Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért vannak megsértődve hogy...

Miért vannak megsértődve hogy nem megyünk az esküvőre?

Figyelt kérdés

Féltestvérem tegnap szólt hogy szeptember 3-n esküvő meg lagzi. Terhes és a csók+ babaváró miatt kell a házasság.

Megköszöntem a neghívást de mondtam hogy mi nem negyünk. Iskolakezdés elött akig egy hónappal szólnak. Egyedül nevelem a 6 és 9 és éves lányomat.Talán ha kicsit elöbb hívnak meg...

De most mindenki szemébe én vagyok rossz..


2022. júl. 24. 16:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/73 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is prosztó, ezért nem járok esküvőkre. Ha milliókért tudnak csinálni egy lagzit, így jártak, ne a vendégeken vasalják be az árát.
2022. júl. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/73 anonim ***** válasza:
90%

Nehéz sztori sajnos...


Jövő héten lesz az esküvőnk, messzi családdal, de csak kis szolid, huszonpár fős (macskákkal együtt :D).


Nekünk is babavárós esküvő lesz, lehet megkövezni. Később akartunk lagzit, de hamar jött a babó. Nem gondoltuk eü gondok miatt, hogy ilyen hamar jön, de így nagyobb a boldogság. Szóval másfél-két hónap alatt tákoltuk össze.


Nem vagyunk épp rossz anyagi helyzetben, bár mi is szeretnénk nagyobb lakásba/házba költözni, tehát lenne mire költeni.


De egész egyszerűen gusztustalannak tartom ezt a pénzkéregetést. Kerestem esküvői meghívó szövegeket (mert attól, hogy pinduri lesz az esküvő készült ilyen is ), rosszul lettem, hogy mindben ez az aggyápééézt szöveg van.


Mi épp ezért akkora esküvőt tartunk, amennyit anélkül kifizetünk, hogy fájna. És csak azokat hívtuk meg akiket tényleg szívesen látunk. Akárki kérdezte mit kérünk, elmondtuk, hogy az égvilágon semmit. Mindenünk megvan, pénzt nehogy hozzanak. Enni ülünk össze, beszélgetni, iszogatni. Ha a kérésünk ellenére bárki bármit hoz, nem leszünk csőbunkók, de egyáltalán nem várjuk el, nem is szeretnénk, mert azért hívjuk őket, hogy együtt ünnepeljünk. Pont.


Ha felhívna bármelyikük hogy nem fér bele anyagilag, akkor elmondanám szépen nekik, hogy lóhimbilimbit a tudjákhova, semmi sem kell, jöjjenek az a lényeg.

És itt bukott meg a tesód sajnos. Kérdezett volna vissza, hogy miért megterhelő az esküvő? Esetleg az utazás költségeit is sokallod? Vagy csak ajándékot nem tudsz vinni? Jajj semmi gond, nem ez a lényeg, hanem hogy ott legyél, gyere.

Ennyi és semmi több.

2022. júl. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/73 anonim ***** válasza:
100%
A tesód mindent bevet, amit szánalmasnak tartok, amikor esküvőről van szó :D terhesen veszik el, képes babaváróval meg hasonlókkal lejáratni magát és még a pénzkéregetős meghívót is odavágja a meghívottaknak :D Én biztos nem mennék el a helyedben, főleg nem így, hogy a csóró proli tartja a markát, és uszítja ellened a családot, amiért nem vagy hajlandó pénzelni az esküvőjét...
2022. júl. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!