Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A menyem veszekedést provokál...

A menyem veszekedést provokál a lányommal, de a fiam neki ad igazat. Hogy kezeljem, hogy senkinek ne legyen belőle sértődés?

Figyelt kérdés

A lányom itthon lakik, úgyhogy mindig találkoznak amikor a fiamék jönnek, de a lányomnal igazából nincs baj, a menyem kötekedik szándékosan (én így látom). A lányomnak van egy hangszigetelt félszoba, ahol gitározni, dobolni szokott. A hétvégén a fiamék itt voltak az 5 hónapos kisfiúkkal, a lányom meg a hangszigetelt szobába gyakorolt a barátnőjével. A lányom kijött kávéért és nyitva hagyta az ajtót, úgyhogy vagy 1 percig kihallatszott a zene, erre a menyem neki esett, hogy a baba mellett hangoskodnak. A lányom meg amúgy is lobbanékony, hasonló stílusban reagált. Fiam meg a menyemet védte, rögtön azzal jöttek, hogy nem fogják idehozni a kicsit ha zajongás van. De nem ez az első eset, hogy ilyesmiken beléköt, pl.a menyem kijelentette, hogy a lányom nem gyújthat rá bent ha ők itt vannak a babával,a lányom kifelé menet rágyújtott, kb.3 lépesre volt hogy kiérjen, de a menyem rögtön rákezdett, hogy megmondta hogy a baba mellett nem szabad rágyújtani, nem fogja hozni azért, hogy a cigifüstöt szívja, a fiam szintén neki adott igazat.


Mit tudnék csinálni ilyen helyzetben?



2022. okt. 12. 16:19
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
70%
Hát azért nem kellene térdre esnetek minden hülyesége előtt. A ti házatok, a ti szabályaitok. Ha nem jön és gerjeszti a feszültséget, hát ez van.
2022. okt. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
83%
A lányod otthon van, a menyed nem.
2022. okt. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
65%
Fú, a lány egy szent hozzám képest, mert az ilyen embert képes lennék kb. a hajánál fogva végig húzni a macskakövön, vagy a murván, ami éppen van, arccal lefelé. A cigis dolog az egyedüli, amit megértek valahol.
2022. okt. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
75%

A menyed vendég, a lányod házigazda.

Az unokád meg a legfontosabb kéne legyen - azért, mert még baba.

Nem, egy 5 hós vendég baba fülébe tényleg nem dobolunk egy percre se, és az ajtón 3 lépéssel belül sem gyújtunk rá, ha nem vagyunk parasztok.

2022. okt. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
90%
A cigi jogos, egyébként is baromi gusztustalan bent dohányozni, akár rágyújtani. A gitározásban a lányodnak adok igazat, egy baba tök jól meg tudja szokni a zajokat, akkor lesz ijedős, ha folyton lábujjhegyen járnak körülötte. Meg azért a baba nem üvegből van, nem kell és nem szabad ilyen szinten hozzá alkalmazkodni, neki kell beilleszkedni a családba. Főleg, ha nem is a saját otthonában van.
2022. okt. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem te ne bonyolódj bele, meccseljék le egymás között. A fiadnak sem kellene beleszólnia, elvégre 2 felnőttről van szó,…gondolom.

Amúgy meg, amikor majd rád akarják sózni a gyereket, nyugodtan megmondhatod, hogy a Gizi még mindig dobol és cigizik, de mivel ez az ő otthona, nem tilthatom ki!

Szóval sorry, de ez van!

2022. okt. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
58%
5 hónapos kisfiúkkal? Ikrek? Hány kisfiú van?
2022. okt. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem itt a lányod az, aki a veszekedést provokálja.
2022. okt. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
79%

Hogy ne legyen belőle a sértődés... Ez a hajó már elment, a menyed be van sértődve, a fiad szintén.


Amúgy szerintem sincs igazuk. Ha nem akarod, hogy a lányod is besértődjön, állj mellé.

2022. okt. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, mennyire van közel és mennyire hangos az a dob nyitott ajtónál, de most feltételezem, hogy elég hangos ahhoz, hogy megijessze a gyereket. A menyedet jogosan zavarják ezek a dolgok, a baj inkább azzal van, hogy hisztérikus bunkó módon fejezi ki magát. Nem kér nagy dolgokat, igazából ha a lányod figyelmes személyiség volna, magától is eszébe jutott volna, hogy így csinálja. Akkor nyitjuk ki az ajtót, ha a másik kezében megállt a dobverő, akkor gyújtunk rá, ha kiértünk a házból, nem pedig egy kicsivel előtte (ezzel kinyírnak a dohányosok egyébként, nem értem miért nem lehet kibírni azt az 5 másodpercet. Kifelé menet már meggyújtják, az utolsó 2 szippantásra meg már bejönnek, nehogy már bent ne legyen füst meg büdös. Tisztelet a kivételnek.)

Szerintem a jogszerű válasz nagyjából az lenne, hogy "rendben, de ezt mondhatnád normálisan is".

2022. okt. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!