Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Fura lenne a múltja után...

Fura lenne a múltja után kérdezni?

Figyelt kérdés

A helyzet hogy anyámmal sosem volt szoros viszonyom, így tulajdonképpen a családcsinálás előtti életéről semmit nem tudok. Abból az okból érdekelne hogy mennyire lehetett már akkor is mentálisan instabil, szedett-e gyógyszereket stb. Testvérénél tudnék utána kérdezni, aki a keresztanyám de vele sem tartom a kapcsolatot, mert messze élnek, viszont ő biztosan tudna válaszolni.


Voltatok már ilyen helyzetben amikor nektek kellett családon belül valahogy kutatnotok a másik után? Megérte? Én elég kétesélyesnek érzem, és lehet el kéne vetnem a gondolatot, de jó lenne ha kapnék pár választ vele kapcsolatban. (őt azért nem kérdezem, mert ha valami A volt akkor ő B-t mond)


2023. márc. 20. 20:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem akar erröl beszélni - márpedig ha eddig nem hozta szóba, akkor nem akar - akkor fölösleges kérdezni. Mellékesen elég tapintatlannak is érezném a helyében
2023. márc. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha tapintatlan, ha nem, azért egy családi orvosi történettel tisztában lenni sosem hátrány.


Nem tudom mennyire hatná meg, ha ilyen észérvekkel próbálnád megtudni az infókat, először anyádtól, utána esetleg keresztanyádtól. Ez nem közelség kérdése. (Bár lehet én vagyok csak túl logikus, hogy így közelíteném meg a helyzetet)

2023. márc. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Ne feszegesd szerintem.
2023. márc. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Tapintatlanság lenne a kérdés is és a kutakodás is. Valószínűleg te sem vennéd jó néven, ha valaki (akire az ilyesmi nem tartozik) kutatni kezdene, hogy x évvel ezelőtt milyen egészségügyi problémáid voltak.
2023. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
13%
Anyád, születésed előtti multja rá és apádra tartozik.
2023. márc. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
#4: Azért a gyerekre miért is ne tartozna, hogy az anyjának milyen eü. problémái voltak? Simán őt is érintheti, nagyon sok betegség vagy az arra való hajlam öröklődhet. Ha valakinek, akkor a gyereknek minden joga megvan tudni ilyesmiről.
2023. márc. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szerintem is jogom lenne tudni. Akkor az orvos is jogtalanul kérdezi meg hogy mi fordult elő a családban? Nem.
2023. márc. 20. 21:35
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

Az ORVOSNAK joga van erre, NEKED, privát emberként semmi közöd más valaki egészségügyi gondjaihoz, ha nem akarja megosztani veled.

Nem véletlen van orvosi titoktartási kötelezettség, amit elmondanak nekik, azt nem adhatják tovább, ezért is van, hogy egy orvosnak elmondanak oylasmiket is, amit másnak, még családtagnak sem.

2023. márc. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

#8


Oké, az orvos jogosan megkérdezi a kérdezőt, hogy volt-e a családban cukorbeteg. Akkor a kérdező hogy válaszoljon, ha ez az információ csak és kizárólag az "orvosi titoktartás" része a család részéről? Érzed az ellentmondást?

2023. márc. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 NTBS ***** válasza:
100%
Igen, de próbáld meg tapintatosan.
2023. márc. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!