Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nagyon kényes téma, ugyanis...

Nagyon kényes téma, ugyanis akivel problémám van, az a párom nővére. És én semmi módon nem akarok a testvérek viszonyába avatkozni. Viszont jó lenne a mostani, új kerékvágásról letérni. Mit tanácsoltok? Részletek lenn.

Figyelt kérdés

Elegem van mostanában a férjem nővéréből. Nem utálom őt, sőt alapjáraton kedvelem, ahogy az egész családját is. De a mostani viselkedése a nővérének az idegeimre megy, zavar. Nehéz ezt a témát kezelnem, nehéz erről a férjemmel kommunikálnom, mert véletlenül se akarok a furkálódós feleség lenni, aki a vér szerinti családi kapcsolatokba beavatkozik, bezavar bármi módon. Viszont, azt szeretném, ha a férjem magától, esetleg némi rávezetéssel, jobb belátásra térne, és meghúzná a határokat a nővérével. Ebben segítsetek légyszíves, ha tudtok.


Ezt írtam az előbb fenn: "véletlenül se akarok a furkálódós feleség lenni, aki a vér szerinti családi kapcsolatokba beavatkozik" Na, pont ezt csinálja viszont a nővére, aki a házasságunkba avatkozik be. Nem direkt csinálja, alapjáraton nem vagyok rá mérges se, mint mondtam, nem utálat vagy düh vezérel. Hanem elegem van.


Az van, hogy a nővére most vált el, nemrég. Elköltözött a férjétől a lányával, van egy pár éves gyermeke. Elvált. Lehetett rá számítani, mert rossz volt a kapcsolat. És azóta nem tudom mi van, szerintem "túl sok szabadideje van", ami nem baj, de csimpaszkodással tölti. Ezért is mondom, nem direkt csinálja, a válás nagy változás, gondolom így kooperál vele.


Úgy képzeljétek el, mióta elköltözött az exférjétől, utána pár héttel alakult ki a mostani helyzet, és azóta tart. Hogy folyton a férjemen, vagyis a bátyján tobzódik.


Minden egyes nap felhívja, és 1 órát beszélnek. Jobb napokon csak fél órát. Rosszabb napokon másfél órát telefonálnak, de minden nap. Fontos dologról? Nem. Mit vett ma. Mit főz ma. Milyen pletykát mondott a román kolléganője. Ilyen semmiségekről van szó. Egy reggeli kávé fölött jók ezek a temák, de este telefonon nem.


És a mindennapos 1 órás hívás még semmi, csak azzal kezdtem, mert az mindennapos.


Gamer a nővére, és mostanában hetente 5-6 nap elhívja a férjemet gamelni. Ez ilyenkor 2-3 óra szokott lenni.


Naponta tehát átlag 3-4 órát tölt a nővérével valami online kapcsolattartási formában. Naponta. Bármilyen hobbiból sok lenne, ha minden nap lelépne azt csinálni a férjem, mikor végre kettesben lehetnénk. Friss házasok vagyunk. A testvér, a nővér az nővér, de belőle is sok ez minden nap. (Van húga is amúgy, szülei.)


Magyarul azt érzem így hosszú távon, hogy amiatt, hogy a nővérének tönkrement a házassága, nem direkt, de a miénket is tönkre teszi. Nem tudja tönkretenni szó szerint, de zavarja. Régen együtt kapcsolódtunk ki esténként a férjemmel, már olyan nincs, mert a nővérét "pesztrálja".


Ma azért írtam ki a kérdést, mert délután beiktattunk egy kis közös elfoglaltságot, közös DIY projekten munkálkodtunk. Örültem, hogy na végre egy kis minőségi idő, közös elfoglaltság, nem fölhívta rögtön az elején a nővére? De. Megtudta, mert Messengeren ráírt a férjemre, hogy nem dolgozik, kikapcsolódik, ennek örömére egyből felhívta, de jó, lehet telefonálni. Így azzal ment el a közös elfoglaltsagunk teljes ideje, hogy a nővére beszélt a kihangosított telefonból, félig a kislányához, félig hozzánk.


Kettesben töltött minőségi idő 0.


És az is hozzátartozik, most egy nagyon elfoglalt időszakot élünk meg férjemmel, mert mindketten tanfolyamra járunk, tehát baromira kevés időnk van kikapcsolódni. És az rendszerint újabban elmegy arra, hogy vagy gamel a nővérével (fejhallgatón beszélgetnek közben) vagy telefonál a nővérével.


Nekünk még nincs gyerekünk.


