Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan zargat a csaladom,...

Jogosan zargat a csaladom, hogy azt csinaljam Amit ok elvarnak tolem? Tartozom en ezzel nekik?

Figyelt kérdés

Mar evek ota elkoltoztem otthonrol Angliaba, De mivel nem keresek olyan huuu De jol, es meg midnig csak bereljuk a lakast, ezert nem ertik, hogy en miert is vagyok kint, mikozben ok azt akarjak, hogy visszakoltozzek es Mindenben segitsem Oket.


Mamamnak a minap volt egy ilyen megjegyzese: " Minek vagy te ott kint, hiszen mast nem csinalsz csak otthon ulsz a lakasban es varrsz, ezt itt is lehet" (varrono vagyok)


A csaladom azt szeretne tolem, hogy koltozzek vissza, segitsek anyumnak a munkaban, apoljam a nagyapamat, tegyem le a jogsim es szuljek unokakat mihamarabb.


Nah mar most, en sosem ereztem jol magam Magyarorszagon, ezert is jottem el, nem a jobb kereset lehetosege miatt, Hanem, hogy szabad legyek. Anyumat nagyon Sajnalom, hogy szenved a munkaban es segitsegre lenne szuksege, De en el nem tudom kepzelni azt a munkakort magamnak. Anyumnak kocsmaja van es sajnos nem talal megbizhato alkalmazottat, ezert szegeny napi 14 orakat kenyszerul dolgozni. En anti alkoholista vagyok, mar az alkohol szagatol is rosszul vagyok...


Papamat apolni munka mellett meg nem is tudom, Hogyan tudnam, De talan meg ez az egyetlen olyan indok, Ami ertheto, mert Sajnalom nagyon, hogy egyedul maradt.


Jogsi Tema, nah jogsim szerintem nekem sosem lenne. Nagyon nagyon erolteti anyum, De en mikor beultem a volan moge, hogy kiprobaljam, panikrohamot kaptam, mert rettegek a vezetestol, De ezt nem erti meg senki Sem es folyamatosan kenyszeriteni akarjak.


Az unoka az megint egy ilyen Tema... En mar 10 evesen eldontottem, hogy nem szeretnek gyereket, es akarhogy is probalom ravenni magam, hogy akarjak, egyszeruen nem erzem, hogy en nekem ez menne es akarnam. Se en Se a parom nem szeretnenk. Viszont nagyon nyomja ezt is a csaladom.


Szoval olyan helyzetben vagyok, hogy rajtam van ez a hatalmas nyomas, hogy mindent csinalnom kellene, Amit nem akarok, es mivel nem akarom, ezert mindenki merges ram es ugy erzem, hogy mindenkinem artok azzal, ha tovabbra is azt csinalom, Amit en szeretnek es nem azt Amit ok.


Megjegyzem, egyke vagyok, ezert mindent tolem varnak.


Nem tudom, hogy Mit tudnek tenni, hogy ne legyek ekkora Gond es csalodas a csaladom szamara.


Tenyleg jogosan varjak el tolem, hogy koltozzek vissza es mindenbol kivegyem a reszem?

Sokszor gondolkodom rajta, hogy ha visszamegyek es azt csinalom, Amit ok mondanak, akkor vajon vegre Jo lenne e nekik Minden, vagy ugyanugy tovabbra is talalnanak valamit, amibe belekotnek es tovabbra Sem lennek eleg szamukra.... Es vajon ilyen helyzetben kinek a boldogsaga a fontosabb, a csalad tobbi tagjae vagy a sajatunke?

Ki lehet Jonni jol egy ilyen helyzetbol?

Nekem kellene aldozatot hoznom?


30/N



#megfelelés #külföldi élet #anya-lánya kapcsolat #áldozathozás #Csaladi elvárások #Szülöi elvárások
2022. júl. 26. 21:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Most komolyan mit agyalsz? Élj úgy ahogy akarsz, harminc évesen ne az irányítson már mások mit akarnak.. A helyedben haza nem jönnék ebbe a mocsok, lepra országba, mindent megtennék hogy megkaphassam kint az állampolgárságot.
2022. júl. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

Dehogy lenne jobb, ha visszaköltöznél. Akkor elvárnák, hogy otthon ülj és varrj, plusz ápold nagyapádat, közben segíts anyádnak és tedd le a jogsit, ja, és szülj majd nevelj gyerekeket. Ebbe még akkor is belebetegednél, ha mindezt szívesen csinálnád, ez rengeteg dolog egyszerre.


De nem kötelességed a családi vállalkozásban dolgozni, a jogosítvány sem, a gyerek témában meg egyedül a pároddal kell megbeszélned a dolgokat. Ami talán morálisan elvárható lenne, az az ápolás, de nyilván ha csak azt csinálnád, akkor b@szogatnának tovább a többi dologgal.

2022. júl. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Pedig együtt lehetne a család! Párod is kivehetné a részét mindenből, és egyből feleződnének a feladataid. Elég lenne a kocsmában dolgoznod, varrnod már nem is kellene. Aztán mikor nagyobbak lesznek a gyerekeitek, ők is tudnak majd segíteni!
2022. júl. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem az unokának, sőt egy családtagtól sem elvárható, hogy ápolja bármelyik hozzátartozót, pláne a saját életed kárán. Azt sem elvárható, hogy édesanyád kocsmáját te üzemeltesd, az az ő biznisze, nem a tiéd.

Senki nem kötelezhet arra, hogy olyan életet élj ami nem Te vagy.

Én baromi határozottan kerek perec megmondanám, hogy hol a határ, neked is van saját életed. Amit úgy élsz ahogyan neked jó..


Persze szép mikor segítjük a családot, de nem minden áron..

2022. júl. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%
Azt meg ki nem szarja le hogy ő ezt NEM akarja mi előző? A lényeg hogy fialjon, mert fogy a magyar, nem lesz rabszolga...
2022. júl. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Bocs, a hármasnak szántam...
2022. júl. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
12%

#5

Tényleg jó lenne ha "fialna", a te szóhasználatoddal élve, minimum hármat

2022. júl. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

3on el se gondolkodnek, az tuti nem, azt aztan tenyleg varhatna a csalad es a kormany. Egy is hatalmas Nagy feladat!


Ez igazabol mind nagyon Nagy feladat egyesevel is :/

2022. júl. 26. 22:09
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
30 éves vagy... azért már rég nem abban a korban mikor ezeknek kérdésnek kéen lenniük.
2022. júl. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

9

Ezek nem mostani kerdesek, ez megy mar legalabb 5 eve, ha nem tobb... Eddig elhesegettem es kinyitottam a szam, De nem maradt abba, es most kezdtem elgondolkodni azon, hogy mi van ha megsem nekem van igazam... Kicsit mar ugy megtortem az evek alatt es most kicsit elvesztem... Ezert gondoltam, h megkerdezem total kivul allok velemenyet mert ok nem elfogultak.

2022. júl. 26. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!