Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért tolják hátrébb az én...

Miért tolják hátrébb az én szülinapom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tesóméknàl most lesz a gyerek első szülinapja, az én szülinapommal 1 héten született… pár nap különbséggel, hónapok múlva lesz amúgy a szülinapom, de már most mondta a felesége hogy a szülinaphoz legközelebbi szombaton tartják a gyerek szülinapját és meghívnak. Direkt csinálta így, hogy az enyém elé tegye.

A családban sok évig (27) az én szülinapomat ünnepeltük akkor. Bejelentették és nem megbeszélték velem. Úgy érzem nincsenek tekintettel rám pedig én voltam ennek a családnak a tagja előbb. Nagyon rosszul esik.



2023. jan. 29. 01:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 A kérdező kommentje:
A barátom mindig a napján köszönt, a barátokkal pedig elszórva mikor kivel koccintunk egyet, sokan külföldön élnek. Nekem fontos a családom nem értem viszont, hogy ez miért baj. Nálunk az ember élete végéig mindenkinek rendesen ünneplést tartunk mint ahogy sokatoknál csak a gyerekeknek.
2023. jan. 29. 10:19
 32/77 anonim ***** válasza:
80%

Nem az a baj, hogy fontos a családod, csak felnőtt emberként ezen izélni, hogy melyik nap köszöntenek meg, fura.


Válassz te egy másik napot,.

2023. jan. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 anonim ***** válasza:
62%
Azt hittem,csak én látom úgy,hogy a kérdező a kedves 'gyerekvagyokmég' spáciensünk.
2023. jan. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 anonim ***** válasza:
22%
Az van, hogy a huszonakárhanyadik szülinap normális esetben az érintettnek is érdektelen, de egy elő szülinap mérföldkő, ami alatt rengeteg változás történt. Nem is értem hogy lehet kérdéses melyik az első.
2023. jan. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 anonim ***** válasza:
7%
Szóltál nekik, hogy téged is ünnepeljenek meg aznap? Kettös születésnap, neked is vegyenek tortát, ajándékot. Hamár úgyis együtt lesz a család, így lenne a legpraktikusabb.
2023. jan. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/77 anonim ***** válasza:
31%

35, azért illik a szülőket megkérdezni, akarják-e összevonni a gyerek első szülinapját máséval, mert szerintem nem.


A kérdező rakja az ő szülinapját a következő hétre, hívjon meg akkorra mindenkit és meg van oldva a dolog.

2023. jan. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nemet sem illik mondani rá. A kérdezö testvérének kéne mondania leginkább, hogy hát persze, hogy együtt ünneplünk, ha már úgyis együtt mindenki. Nem a sógornönek, aki nem vér szerintem rokon.

Amúgy érdekes, hogy a melóhelyeken feszt a szülinapozás megy. Állandóan pénzt beadni valaki szülinapjára, olyankor senki nem mondja, hogy mi vagy te, kisgyerek, az csak a kicsiknek ünnep, minek neked ajándék? Mindenki boldogan tapsol meg ünnepli a 20-60 közötti kollégát, akit lehet, hogy utál amúgy.

2023. jan. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 anonim ***** válasza:
0%

De most minek ekézzük a sógornőt?


Szerintem szimplán azért ő intézte a meghívást, mert általában a nők intézik ezeket a dolgokat, de amúgy nyilván a kérdező testvére is tud róla. Ha pl. szerdán van a gyerek szülinapja, elég logikus, hogy azon a szombaton tartják, a legtöbben így szokták.


Őszintén, szerintem itt annyi az igazság, hogy a kérdező testvérééknek talán eszébe sem jutott, hogy akkor van a kérdező szülinapja, érthető módon nem a saját feladatuknak tartják azt megszervezni.


Szóval ez, hogy a gonosz sógornő direkt a tesó születésnapja elé rakta a bulit, hát ez valami nagyon nevetséges egy 27 éves felnőtt embertől.


Azért akkorra szervezték, mert akkor van a gyerek születésnapja, ez ilyen egyszerű. Ezen nincs mit megbeszélni senkivel.


A kérdező szervezzen magának születésnapot, ha ő is aznapra szeretné, akkor kérdezze meg a testvérét, tartanák-e együtt a gyerekével. Ha a testvére azt mondja, ők saját külön szülinapot szeretnének a gyereknek, akkor majd eldönti, jó-e neki másik napra szervezni a sajátját vagy hisztizik azon, hogy aznap akarja, bár szerintem mindenki ki fogja nevetni.

2023. jan. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/77 A kérdező kommentje:
Folyamatosan azt írjátok hogy én tőlük várom hogy nekem szervezzenek, nem várom, eddig mindig az enyém volt azon a héten szombaton kérdés nem volt mert akkor van a születésnapom. Csak annyi jó lett volna, hogy most hogy tervezed? Ismerünk, hogy fontos neked (tudják jól) mit gondolsz, lenne a gyereké azon a héten és most akkor a tied később. Jól esett volna. Nem értitek többen, hogy mi a bajom ezzel. Akik valamennyire értik azoknak köszönöm!
2023. jan. 29. 15:09
 40/77 A kérdező kommentje:

37-es köszönöm, én is ezt látom pl. munkahelyen.

ennyi erővel ők kérdezzenek meg engem hogy lehet-e velem, nem én őket.

2023. jan. 29. 15:11
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!