2023. márc. 20. 18:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ugye megvan, hogy itt a férjedet kéne elővenni? A sógornő egy dolog, unatkozik, heveri ki a válást, de a te férjed ugrik és a te férjed tölt vele naponta több órát. A te férjednek nem jut eszébe, hogy a feleségével is foglalkozhatna.
2023. márc. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Abszolút megértem az álláspontodat. Szerintem ezt a kérdést, amit így kiírtál nekünk mutasd meg a férjednek is. :)
2023. márc. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Hans Pötterman ***** válasza:
90%
Bármennyire is nem szeretnéd de muszáj leszel a férjének jelezni ezt,mert egyáltalán nem normális állapot. Nálad van az igazság,te látod reálisan a dolgokat,ez egyszer biztos.
2023. márc. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Hans Pötterman ***** válasza:
79%
Férjednek*
2023. márc. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A nővére csak unatkozik, de ezt a helyzetet a férjeddel kell tisztázni mert ő ugrik mint egy pincsikutya.
2023. márc. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19%

"amiatt, hogy a nővérének tönkrement a házassága, nem direkt, de a miénket is tönkre teszi"


Ennyiről szól. Ezért is kell nagyon megválogatni a barátnőket is.

2023. márc. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

A dolog amit felvetsz jogos, de igen, ahogy te is írod szerintem itt most szükség van az empátiára is. Amúgy azt gondolom, hogy az sem mindegy, hogy a férjed ezeket muszájból csinálja vagy tényleg élvezi is. Mondjuk a pletykát szerintem hamar meg lehet unni, és bár én nem vagyok gamer, el tudom képzelni, hogy aki nagyon szeret játszani, annak ez jó kikapcsolódás.


Annak egyébként én örülnék, hogy jó viszonyban van a testvérével és vannak olyan viszonyban, hogy tudnak együtt időt tölteni és szórakozni és a férjed mellette áll. Szerintem ez jó dolog. Valóban talán annyiról van szó, hogy egyensúlyban kéne lennie és nem rá áldozni az ideje 90%-át, hanem valahogy egálba hozni a veled töltött időt, meg a nővérrel töltött időt.


Szerintem ezt egyszerűen megoldhatod annyival, hogy szépen leülsz a férjeddel nyugiban és így ahogy van ezt elmondod neki, hogy nem a nővére ellen irányul, csak arról van szó, hogy veled is tölthetne időt, próbálja picit egyensúlyba hozni és ne játszanak minden nap, meg ne telefonálgassanak minden nap, hanem pl.: (most csak mondok valamit) heti 2x, más napokon meg akkor rád tudja szánni a szabadidejét. Egyensúly kell, ennyi.

2023. márc. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"szerintem "túl sok szabadideje van", ami nem baj, de csimpaszkodással tölti."

Ezt a férjed nem "csimpaszkodásnak" veszi, mivel ha annak venni, akkor hárítaná. Itt az ellenkezőjéről van szó, örömmel játszanak, telefonoznak.

Üljetek le beszélni, találjatok ki közös kikapcsolódást. Ha megint hívja a nővére pont akkor, mikor progitok lenne, akkor meg mondod neki, hogy "Szeretnék veled közösen kikapcsolódni és ezt úgy értem, hogy csak egymásra fókuszáljunk, egymással foglalkozzunk.

Hiányoznak a közösen eltöltött idők, mikor csak kettesben vagyunk."

Ezt mondd el így neki, beszélj az érzéseidről.

2023. márc. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem itt nem ő a hibás, mert neki lett egy csomó szabadideje, hanem a férjed a hülye, amiért a tesó minden csettintésére ugrik és titeket a háttérbe tol.


Lehet kerülgetni a forró kását, és aztán válni, de én ma este leültetném és higgadtan elmagyaráznám neki, mi a bajom az egész dologgal.


Aztán eldönti, hogy a nővérét pesztrálgatja továbbra is napi x órában vagy hétvégente, vagy férjként funkcionál.

2023. márc. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Aztán eldönti, hogy a nővérét pesztrálgatja továbbra is napi x órában vagy hétvégente, vagy férjként funkcionál. - a döntése tükrében meg én is el tudom dönteni, hogy hajlandó vagyok-e asszisztálni ehhez vagy sem.


Exemnél ezek a másfél órás napi dumcsik, meg fél hétvégéken mással programozás válóok volt nálam (ugyanis gyakorlatilag abból álltak a napok, hogy dolgoztunk, hazajöttünk, vacsi, egy film, alvás - hétvégén nulla közös program, hétköznap anuykával beszélt).

2023. márc. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!