Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kis vita lett a ballagásból,...

Kis vita lett a ballagásból, szerintetek se volt rendben?

Figyelt kérdés

Unokatesóm ballagott, anyám bátyjának a lánya. Nagybátyám azóta volt nálunk, és volt egy kis összeszólalkozás, mert anyu és a mama szerint bunkók voltak, és ezt nem tudták/akarták magukban tartani, nagybátyám szerint viszont nem.

Kb. úgy zajlott, hogy odaértünk a megbeszélt időben, és kijött a nagybátyám hozzánk a kapuba. Az iskola mellettük van. Anyukám megjegyezte egyszer, hogy de jó lenne egy kávé, mert most esett haza éjszakás műszakból. Nem lettünk behívva, nagybátyám azt mondta, nem tud, mert a kutyái nem engednének be minket. Ennyiben is maradt a dolog, kb. fél óra múlva elkezdtek szállingózni a ballagók rokonai, és akkor jött ki a nagybátyámék házából a felesége teljes rokonsága. Az addig is feltűnt, hogy a család többi tagja nem jön ki, de nem gondoltuk, hogy amiatt, mert a többi vendég bemehet.

Utána szintén így volt, de akkor már egyértelmű volt, hogy nem hívnak be.

Én nem is tudom, mit gondoljak most. Nem is magam miatt, de a mama azért nem fiatal, jól esett volna neki egy pohár víz a fiától a melegben, anyu meg nem tudott szabit szerezni előző napra, mégis szívesen készültünk. De bár meg se hívtak volna, mert így nagy kellemetlenség maradt otthon utána.



2022. aug. 5. 10:50
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
6%
Anyukád és a menye nagyon rosszban lehetnek.
2022. aug. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
25%
Nekem ez se füle-se farka, ne haragudj. Jól értem, hogy a ballagásra meg lettetek hívva, de az azt követő ebédre(?) nem?
2022. aug. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
96%
Be sem engedték őket a házba egy pohár vízre, közben benn volt a meny egész rokonsága, csak őket zárták ki. Ilyen véletlenül nincs, ehhez csúnya konfliktusok kellenek előzményként.
2022. aug. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
98%
#2 odamentek a megbeszélt időpontban és nem mehettek be a házba, de a többi rokon már ott volt és ők bent voltak. Az iskola a szomszédban van és mielőtt kezdődött volna a ballagás, akkor a többi rokon kijött a házból.
2022. aug. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
24%
Sok minden oka lehet, de mindenképp anyukád csinálhatott valamit, mert a semmin ilyet nem tesznek. PL. csípős megjegyzéseket tesz a menyedre.
2022. aug. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
93%

Ennek nyilván volt előzménye. Nehezen hiszem, hogy ha amúgy jó a kapcsolat a testvérek meg az anyjuk között, akkor a bátyus simán hagyná kint ácsorogni őket. Ezzel valószínűleg anyádék is tisztában vannak, mert normális ember egy ilyen húzás után nem ácsorog ott birka módjára, hanem azonnal hazamegy.

Van itt valami sérelem, amiről te nem tudsz.

2022. aug. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
85%
Annak, hogy valaki a saját anyját és testvérét még a kertkapun se hajlandó beengedni, azért súlyos előzménye szokott lenni. Ez biztos nem olyasmi, amiről a mama nem tud, szóval az, hogy ő most fel van háborodva elég árulkodó, hogy ki is a konfliktus okozója.
2022. aug. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

A néném (nagybátyám felesége) nem az anyám menye, hanem a nagymamámé.

Azt tudom én is, hogy kettejük közt voltak súrlódások, de az korábban volt, és nekem úgy jött le, túlléptek rajta mindketten, ha egyszer meghívást kaptunk, és a mama is elfogadta.

2022. aug. 5. 11:15
 9/48 anonim ***** válasza:
87%
De az anyja testvérének a lánya ballagott, akkor milyen menyről meg anyáról beszéltek?
2022. aug. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
80%
Hát ha meghívta azért, hogy kizárja, az csúnya bosszú volt, nem a semmiért történt. És a korábbi "súrlódások", ha anyád csinálta, neki lehet, hogy felejtős nem nagy dolgok, de akit megbántott, annak ezek szerint nem az, és most keményen éreztette is vele. Szerintem a rokonság e két ága közt a kapcsolat most végleg megszakadt, nagyon nem kérnek anyádból.
2022. aug. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!