Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért vannak megsértődve hogy...

Miért vannak megsértődve hogy nem megyünk az esküvőre?

Figyelt kérdés

Féltestvérem tegnap szólt hogy szeptember 3-n esküvő meg lagzi. Terhes és a csók+ babaváró miatt kell a házasság.

Megköszöntem a neghívást de mondtam hogy mi nem negyünk. Iskolakezdés elött akig egy hónappal szólnak. Egyedül nevelem a 6 és 9 és éves lányomat.Talán ha kicsit elöbb hívnak meg...

De most mindenki szemébe én vagyok rossz..


2022. júl. 24. 16:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem értik meg akkor ne foglalkozz velük. Én se mennék úgy, hogy nem tudok nászajándékot vinni.

Érdekes itt a gyakorin ez a kettős mérce. Amikor azt kérdezték, hogy mennyit adjanak a nászajándékba, mindenki jött itt a tipjeivel, hogy fejenként 10 vagy 20 ezer forint plusz kaparósok azalatt ciki menni stb.

Most pedig azt mondják "nem pénzt kért".

Ne foglalkozz senkivel, csak magatokkal, ha ez most nem fér bele, hát nem fér bele, ezt meg kell érteniük.

2022. júl. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 anonim ***** válasza:
93%

ha erre nem mondtak semmit, akkor igazad van. az lett volna a minimum, hogy azt mondják, hogy megértik, de attól még szeretettel várnak.

kérdezd meg a nagynéniket, hogy miből gyűjtenél egy hónap alatt ennyi pénzt. teljesen megértem, ha ez nehéz.

2022. júl. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/73 anonim ***** válasza:
86%

Én az esküvőmre nem azért hívom meg az embereket, hogy ajándékokat és pénz hozzanak, hanem azért mert életem egyik legfontosabb eseménye és szeretném ha részt venne rajta minden hozzám közel álló személy, hiszen jó esetben ilyen neves alkalom csak egyszer történik meg az ember életében.


Egyértelmű, hogy teljesen elfogadnám az indokot, hogy valaki ajándékot nem tud adni, de a részvételre továbbra is számítanék. Engem az sem zavarna ha később sem adna semmit, de legalább megtisztelne a jelenlétével, az számomra sokkal fontosabb, hogy életem egyik legfontosabb napján részt vett az illető, mintsem, hogy x összeget adott.


Véleményem szerint a legjobb megoldás részedről az, ha megmondod, hogy sajnos az iskolakezdés miatt nem tudsz nászajándékot adni, de amint lehetőséged nyílik rá, akkor pótolod.

2022. júl. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 anonim ***** válasza:
95%
#21 a plusz kaparósok mit jelent? Van, aki kaparós sorsjegyet ad esküvőn? :D
2022. júl. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/73 anonim ***** válasza:
94%

Igen.

Nem láttál még ilyet?

Sőt van aki a meghívóba is beleírja. Voltam olyan esküvőn, ahol a menyecske táncba szinte csak kaparós sorsjegyeket dobáltak.

2022. júl. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 anonim ***** válasza:
83%

Hármas képzeld el, hogy nem 1 hónappal előtte szokták szólni! Gondolom, téged se sűrűn hívtak meg esküvőre...😅

Nekünk már májusban szóltak a fiatal rokon házaspár - vagyis személyesen elhozták a meghívókat - ,hogy szeptember 12 - én lesz az esküvő!

Bunkóság alig 1 hónappal előtte szólni, hiszen tudják, hogy a meghívott vendégeknek is mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, ha részt akarnak venni az esküvőn! Szóval, ezért szoktak minimum 3 hónappal előtte szólni!

2022. júl. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 anonim ***** válasza:
62%
Nem, én nem hallottam ilyenről, biztos amelyik családban dívik ez a fajta szerencsejáték, ott jobban megy.
2022. júl. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 anonim ***** válasza:
9%

Egyébként, ha egy házaspár ügyesen csinálja, akkor simán megtérül az esküvő költsége!

Nekünk például az imént említett házaspár rá is írta az esküvői meghívó lapra, hogy 50 ezer Ft a részvétel az esküvőjükön!

2022. júl. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/73 anonim ***** válasza:
33%

26!


Nem 3. vagyok, jopar esküvőn voltam már, de soha, sehol senki nem hívott meg egy hónapnál korábban.

2022. júl. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 anonim ***** válasza:
96%

"Nekünk például az imént említett házaspár rá is írta az esküvői meghívó lapra, hogy 50 ezer Ft a részvétel az esküvőjükön!"


Épeszű ember ezt a meghivót azonnal vissza adja és közli, hogy ha fizetni szeretne valamiért, akkor majd ő maga kiválasztja hova megy, mikor és mit fogyaszt.

2022. júl. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!