Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan kezelitek az állandóan...

Hogyan kezelitek az állandóan megsértődő közeli rokont?

Figyelt kérdés
Anyunak a húga állandóan megsértődik. Nincs családja, sokat segít nekünk, de már kiborító amit csinál. Ha valami olyan hangzik el, ami neki nem tetszik, mondja, hogy hozzá többet ne jöjjünk és hetekig tartja a haragot. Iszonyatosan fárasztó, mivel mi is nagy áldozatot hozunk azzal, hogy én pl. huszonévesen naponta összesen 1 órát telefonálok vele, sokat segítünk neki. Ha telefonba valamivel nem értek egyet, felemelem esetleg a hangomat azonnal rámvágja a telefont. Bezzeg ha vendégségbe megyünk, ott úgy viselkedik mindenkivel, mint a kisangyal.

2023. ápr. 4. 13:47
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha kínos számodra a kapcsolattártást akkor minek erőlteted. A rokoni kapcsolat nem az jelenti hogy állandóan össze kell járni.
2023. ápr. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk ne emeld fel a hangod, az kezdetnek megfelel. Amúgy meg ha megsértődik, majd megbékél
2023. ápr. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Hetekig tartja a haragot, de volt olyan, hogy 3 hónapig nem beszéltünk.
2023. ápr. 4. 14:15
 4/33 anonim ***** válasza:
89%
Akkor nem kell egyáltalán beszélni vele. Minek csinálod ezt az egészet?
2023. ápr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
95%
Es? Akkor 3 hónapig nem beszéltek. Bumm. Ha nem tetszik neki, majd nem sértődik meg
2023. ápr. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
32%
Keressetek neki egy pasit. B.szatlan nőnél nincs rosszabb.
2023. ápr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk anyukám húgaival (tehát szüleimhez hasonló korú rokonnal) sosem emeltem fel a hangomat.

Másrészt viszont napi egy órát a szüleimmel se beszélnék, nemhogy távolabbi rokonnal.

2023. ápr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
85%

Hogy kezelem? Szarok ra! Kinek van szuksege erre?

Te ezt miert csinalod amugy?

Ha valahol ezt elvezed, oke. De akkor ne panaszkodj :D

2023. ápr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, mert nálunk én vagyok az aki azt szeretné, hogy lehetőleg hagyják békén.
2023. ápr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
90%
Miért beszélsz vele napi egy órát? Te vagy a dédi-szittere? És ha megsértődik, akkor mi van? 3 hónapra nyertél napi egy-egy szabad órát :)
2023. ápr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!