Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sógornőm miért ilyen életképte...

Sógornőm miért ilyen életképtelen? Vagy csak önző?

Figyelt kérdés

Kb egyidősek a gyerekeink, 1 évesek kb. Na, ő hozzá a szülés óta megy minden áldott nap vki segíteni. Egyik nap egyik mama, masik nap meg másik. Konkrétan kell neki a segítség mindenhez, mert ő babaval nem tud boltba menni, egyedül nem tud vedőnőhoz menni, baba mellett nem tud takarítani, főzni...stb.


Én érdekes mindent meg tudok oldani egyedül is, mondjuk jól esne ha anyósom ismerné a masik unokáját is....


Na most megint terhes vagyok, és úgy volt hogy jön hozzám segíteni ezentúl, mert sokszor menni kell orvoshoz, ahová nem szívesen vinném az 1 évest. Erre sógornőm kiakadt, hogy de hát ha kedden vagy csütörtökön lenne orvos akkor variáljam at, mert eddig ugye úgy volt, hogy hétfőn szerdán pénteken vasárnap férje anyukaja segitett, kedd csütörtökön szombaton meg anyosom. Mennyire gáz már?



2023. febr. 1. 10:17
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon gáz. Ő is , te is. Ha a mama 500km-re lakna akkor, miként oldanátok meg?
2023. febr. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Ha nem tud jönni amikor mennem kell orvoshoz, majd a férjem vesz ki szabadságot
2023. febr. 1. 10:24
 3/46 anonim ***** válasza:
15%
Ugye, hogy még van oldva! A te szüleid? Testvéred? Irigy vagy, ennyi.
2023. febr. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
85%
A sóginő életképtelen, az anyós meg bunkó, ha csak neki segít. Vagy mindenkinek, vagy senkinek. Anyós helyébe egyikőtöknek se segítenék, ha ez vita tárgyát képezi.
2023. febr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
13%
Négyes vagyok! Lehet egyébként hogy a sóginőnek szülés után depressziója van, vagy csak simán önző! Beszéljétek meg, hogy miért nem tudja a gyerekét egyedül ellátni!
2023. febr. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%
Valamiért a másik asszonykát jobban kedveli. Jogában áll.
2023. febr. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
98%
Egyébként a sógornő párja mit csinál? Miért nem segít be?
2023. febr. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
A ferje semmit se csinál, leginkább haverozik meg xboxozik
2023. febr. 1. 10:49
 9/46 anonim ***** válasza:
88%
De minek foglalkozol velük? Ő életük nem?
2023. febr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
94%

Én is abban látom a problémát, hogy anyós csak neki segít.


Amúgy nálunk is hasonló a helyzet, - amúgy világéletemben jóban voltam anyósommal -, majdnem egyszerre szültünk, csak az ő lányának nincs kedve gyereket nevelni, ezért a gyerek születése óta félig a nagyszülők lakik kvázi. Nem mondom, hogy a mi gyerekünkre sosem vigyáztak, de ugye állandóan a variálás ment, hogy most mennek a másik unokáért, most a másik unoka, végül egyszer a férjm összeveszett velük, hogy nem kell akkor többé vigyázni a gyerekre.


Ott volt egy kis sírás, oh, vigyük már a gyereket, míg pl. bevádárolunk, figyelnek rà, de aztán idővel megint elhalt a dolog, ő így feladtuk, mininalizàltuk a kapcsolatot, nem kérjük már meg, hogy figyeljenek rá.


Ez van, amúgy mivel a másik unoka mindig ott van, amúgy se töltöttek a miénkkel sosem sok időt, mert ugye mi figyeltünk a sajátunkra, ők az unokára, mindenben a másik lett az előrébb való.


Talán emiatt is egyre csökken a kapcsolattartás, mert fáj a férjemnek látni, hogy ennyire nincs igényük a mi gyerekünkre. Nekem is fáj, csak ugye nem az én anyám, nem szólhatok semmit (az é részemről amúgy nincsenek szülők).


Szóval, valahol megértelek. Nekünk sem az fáj, hogy nem ugrik a nagyi, hanem hogy a másik unokának nemhogy ugrik, kb. felneveli. Ez a megkülönböztetés f@j.

2023. febr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!