallgatjuk a Dankó rádiót is, annak ellenére, hogy 40 alattiak vagyunk mindeketten, és a gyerekeink is élvezik a cigányzenét.

2022. júl. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%
Ez zavaros kicsit, akkor a dédi is az volt vagy sem?
2022. júl. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!