Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vajon kötelező mindenkit...

Vajon kötelező mindenkit meghívni és megvendégelni az én kontómra, a gyerek szülinapján, és lehet ebből még sértődés?

Figyelt kérdés

Nyár közepén, kisebb körű szülinapi zsúrt tervezek a gyerekemnek. Még kicsi, nagyon kicsi (kort nem írok, hogy ne azonosítson be senki aki esetleg olvasná:) )

Szóval a lényeg hogy én úgy terveztem hogy itt zajlana nálunk az esemêny, én sütnék egy tortát, vennék egy kis sósat, stb. Kidekorálnám a szobát, ilyesmi.

A szüleimet hívnám meg, itt lennénk mi hárman, plusz két barátom akikkel hetente találkozunk. Lenne mentes ital, a felnőtteknek úgyis ott a tüzes víz (utána úgyis felnőttes ünneplés lenne) 🤣

Párom mondta hogy lehetne az egyik étterem kistermében a buli és az egész nagy családot, tesójáékat, mindenkit meg lehetne vendégelni. Na most azért 15 főt megvendégelni nem kevés pénz kajával, tortával, plusz az italfogyasztás, helybérlés, meg amúgy sem gyereknek való szerintem ez a hatalmas zsivaly, ha megunja hogy nem otthon van ês ordít, akkor csesz.hetem az egészet. Főleg hogy egyik családtag sem rendez soha semmit, tehát sosem vagyunk meghívva sehová, jóval kevesebbet is találkozunk. Na most mivel nyilván én veszem meg az alapanyagokat, a dekort, mindent, így nem akarok ennyi emberre költeni, főleg hogy nincs se viszonozva, meg a kapcsolat is olyan...semmilyen...

Tehát elmennénk az ő családjához, felköszöntenék a kicsit, utána az általam szervezett bulival ünnepelnénk meg a szülinapot "zártkörűen".


Szerintetek ebből lehet még sértődés?



2023. márc. 25. 16:15
A kérdező szavazást indított:
Lesz sêrtődés
Nem lesz sértődés
Kit érdekel, hogy mit mondanak?
Talán
Egyêb, lent kifejtem..
67 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy párom mondta hogy addig még van idő, tehát nem kötelez(ett) eddig még semmire :D
2023. márc. 25. 16:17
 2/80 anonim ***** válasza:
97%
Ezt egymás közt kell lerendezni, de szerintem kicsi (5-6 évesnél fiatalabb) gyerek esetében böven elég, ha a saját otthonában tartják a szülinapot és a szülök-nagyszülök vannak ott, senki más (még a te barátnöid sem).
2023. márc. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
79%
A te szüleid, a te barátaid és ennyi. A férjed családja meg kapja be... Hát hallod, azért szerintem ritka szemét dolog.
2023. márc. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
27%
A kedves férjed szépen önállóan, a gyerek szülinapjától függetlenül szervezzen amit akar saját maga.
2023. márc. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
34%
4, gondolom akkor téged nem zavarna, ha nem mehetnél az unokád szülinapjára, csak mert nem a te gyereked szervezi.
2023. márc. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 A kérdező kommentje:
Aki azt írja szemét vagyok, nincs pénzem most 70 ezerért bulit rendezni, úgy hogy sosem kapok vissza semmit. Szilveszterkor is rám maradt a kaja kifizetése..
2023. márc. 25. 16:40
 7/80 anonim ***** válasza:
76%
Kompromisszum. Hozzátok hívjátok meg az ő családját is. Szerintem sem fair, hogy az ő szülei, testvérei nem lehetnek jelen, mikor a gyermeketeknek ugyanolyan rokonai ők is.
2023. márc. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
83%

Ekkora gyereknek hülyeség megszervezni egy akkora zsúrt.

De az, hogy nem vagytok meghívva, biztos nem véletlen. Nem kell semmit viszonozni.

2023. márc. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell 70 ezres buli. De a barátnőid mellett a másik két nagyszülőnek ha nem jut egy pár üdítő meg két pogácsa, az nem igazán hihető
2023. márc. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
31%
#5: Drága nagymama, a saját kedves fiacskájával tessék bulikát szerveztetni, ne a menyével, a menye pénzéből! Vagy lehet a nagyinak is bulit szerveznie, erre pedig meghívni az unokát és szüleit!
2023. márc. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!