Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak az idegesítő...

Mit csináljak az idegesítő sógornőmmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lehet hogy hosszú lesz előre is bocsánat!

A sógoromnak kb 2-2,5 éve lett egy barátnője,amit tudni illik róla , hogy nagyon manipulativ személy, hazug, kétszínű, egoista, ingyenélő,ki ha ő nem típus.

Úgy kezdődött a mi "kapcsolatunk ",hogy anyós nagyon védte, ő volt a "kedvenc",de hiába mondtuk neki ,hogy nyissa már ki a szemét apossal együtt hisz kihasználja a fiúkat. A lány nem megy el dolgozni mondvacsinált orvosi indok miatt. Dolgozott a kapcsolat előtt pincérként, miután össze jött a sogorral be etette ,hogy ő nem dolgozhat mert szívbetegsége van. Ami persze kamu többször is elszólta magát, illetve azt is mondta hogy az orvos engedte hogy engergia italt ihat és cigizhet is nyugodtan 🤣 Persze sógor elhitte neki,mert tiszta papucs lett és a csaj dirigál otthon. Ezek után beszóltam neki és anyoséknak is,hogy vegyék már észre , hogy kamuzik. Ez után volt egy nagy veszekedes a férjem és a sógor között, kb 1 évig nem beszélgettek velünk. Aztán rá jöttem ,hogy nem szép dolog "ismeretlenül" el ítélni a másikat,bocsánatot kértem.(kár volt)

Elkezdtünk szépen lassan beszélgetni napi szinten a lánnyal, gondoltam akkor megismerem milyen is valójában (az első megérzésem volt az igaz,hogy milyen is ő).Ő már nagy bff-nek tartott(elmondása szerint),viszont én végig éreztem a beszélgetések során ,hogy kétszínű és hogy az a típus aki írni azt írja hogy "jajj de szép vagy " otthon meg az ellentetjét mondja és persze vissza is jutott a fülembe pár dolog szóval jogosan gondoltam.

A problémák akkor buktak ki amikor ők el jöttek nyaralni a közelünkbe mivel eredetileg amúgy kb 300kmre laknak tőlünk. Meglett beszélve kb a nyaralás előtt 1 hónappal,hogy eljönnek hozzánk hisz a sógor egyszer se látta még az unokaöccsét és gondoltam hogy, vendégül látjuk őket ,az út felét álltuk volna nekik, illetve kocsival vittem volna őket minden látnivalóhoz. Erre külön külön és egyszerre is azt mondták hogy okés , tök jó ötlet és hogy jönnek. Amikor az 1 hetes nyaralásuk megkezdődött,rá kérdeztünk,hogy akkor mikor jönnek majd erre teljesen felháborodva és szinte ordibalva oda mondja nekünk ,hogy mi mit kepzelunk magunkról,hisz ők 5 hete alig találkoztak,és hogy nem család látogatásra jöttek és különben is nekünk van autónk könnyen vagyunk.(nekünk az út legalább 50.000ftba fájt volna mindennel együtt nekik 10.000ftba.) Megjegyeztem nekik hogy elég lett volna egy nem is nem kellett volna ez az egész kiabálás és ,hogy ha mi mennénk le aposhoz akkor ők elvárják hogy mi elmenjünk hozzájuk pedig nem közel laknak apóshoz.

Innentől kezdve a csaj folyamatosan nyomja fb-on, TikTokon a szitkozódó posztokat és videókat , burkolva hogy én egy kígyó vagyok ,és hogy mindenki irigy az ő tökéletes kapcsolatára (ami amúgy full kamu mert full depressziós a csaj,folyamatosan vita van köztük ,de már olyan szinten , hogy újra vissza akar szokni a drogra.) Hiába írtam neki ,hogy ezek micsodák ,és hogy ha baja van velem akkor beszélje meg velem ,ne legyen gyerekes,de tagad mindent.

