Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha rokonok (vagy bárki)...

Ha rokonok (vagy bárki) vendégségbe jön, ilyeneket kérni normális? Lehet én gondolom rosszul, ti is elvárjátok ezeket? 17/L

Figyelt kérdés

A hétvégét itt töltötte a nagynéném, a nagybátyám és az unokatestvérem, aki szintén 17/L. Az előbb mentek el, de előtte még jól kiosztottak minket, de főleg engem és a húgomat (16/L).


A következő dolgokat sérelmezték:


— Egy vendégszobánk van, ott aludtak a nagynénémék, de mivel kétszemélyes, az unokatesómnak máshol kellett. Van egy kisebb nappalink is, ott aludt a kanapén. Előtte megkérdeztük, hogy nem szeretne-e inkább az én vagy a húgom szobájában aludni, mert mindkettőnknél van kanapé, de nemet mondott. Ellenben az előbb hisztériázva adta elő, hogy nem tudott rendesen aludni a nappaliban, egyikünknek át kellett volna adnia neki a szobáját és a nappaliban aludnia helyette. Szerintem ez azért túlzás.


— A nagybátyám sérelme, hogy ebédnél mindenki a családunkból leült a szokott helyére, ők pedig a maradék helyekből válogathattak. Szerinte először meg kellett volna kérdeznünk, hogy hova akarnak ülni.


— Az unokatestvéremet megnyalta a kutyánk. Ezt úgy kell értelmezni, hogy ő nagyon utálja őket és szerintük el kellett volna küldenünk valahová a kutyát addig, ameddig itt voltak (bezárni nem tudjuk). Egyébként nem is tudtuk, hogy fél tőlük, csak most mondta, pedig még szóltunk is, hogy van kutyánk.


— Az sem tetszett nekik, hogy én és a húgom sokáig aludtunk. Fogalmam sincs miért, de szerintük illetlenség, amikor vendégek vannak itt.


— Szintén probléma volt, hogy pénteken két órát a barátaimmal töltöttem (nem nálunk, szóval nem zavartuk őket). Illetve az, hogy tegnap elmentünk a húgommal edzésre. Megjegyezném, hogy amikor otthon voltunk se nagyon kommunikáltak velünk, elvoltak magukkal, két szót ha szóltak hozzám.


Szóval leginkább velünk volt bajuk, nem a szüleinkkel. Rendesen kiosztottak, hogy mi milyen illetlen és neveletlen gyerekek vagyunk. Szerintetek ez így van, ezekkel tényleg gond van? Kicsit meghökkentem, mert egyébként semmi konfliktus nem volt a hétvégén. Ti hogy látjátok?



2022. aug. 7. 16:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%

Szüleitek is végighallgatták ezt?

Ha nem, akkor elég féreg dolog tőlük felnőttként a gyerekeket támadni...

Szerintem amúgy semmi rosszat nem csináltatok, a részükről viszont hatalmas illetlenség ilyenek miatt problémázni és így beleszólni mások életébe.

2022. aug. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
97%
A szüleid mit szóltak ehhez ? Mert én a helyükben már a szónoklat elején jól seggberugdostam volna őket. Annyit azért hozzátettek,h köszönik a vendéglátást ?
2022. aug. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem hívnám őket többször vendégségbe.
2022. aug. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond, sértődjenek csak meg. Legalább nem mennek többet. :)


(Természetesen minden hülyeség, amit mondtak. Ha tényleg így volt, nincs igazuk.)

2022. aug. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális, nekik kell alkalmazkodni a ti életviteletekhez. Nektek pont elég az, hogy őket kiszolgálni, szórakoztatni kell.

Én is arra lennék kíváncsi, hogy a szüleitek, ez hogyan rendezték!

2022. aug. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
90%

Kérdés, hogy az unokatestvéretek mennyire volt "rátok bízva"; mármint a "szórakoztatása". Mert LEHET illetlenség, hogy sokáig aludtatok (bár ez ugye nagyon relatív), és az is, hogy más, külön programot csináltatok, nélküle. Ennyiből nem lehet megítélni.

A többiben egyértelműen nincs igazuk.

(Pl. voltam cserediák olyan családnál, ahol a "párom", hacsak tehette, délig aludt. Az azért elég gáz volt, és kínos is. Persze, elvoltam egyedül, csak nem azért mentem, hogy a szobámban üljek magamban, és várjam, hogy mikor ébred fel (egyedül nem mehettem el a házuktól).

2022. aug. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
"ha nem tetszik, legközelebb menjetek szállodába"
2022. aug. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
73%

Az utolsó pont jogos egyedül. Az edzés nem feltélten (gondolom, rendszeres program, időpontra, ki van fizetve), viszont alapvetően az illem tényleg úgy diktálja, hogy nem szervezek magamnak más programot, ha vendégeink vannak.

A sokáig alvás relatív, ha ők rendszerint hatkor kelnek, és nálatok meg 9-10 fele indul az élet, akkor nekik illő tekintettel lenni a házigazda szokásaira. De ha mindenki fent van 9kor, ti meg fetrengtek délig, mert csak, az valóban lehet illetlen, a vendég semmibe vétele, de ez családi szokásoktól is függ.


A többiben nem volt igazuk, és azért reméljük, a szüleitek is megvédtek titeket?!

2022. aug. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Az első kettőt hallották a szüleink, azt mondták, hogy hát akkor szóljanak máskor, ha ilyen igényeik vannak. Később mondták nekünk, hogy szerintük is hülyeség. A másik hármat csak mi hallottuk, akkor mondtuk el a szüleinknek, amikor már elmentek. De szerintük is baromságokat kértek. Az unokatesónk nem volt “ránk bízva”, soha nem is voltunk jóban, de egyébként is egész nap a telefonján lógott és hozzánk se szólt.
2022. aug. 7. 17:13
 10/29 anonim ***** válasza:
91%
Elmebetegek sajnos.
2022. aug. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!