Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért tolják hátrébb az én...

Miért tolják hátrébb az én szülinapom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tesóméknàl most lesz a gyerek első szülinapja, az én szülinapommal 1 héten született… pár nap különbséggel, hónapok múlva lesz amúgy a szülinapom, de már most mondta a felesége hogy a szülinaphoz legközelebbi szombaton tartják a gyerek szülinapját és meghívnak. Direkt csinálta így, hogy az enyém elé tegye.

A családban sok évig (27) az én szülinapomat ünnepeltük akkor. Bejelentették és nem megbeszélték velem. Úgy érzem nincsenek tekintettel rám pedig én voltam ennek a családnak a tagja előbb. Nagyon rosszul esik.



2023. jan. 29. 01:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
86%
Lehet, hogy azért is van sok munkahelyen szülinapozás, mert ez az általános hozzáállás sajnos, amit itt is olvashatunk, már annak is örülni kell, ha szóban felköszönt a rokonság. Legalább a munkahelyen kapjon ajándékot az ünnepelt, ha már a családjától úgysem kap.
2023. jan. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 A kérdező kommentje:
Igen, az biztos, hogy én nagyon másban élek és nőttem fel mint itt sokan. Hogy csak a gyerekeknek jár bármi féle törődés, ha nem vagy kiskorú akkor nem jár szülinap. Nem értem azt, hogy az 1 éves szülinap miért fontosabb mint pl. a 30 vagy a 90
2023. jan. 29. 16:23
 43/77 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező, képzeld el, hogy nálunk is megtartjuk minden felnőtt születésnapját, nem csak a gyerekekét, de nálunk sincs erről előzetes egyeztetés így, ahogy te gondolod.


Ne haragudj, de a te születésnapod csak neked ennyire fontos, a testvérednek êrthetően nem, ezért szerintem bennük szimplán fel sem merült, hogy né, mindig a Józsi szülinapja van azon a szombaton megtartva.


Majd ha lesz gyereked, megérted, miért kezelik másképp a gyerekek szülinapjait. Mondjuk én addig is értettem, míg nem volt gyerekem, de ugye nem vagyunk egyformák.


Ennyire tényleg ne legyél már irigy egy kisbabára.

2023. jan. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 A kérdező kommentje:
Nem értem miért vagytok ezzel annyira oda hogy kisbabára, fel se fog belőle semmit.
2023. jan. 29. 17:07
 45/77 A kérdező kommentje:
Sok családnál ez a mánia, hogy a gyerek mindenben fontosabb mint egy felnőtt. Miért nem egyenrangúak?
2023. jan. 29. 17:09
 46/77 anonim ***** válasza:
21%
De mit nem értesz azon, hogy nem fontosabb, csak más?
2023. jan. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 A kérdező kommentje:
Eddig végig mindenki azt tolta, hogy fontosabb és fogadjam el. Csak nem értem mivel értékesebb egy gyerek mint pl egy nagyi. Ez csak egy állapot felnőtt lesz ő is és megy a levesbe a kommentekből levonható tanulság alapján. A gyerek mindenekfelett a többiek le vannak szarva.
2023. jan. 29. 17:19
 48/77 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem rendkívül gyerekesen állsz ehhez. Nem fontosabb,hanem másabb és nem vagy már gyerek. Egyidősek vagyunk ráadásul úgy tűnik egy hónapban is születtünk. 27 évesen nekem van egy 4 éves kislányom,akivel szintén egy hónapban születtünk. Konkrétan az én születésnapom nincs is ünnepelve, mert egyrészt nem vagyok már gyerek másrészt pedig mindenkinek(és nekem is) a gyermekem születésnapja fontosabb. De biztosan kiröhögném öcsémet,ha mondjuk ezen rugózna, hogy a lányomhoz jönnek és nem hozzájuk. Elmennénk hozzájuk máskor. 27 évesen nem itt kéne tartanod már sem fejben sem családügyileg. Lehetne akár párod és gyermeked is,de amíg ilyen gyerek szintjén vagy,addig ez felejtős.
2023. jan. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 A kérdező kommentje:
Az a Te döntésed hogy többé nincs szülinapod mert gyermeked született a Tiédhez közeli napon. Szerintem elég szomorú. Én biztosan tartanék Neked ha az en családomba tartoznál, olyan módom ahogy Te akarod. Nem muszáj tortával, lehet közös program vagy bàrmi. Ez pont az a jelenség amiről fentebb írtam. Attól, hogy nekem nincs még családom nem problémás az életem. Én nem vágyom még erre. Sokan ész nélkül vállalnak gyereket a mi korunkban aztán elválnak. Több ilyet is ismerek. Nagyon unalmas ez az élet séma amit Magyarországon tolnak… a csokról pedig ki fejtem a véleményem…pénzért szülni… Van kapcsolatom ezt már korábban írtam. Azt hiszitek mert fontos nekem a szülinapom akkor nincs barátom, se baràtaim. És azt is hibának látjátok, hogy nincs gyermekem. Egyik sincs így, nem tudom mi köze ezeknek egymáshoz egyáltalán.
2023. jan. 29. 18:35
 50/77 anonim ***** válasza:
18%

Te hülye vagy, kérdező?


Akkor szóljál a családodnak, hogy neked is aznap lesz a szülinaopod, vársz mindenkit szeretettel, aztán majd eldöntik, kiére mennek.


Fogd már fel, hogy egy egészséges lelkű felnőtt embert egyszerűen nem érdekel annyira sem a saját, pláne nem más születésnapja annyira, hogy azok rugózzon, úristen, miért pont aznap tartják a rokon gyerek születésnapját.


Még a saját családodat sem érdekli ennyire, ezért nem is jutott eszükbe "egyeztetni" veled, mert eszükve sem jutott, hogy ezt ilyen drámának éled meg, mert normális ember nem is élné meg annak.


A csok meg hasonlók végképp nem értem, hogy jön ehhez a témához. Ne vágyjál gyerekre, nem is kell, te magad is elég gyerek vagy még, de nehogy már más ne ünnepelhesse meg a gyereke első szülinapját, mert az téged zavar.


Nem értem, ha felhívnak, hogy ők azon a napon akarják tartani, te mit tervezel, akkor mit mondasz? A lényeg ugyanaz, nem a tiéd lesz aznap ünnepelve, vagy nem csak a tiéd.

2023. jan. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!