Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Más is van így, hogy a családj...

Más is van így, hogy a családja nagyobbik része totál gázos?

Figyelt kérdés

Nekem mind a 4 nagyszülőm a teljesen elviselhetetlen kategóriába esik, hosszú távon legalábbis biztosan. Egyik nagyapám agresszív alkoholista, egyik nagyanyám meg már senkivel nem beszél, hosszú történet.


Másik nagyapám és nagyanyám meg telibe tiszta nárcisztikus, beírod googlebe hogy nárcisztikus személyiségzavar, és minden pontja igaz rájuk, tényleg azt érzem amit a pszichológilusok ajánlanak velük kapcsolatban, hogy menekülnék legszívesebben. Egyik velem korú rokonomnak meg már nem maradt egy nagyszüleje se, ő mindig azt mondja, örüljek hogy élnek még a nagyszüleim, de neki imádnivaló tisztességes rendes emberek voltak a nagyszülei, tényleg, ismertem őket kiskoromban, és mindenkinek is az volt a véleménye, hogy igaz rendes emberek voltak. Most, hogy leírtam a nagyszüleim jellemzését, itt nem állnak meg a dolgok, egész életünket végigkíséri hogy mennyi kellemetlenséget köszönhetünk nekik, anyagiakban is folyton lehúztak, barátainktól el akartak tiltani, mindenben diktálni, fúj, szörnyű, tényleg egy trauma az egész velük kapcsolatos minden, elegem van. Másnak hasonló? Mennyire gyakori hogy mind a 4 nagyszülő katasztrófa? Szüleim se hibátlanok, de közel nem ez a téboly kategória egyikük sem. Ők nem akarnak senkit elnyomni, megverni, hazugsággal kirekeszteni, stb, mint a nagyszüleim.


De van nimfomániás női rokon, aki a férje temetése napján is mással hentergett, de a házasság alatt is végig csalta, nyíltan másokkal flörtölt.


Van még egy totál alkoholista rokoni szál, akinek a lánya a nyomorba szüli már az ötödik gyerekét, mindegyiket mástól, persze sittes fazonoktól.


Még a magát művésznek képzelő, valójában rettenetes, nyálas, közhelyes, kínrímes verseket író rokon a legnormálisabb, aki ha kap egy biztonsági figyelmeztetést a gmailtől, vagy a facebooktól, azt hiszi hogy ő olyan fontos ember a versei miatt, hogy a háttérhatalom vagy nemzetbiztonság védi. De ő tényleg egy nagyon romantikus jó lelkű valaki, csak kicsit bolondos, meg összeesküvés elmélet hívő.



2022. szept. 6. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Te te vagy a leggázosabb, a pletykafészek!
2022. szept. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pszichológushoz is szerinted pletykálni járnak az emberek? Próbálom feldolgozni a helyzetet, ha ehhez pletykálnom kell, akkor legyen.
2022. szept. 6. 01:32
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos nálunk is elég gázos,van aki annyira ostoba, hogy nevetni való. De nagyrészt rosszindulattal is párosul ez. Szűk és tág családi kör egyaránt, tele vagyok "őrült" rokonokkal. Kívülállók, barátok el vannak hűlve, hogy ilyen diszfunkcionális, széthúzó, mérgező családot még nem láttak. Próbálok normális lenni az idióta neveltetésem és környezetem ellenére, sajnos a gyerekem lelki épségét is óvnom kell a saját nagyanyjától is, pedig a magamét is nehéz.

Jobb ha kibeszeled. Én is járok pszichológushoz, sokat segít.

2022. szept. 6. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Amikor kisgyerek vagy, akkor nem. Amikor kamasz, akkor igen. Amikor felnőtt, akkor nem.
2022. szept. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Lazy Lover ***** válasza:
69%
Igen jó magyar mentalitás ez szinte minden családban előfordul nálam extra hardcoreba nyomják az alkolitmust meg a gonoszságot
2022. szept. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
Hát magadban nem veszed észre a gondot csak másokban?
2022. szept. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

A világon az összes család többé-kevésbé hibbant.

Mutass nekem egyetlen egy teljesen normális családot.

Olyan jó más családokba belátni, jé nem csak mi vagyunk teljesen gázosak!

2022. szept. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Olyan jó más családokba belátni, jé nem csak mi vagyunk teljesen gázosak!"


Ezért írtam ki a kérdést, amúgy 😂 Kicsit meg akartam volna könnyebbülni, hogy nem vagyunk egyedüli hibbantak. Nem akarom hogy nekem is megzápuljon az agyam, bár nehéz lesz elkerülni. De mire az ember talál egy normális pszicho dokit, már egy vagyont kidobott, szóval szakembert nem akarok keresni. Állami meg szar.

2022. szept. 6. 14:45
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is majdnem minden családban vannak ilyen emberek. Nálunk is van pl szekta tag aki meg akar téríteni, van kemény alkoholista, gazdag is aki mindig panaszkodik...szerencsére már nem tartom velük már a kapcsolatot mert elköltözöztem.
2022. szept. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!