Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyire vagytok jó viszonyban...

Mennyire vagytok jó viszonyban a rokonaitokkal?

Figyelt kérdés

Én régen is csak a nagyszüleimmel voltam szorosabb viszonyban, amióta ők nem élnek, én pedig elköltöztem a szüleimtől, olyan mintha megszűntünk volna létezni egymás szemében a többi rokonnal. Amit nem bánok, mert egyik oldalról elég nehéz természetű és távolságtartó rokonaim vannak, a másik oldalon pedig rosszindulatú és pletykás mindenki. Egy ideig még próbáltunk fenntartani egy valamennyire normális kapcsolatot, de nekem valahogy sosem ment az a színészkedés amit az ünnepekkor magamra kellett erőltetni, így próbáltam lassan leépíteni velük a kapcsolatot, és úgy tűnik nem bánják mert ők se kerestek azóta.

Viszont amikor barátokkal vagy munkatársakkal szóba kerül ez a téma, sokan furcsán szoktak nézni amiatt hogy egyáltalán nem tartjuk a kapcsolatot, még a sablon köszöntgetések sincsenek meg ünnepekkor. Ez annyira szokatlan lenne, vagy más is van hasonló helyzetben?



2022. szept. 12. 09:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Egy csomó olyan rokonom van, akikkel semmilyen kapcsolatot nem tartok. Unokatestvérek, nem túl távoli rokonok, mégis így alakult, és én sem bánom.

Kimondottan rosszban nem vagyok egyikkel sem, csak nincs kapcsolat. Néhány rokonommal pedig jóban vagyunk családilag.

2022. szept. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Én sem tartom apamon kívül senkivel sem a kapcsolatot. Nincs is nagyon igenyunk egymásra.
2022. szept. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Közeli rokonokon kívül nem tartom a kapcsoaltot velük, nem vagyok ennek a kötelező rokoni kapcsoaltnak a híve.
2022. szept. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Bő másfél évtizede megszakítottam a kapcsolatot a szüleimmel és ezáltal megszakadt a kapcsolat minden olyan rokonnal is akivel korábban évente kb 1x találkoztam. Senki sem hiányzik, mert senkivel sem volt mély kapcsolatom.
2022. szept. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Anyum ágáról nem valami szoros a viszonyom a rokonsággal, csak a kötelező ünnepi látogatások vannak. Apum ágáról viszont rengeteg hasonló korú és mentalitású unokatesóm van, velük nagyon jó a viszonyom :)
2022. szept. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Anyai ággal szorosan tartom a kapcsolatot, jóban vagyunk, néha közös programok, apai ággal minimálisan vagy sehogy.
2022. szept. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Nálam ugyanaz van.
2022. szept. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%

Apai ágon senkivel szó szerint. Apukám meghalt 3 éves koromban, akkor a mama kijelentette onnantól kezdve nem tart rám igényt. Igy nagynénémék, unokatesómék is követték. Unokatesomékkal tini koromban volt 1 éves fellángolás újra, azt ennyi.


Anyai részről anyammal és tesóimmal (20, 15, 13évesek) úgy talan ha havi 1x beszélek. De pl az esküvőnkre nem hívtuk el őket, annyira már nem jó a viszony. Senki mással nem tartom ott sem a kapcaolatot.


Nevelőapám részéről tartottam "mamámmal" (4éves korom óta fogadott mama) de 3 éve meghalt. Onnan se tartom ígymár senkivel

2022. szept. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Anyámmal már nem tartom a kapcsolatot, de ez bonyolult. Alapvetően nem anyának való, nem volt része az életemnek, aztán cifra sztorija van annak, hogy néhány éve mégiscsak lett valamiféle kapcsolat, levelezés szinten, néha-néha egy találka, de már levelezés sincs az utóbbi 2-3 hónapban.


Anyai nagyanyámmal annyira sem tartom a kapcsolatot. Én szakítottam meg vele. Menjen az hozzá, aki két anyja van. Nemhogy családtag, ilyen ember nekem nem kell az én életembe, ezt már gyerekként is tudtam. Csak nyáron mentem hozzá, eleinte 1 hónapot vagy 3 hetet, aztán abból 2 hét lett, aztán 1, míg végül egy hetet sem bírtam nála ki, hagytam a francba.


Anyai agynénim és nagybácsimmal szintén nincs kapcsolatom. Gyerekkoromban sem volt nagy. Nagynénémet szerettem, és megváltás volt, amikor nagyanyámnál voltam és éppen akkor jött haza látogatóba ő is. De végső soron ő is le xarta a fejemet, magától nem keresett soha. Nagybácsimmal a nénémnél is kevesebbet találkoztam, ritkábban jött haza, és akkor is köszönt nekem, nagyanyámnak, ettünk csöndben, aztán ment be a szobájába. Őszintén szólva mindig is feszült voltam a közelében, nem igazán kedveltem, pedig nem rossz ember, csak nekem idegen, akivel nem tudtam mit kezdeni.


Anyai dédnagyanyámmal szintén nincs kapcsolatom. Nagyanyámnál töltött idő alatt voltam néha-néha nála, ő inkább hasonlított nagymamára, aki tömi az unokáját édességgel, játékokat kap. Őt jobban kedveltem nagyanyámnál, azonban rajtam kívül a személyisége még irányítóbb és önsajnáltatóbb nagyanyámnál. Állítólag nagyanyám már megváltozott azóta, hogy a dédim idősek otthonában van, szóval nem nyomja a lánya, vagyis a nagyanyám életét, de ez engem nem érdekel, a múltat nem törli el, és már mióta ő sem keres engem, beletörődött vagy elfogadta, hogy nem kérek belőle.


Apai oldalról:

Apám nevelt fel, vele élek. Szeretjük egymást, de már szebb lenne az élet távolról szeretni a másikat.


Egyéb más nincs. Apai oldalról kihaltunk.


21/l

2022. szept. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Metionin ***** válasza:
91%
Semmilyen viszonyban nem vagyok a 99,9%-ukkal.
2022. szept. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!