Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » 45 éves családapaként még...

45 éves családapaként még mindig nem értem, miért nem jó fej a rokonság?

Figyelt kérdés
Szinte mindent összehoztam az életben, a három fiamat már félig felneveltem, kertes ház megvéve-felújítva-kibővítve, két autó OK, gyerekprogramok-nyaralások rendszeresen, de amit nem tudok kezelni, azok a rokonok. Apósom mindig is próbált kifigurázni, a családi ünnepeken mások előtt méltóságomat sértő, képzelt jellemhibákra utalni, sógornőmék kényszeresen kivagyiskodnak, beszólogatnak, irányunkban elismerés semmi, csak önfényezés. Mit lehet ez ellen tenni? Megváltozni aligha fognak, mert már többször írtam nekik emailben, hogy ezt ne csinálják.

2022. okt. 25. 09:14
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
83%
Nyilvánosan vissza kell sértegetned őket. Biztos van vaj a fülük mögött.
2022. okt. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
97%
A feleséged ilyenkor ül és mosolyog? Én felállnék, közölném, hogy vagy viselkednek, vagy indulunk haza gyerekkel, férjjel egyetemben, aztán lehet tátogni magukban.
2022. okt. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
96%
Feltehetően irigykednek és ebben nyilvánul meg. Ha meg te ugrasz minden megjegyzésre (és nem humorral kezeled), akkor ez nekik elégtétel.
2022. okt. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
96%
Egyáltalán miért tartod velük a kapcsolatot?
2022. okt. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 Morzsi007 ***** válasza:
89%
Én is arra gondolok, hogy valamiért irigykednek. Lehet nekik nem sikerült így mindent elérni az életben, mint nektek? Meg csapatként felerősödnek, lehet ha csak a sógornődék vannak ott, akkor normálisan viselkedik.
2022. okt. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
88%
Írtad nekik... emailben? Azért rúgnak beléd, mert hagyod. Családi ünnepeken mindenki előtt szóljál vissza. Látszódjon mindenki számára, hogy te sikeres vagy, a sértegető pedig egy korlátolt, irigy f@sz. Ezek után majd elmegy a kedve.
2022. okt. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
94%
Következő családi ünnep előtti email-ben megírod, ezt a napot inkább olyan helyen, olyan társaságban töltjük ahol és akikkel jól érezzük magunkat. Amúgy ez a email csak valami vicc, ugye?
2022. okt. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem, miért kellett felsorolni az elején, hogy milyen ügyes apuka vagy. És? Ettöl függetlenül képtelen vagy kezelni a szemtelen embereket es tartani a határaidat. Ebből is látszik, hogy a ház meg az autó nem jelent érett, felnőtt viselkedéat. Ha basztatnak, akkor allj fel és közöld, hogy neked ezt nem kötelesseged eltűrni, most hazamész. Ha a feleséged is némán tűri, hogy téged sértegessenek, akkor vele is érik egy beszélgetés.
2022. okt. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A visszavágásban nem vagyok valami jó, elég erős keresztény neveltetésben részesültem (nagyapám pap volt), ha próbáltam valakit szóban helyretenni, mindig hülyén jöttem ki belőle. Épp ezért viccesen sem tudok lekezelni komoly helyzeteket. Emailben írom le a problémáimat, azzal nem állítok falhoz, persze attól meg lehet, hogy balféknek néznek, mindenestre bocsánatot senki sem kért. Bántani így könnyen lehet, ez tök igaz. Irigykedés egy másik családos embertől annyira nem helyénvaló, mert gazdagon azért mi sem élünk, csak megvan mindenünk. Úgy helyretenni egyébként, hogy ne legyen országos sértődés, nehéz szerintem, azért a kapcsolatot szeretnénk megtartani, a feleségem jó viszonyban van velük, meg elég szigorúak anyósom-apósom is, szerintem tart is tőlük gyerekkora óta.
2022. okt. 25. 10:54
 10/52 anonim ***** válasza:
27%
Amihez pénz kell az megy, amihez jellem az nem .
2022. okt. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!