Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tudnátok tanácsot adni?

Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Édesanyám (67 éves) 8éve van együtt a nevelőapummal ő 71 éves. Nem házasok, anyum decemberben lett özvegy ekkor halt meg apukám. Apummal nem volt jó a kapcsolata és miután szétmentem ismerte meg nevelőapumat.

Nevelőapum a házát a saját lányára iratta. Így a lánya a tulajdonos, nevelőapum a haszonélvező.

A lánya Budapesten él az anyjával a 30as évei közepén van. És az egyik gond az, hogy nagyon pénzéhes a nevelőapum lánya, konkrétan azt várja hogy apukája elhunyon és eladhassa a házat, amiben most a nevelőapum él,anyummal és a húgommal meg a párjával. Régebben én is ott éltem de azóta elköltöztem a páromhoz.

Nevelőapumnak van egy nővére is, aki manipulatív, okoskodó és mindenbe beleszóló nő.

Mikor nevelőapum összejött anyummal teljesen ki volt akadva nevelőapum családja, folyton bántották anyumat. Pedig anyum végig ott volt nevelőapum mellett, aki inszomniás és pajzsmirigy alul működése van ezért van hogy indokolatlan dührohamai vannak.

Anyum sem egy angyal, de végig kitartott nevelőapum mellett még a lánya és a nővére havonta 1x ha felhívja.

Másfél hete volt a húgom esküvője és ott is csak a vita ment anyum és a nevelőapum nővére között.

Húgomék most hogy összeházasodtak szeretnének lakást venni, erre kiderült hogy a nevelőapummal a lánya és a nővére már rég összebeszélt hogy azt a házat vegyék meg (nevelőapum haszonélvezői házát) azzal a feltétellel hogy a húgomnak kell eltemetnie nevelőapumat ha valami történik.

A hàzat fel akarják becsültetni és annyi milliót kéne húgoméknak fizetnie.

De a húgom nem akar ebbe belemenni, mert tudja hogy a házra sok pénzt kell költeni és át kell alakítatni ha gyereket szeretnének.

Nevelőapum lánya így is jól jár mert 3 házat örököl a fia,aki még kiskorú. A saját anyukája házát, a nevelőapum nővérének a házát mivel ott nincs gyerek és ha nevelőapummal lesz valami akkor ott van az a ház is.

Nem tudom mi legyen, mindig csak a vita van ebben a családban. Húgomék úgy akarnak venni házat, hogy anyumnak is legyen valahol helye. Hozzám persze anyum nem akarna jönni mert túl messze vagyok szerinte.

Múlt hónapban nevelőapumnak szívinfarktusa volt, 1 hétig kórházban volt és ekkor beszélgetett erről a nővérével meg a lányával csak ez nem a nevelőapum ötlete volt hanem a két nőé. Mit lehetne tenni?

Régebben mondtam anyumnak miért nem házasodik össze nevelőapummal de ők nem. Tudom hogy a haszonélvező jog nem örökölhető és nem tovàbbadható.

Tudom, hogy hosszú lett de senkinek nem tudom elmondani olyannak aki kivülálló. Már tudom előre hogy mikor megyek anyumékhoz gyomorgörcsöm van a vitákból.

Sokszor nevelőapumat se veszik emberszámba :/


2023. máj. 24. 12:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Mi a kérdés?
2023. máj. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hogy lehetne valamit változtatni, hogy ne legyen folyton vita?
2023. máj. 24. 12:40
 3/21 anonim ***** válasza:
55%
Akiket érint, majd változtatnak. Neked nem kell önkényeskedni.
2023. máj. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb anyukád lakhatását megoldani, mert ha nevelőapukád meghal, neki onnan mennie kell (es a húgodéknak is). Ha összeházasasodnak akkor is, az ezen nem változtat.
2023. máj. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%

Nekem kicsit kusza.

Szetmentek a szuleid, de nem valtak el, 8 eve van egyutt anyukad massal es decemberben halt meg apukad??

A masik, hugod minek hivta meg neveloapatok noveret az eskuvojere?

Harmadreszt, mibol gondolod, hogy hugod belemegy ebbe a hazvasarlos dologba amikor ennyire rossz a viszony?

2023. máj. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell belemenni a vitába, hanem simán hagyni puffogni. A vitához mindig több ember kell.
2023. máj. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%

Nekem az nem világos, hogy miért pont a húgodnak és a párjának kéne megvenni a házat? Adják el másnak, ha annyira sürgős megszabadulni tőle. Jah, hogy haszonélvezettel terhelten nem kéne senkinek? Vagy csak nyomott áron és a húgodról le lehetne nyúzni a teljes árat?

Kapják be!, és ezt a húgod is megmondhatja nekik.

2023. máj. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%

Te ebben a kérdésben semmit sem tudsz tenni.

A tulajdonjog a nevelőapád lányáé.

2023. máj. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%

Itt nincs semmi vitás kérdés, a ház a nevelöapád lányáé, ha a nevelöapád meghal, akkortól senki másnak semmi joga sincs a háznál.

Anyukádnak keresnie kell más lakhatási lehetöséget, amíg még van ideje rá és nem kapásból kell mennie valahová, ami valószínüleg nem megfelelö lenne.

A féltestvérednem nem kötelezö megvenni azt a házat, ahol most élnek, erre senki nem kötelezheti. Ha nem tetszik neki, akkor keressen mást.


Egyébként teljesen mindegy, hogy anyád meg a nevelöapád házasok vagy sem, ha ö meghal, akkor anyádnak ugyanúgy nem jár semmi.

2023. máj. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%

Ti hol laktatok neveloapu elott? Es az apad hagyateka?

Barmennyire nem tetszik, neveloapunak van egy sajat haza, amit a lanyara hagy. Lett egy elettarsa idosebb koraban, aki csaladostol bekoltozott hozza. De ez mennyiben kene, hogy meghassa azt a csaladot? Ti koltoztetek be hozza.

2023. máj. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!