Mérgező család?

Figyelt kérdés

45 évesen eljutottam arra a pontra, hogy mérgező családom van...

Szüleim,testvérem egymástól függetlenül folyamatosan bántanak. Csesztetnek,hogy mit nem csinálok jól, mindenbe belekötnek,leszólnak, ha inkább távolságot választom emiatt,akkor az bajuk. Közben,mindenre ami jó körülöttem,irigyek. Hogyan lehet kezelni ezt a helyzetet? Tapasztalatokra, értelmes gondolatokra lennék kíváncsi.

Köszönöm szépen



#mérgezőcsalád #irigységacsaládban #rosszindulatacsaládban
2022. szept. 13. 15:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Következetességgel. Ha cseszegetnek, megmondod, hogy ezt nem vagy hajlandó eltűrni, felállsz és hazamész, vagy leteszed a telefont. Ezt minden egyes alkalommal, amíg nem tanulják meg. Ha ez se használ, megszakíthatsz velük minden kapcsolatot. Attól még, hogy rokon valaki nem érdemel különleges bánásmódot és nem kell miatta leépülni, meg eltűrni a gusztustalan bánásmódot.
2022. szept. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
45 évesen azt hiszem hogy tudsz gondolkodni egymagad is, és megtudod csinálni a reggelidet egyedül is, mert kb. ez a probléma evvel ér fel. Mire irigyek, mert ezt úgy mondod mint ha egy házban laknátok és minden nap találkoztok egymással. Ez esetben azt sejtem, hogy még mindig nem tudod megcsinálni a reggelidet magadnak. Ha pedig van saját otthonod, életed akkor felesleges az aggodalom, mindenki megy a dolgára. 45 évesen semmisem nem kötelező beszélgetésben nem kötelező részt venni, vagy is én nem halgatnám a sok zöldségeket.)
2022. szept. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Az a baj, hogy nem annyira egyszerű. Nálunk hasonló a gond (és hasonló korú vagyok, mint a kérdező).

Ugyanúgy anyám és húgom áskálódik ellenem és szemétkednek. Ezer százalék, hogy anyám csak arra vár, hogy rábaxom az ajtót, és onnantól kb. minden a tesómé lenne (ami azért pofátlanság, mert semmivel sem tett érte többet, csak ő a kedvencke). Ezért nyel az ember sokszor. Nem lesz mindegy az a szarságos fél panel lakás sem, ha értitek.

2022. szept. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az a durva, hogy az én Anyám konkrétan rám van szorulva anyagilag, és én támogatom is, nekem ez a tisztességes. Ennek ellenére megy a vérszívas... Mintha ez lenne az életük értelme. Igen igaza van, a második hozzászólonak,lehetnék keményebb, de itt nem a reggelimről van szó, hanem a családomról.... De valószínűleg nincs sok választásom
2022. szept. 13. 16:33
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

4

A családod lehet a házastársad, a gyerekeid és a barátaid köre is. Nem kell hogy anyád apád pitsájában élj és a xarságaik ellenére is támogasd őket.

2022. szept. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Nekem mind a 4 nagyszülőm mérgező, olyan szinten, hogy durva. Mi csak a távolságtartást tudtuk választani. Amikor csak lehet, távolságtartás, egyébként pszichológusok is ezt javasolják. Ha találkozni kell mégis, akkor csak a tényekre szorítkozni, és mindig megpróbálni közönbösnek lenni, pozitív-negatív szituációban is tartani kell a közömbösséget. "Szürke kő technika" így keress rá akár angolul, vagy magyarul, ez egy védekezési technika mérgező emberekkel szemben. De ajánlom, hogy olvass sokat a mérgező emberekről, segít.
2022. szept. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Úgy elvágnám a pénzcsapot, hogy csak pislognának. Gondolkozz már, milyen aljas embereknek segítesz..
2022. szept. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem kéne segíteni nekik semmiben.
2022. szept. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
El vagy tévedve kérdező, ilyen idősen nem kellene házhoz menni a pofonért. Mindig feláll a hajam, ha valaki ezt azzal indokolja, hogy DE MÉGISCSAK a családom. Ha negatívan hatnak rád, nem azok. A családban biztonságban vagy, boldog és elégedett vagy. Ha nem ez az érzés társul hozzájuk, akkor nem kell odamenned.Ha valós megoldást akarsz, akkor keményítened kell (ahogy ők veled) Nem kell pénzelni őket, ki kell mondani azonnal, ha megbántanak, Tudatosítani kell bennük, hogy ők szorulnak rád. Erősen ritkítani kellene a találkozásokat.
2022. szept. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Az ilyeneknek sosem fáj eléggé, mint a kérdező. Mártírkodnak, de ugyanúgy mennek a pofonért meehát csalááád. Ja, akkor tűrd.
2022. szept. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!