Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Muszáj a sógorékat keresztszül...

Muszáj a sógorékat keresztszülőnek kérni?

Figyelt kérdés

Komolytalanok, fiatalok, erre pályáznak. Páromnak mindegy ki lesz, bár felhozta hogy ők lehetnének. Én pedig nem őket szeretném. A családi béke nem érdekel, kinőttem már belőle.

Véleményeket kérnék



2023. márc. 30. 14:38
1 2 3
 1/28 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Semmit nem muszáj. Beszéld meg a pároddal, hogy nem ők lesznek a keresztszülők, mert…. De akkor kik?
2023. márc. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%

Miért kellene?


Egyáltalán mit szeretnél a keresztszülőséggel? Neked miért fontos?

2023. márc. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
78%

Mármint mi az, hogy muszáj?


Nem kötelező megkeresztelni a gyereket.

2023. márc. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
88%

"Páromnak mindegy ki lesz"


Akinek mindegy, ki a keresztszülő, az divatbólkeresztelteti meg vagy szokás miatt, semmiképpen sem azért, mert számára jelentősége van a dolognak. Szóval lehet a sógor is, mert nem gondoljátok komolyan, csak egy esemény és ennyi.

2023. márc. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Vannak visszafordíthatatlan döntések, mint ez is. Egyszer kell választani, aztán úgy marad. Aki a keresztelőt komolyan veszi, az nem azért választ keresztszülőt, mert az illető menőnek tartja, vagy illene őt felkérni, mert rokon. Olyat kérjetek meg, akit erre a szerepre szántok. Szerintem elég ezzel érvelned, amikor megbeszélitek.
2023. márc. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk ha úgy élsz, hogy mások mit fognak szólni, ha nincs megkeresztelve, akkor a baj nem az, hogy ki legyen a keresztszülő.

Ha jártok templomba, vallásos vagy, és a gyermekedet is úgy szeretned nevelni, ahogy téged neveltek, akkor valóban meg kell nézni, hogy ki a megfelelő, aki kíséri ezen az úton a gyereket.

Ha csak képmutatás, akkor nyugodtan lehet fiatal, komolytalan, képmutató pár is a keresztszülő. Ugyan mindegy.

2023. márc. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
89%
Erre pályáznak? :)
2023. márc. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Én komolyan foglalkozom a hittel. Ők nem. Tehát en nem "divat" keresztséget szeretnék. :)
2023. márc. 30. 15:53
 9/28 Laylah ***** válasza:
49%
Nem. Én nem is találkoztam ezzel a szokással, amíg Pest megyébe nem kerültem 28 évesen.
2023. márc. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
92%
De nem értem, hogy jön fel itt a kötelezőség gondolata. Te is tudod, hogy nem kötelező, akkor mi a kérdés?
2023. márc. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!