Apóst ki használják a mai napig mert már 10én elmegy a sógor fizetése és apostol kunyeralnak amit persze nagyrészt drága műszaki cikkekre költenek. De após meg mindig ad nekik mert a fiát nézi és őt sajnálja meg. Sógor gyerekkori álma volt hogy katona legyen de a csaj onnan is elakarja paterolni hogy minél több időt legyen vele mert hogy alig vannak együtt ,de szerencsétlen éjjel nappal melozik hogy fedezni tudja az igényeket. Személy szerint ha szeretek valakit nem hagyom megszakadni a munkába és ha más fél karral,vagy láb nélkül vagy akár vakon is hajlandó dolgozni akkor ő is igazán megtehetné és persze a nincstelenségbe akarnak még gyereket is vállalni hiába magyaraztam nekik hogy az nem két forint.

Szerintetek mit csináljak? Annyira idegesít ez a nő,nem tudok rajta ki igazodni.

Köszönöm ha végig olvastad,már az is jó volt hogy ki tudtam írni magamból 😊🙏🏻



2022. okt. 31. 21:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
45%
Megfejelném
2022. okt. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem maradj ki ebből. Értem én, hogy mindenkinek van igazságérzete, de ilyesmibe úgysem tudsz beleszólni, mert még te leszel rosszabb színben feltüntetve. Egyébként az ilyen kapcsolatokhoz is két hülye kell. Majd a sógor észbe kap,aztán legközelebb okosabb lesz. Nem egy hasonló kapcsolatot látok magam körül, ahol az egyik totál hülyére veszi a másikat. Én kerülném őket, max a szülők miatt sátoros ünnepeken jó pofát vágnék, de tuti eszembe nem jutna, hogy üdültessem az ilyen ingyenélő embert.
2022. okt. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
Sötét egy banda..... amùgy lényegeben semmit nem tudsz csinálni, nincs hozzá közöd.
2022. okt. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%
Semmit, 300km-re laknak, nem is találkoztok sosem, nincs vele dolgod. Akadj le róla, nem kell egy idegennel naponta írogatnod főleg úgy, hogy a párod és a testvére sincsen jóban.
2022. okt. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy minek foglalkozol a férjed 300km-re élő (szellemileg visszamaradott) rokonaival?
2022. okt. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Mert a férjemnek nagyon fontos az apja és szerencsétlent kihasználják. Persze aki hagyja az megérdemli...
2022. okt. 31. 22:18
 7/25 A kérdező kommentje:
6. Válaszoló. Azért vagyok "bizonyos IQ szint alatt" mert van igazság érzetem és utálom ,ha valakit a szemem láttára használnak ki?!
2022. okt. 31. 22:22
 8/25 anonim ***** válasza:
95%
Aha… itt csak a sógórnővel van baj …🤷🏾‍♀️
2022. okt. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
40%
Ha ahgyja akkor eprsze hogy kihasznalják.
2022. okt. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%

Az én sógornőm is egy ingyenélő fa$z. 40 évesen sztem nem dolgozott meg fél évet sem összesen. Viszont engem nem érdekel. Kihasználja anyósom / aposom de ez sem érdekel. A férjem is leszarja. Nekünk van saját életünk, gyerekünk, lakásunk, kocsink, fizetesunk.

Én egy évben annyit beszélek vele, hogy

1.boldog sznapot

2.boldog névnapot

3.boldog karácsonyt meg ha ő írja nekem uezt akkor "köszi"


Eleinte engem is idegesített, hogy teljesen más a hozzáállása meg az ertekrendje, mint nekem de már leszarom. Nekem vannak saját gyerekeim akikert en vagyok a felelős meg a férjem. Mi nekik kell hogy példát meg utat mutassunk, szóval nem fogom a 42 éves venlany sogornomet nevelgetni, már csak azért sem mert ezzel is azt a kicsinyes célját érne el, hogy újfent vele foglalkozzunk. :) nem..


sztem te se tedd ezt. szard le.

2022. okt. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!