Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet diplomatikusan,...

Hogyan lehet diplomatikusan, finoman visszautasítani egy keresztapasági felkérést?

Figyelt kérdés
Egy édesapámmal való (ma reggeli) telefonos beszélgetés alkalmával jutott tudomásomra, hogy az egyik vidéki unokatestvérem és a felesége engem jelöltek ki a kislányuk keresztapjának, holott személyesen még fel sem lettem kérve erre a szerepre - azaz minderről ez idáig sejtelmem sem volt. Elvileg a pappal már a keresztelő részleteit is megbeszélték, engem pedig utólag készülnek értesíteni a részletekről, és magáról a szándékról is. Nem szeretem, amikor kész tényekkel próbálnak hátba támadni, pláne amikor családi dolgokról van szó, pláne egy olyan jelentőségű dologban, ami egy egész életre szóló felelősségvállalással és elköteleződéssel is jár. A keresztapaságot nem szívesen vállalom, és ezt úgy próbálnám közreadni a szervezőknek, hogy abból a lehető legkevesebb legyen a sértődöttség.

2023. máj. 29. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon köszönöm a felkérést, megtisztelő, a keresztapai kötelezettségeket viszont sajnos nem tudom vállalni."

Erről aztán gondoljanak amit akarnak.

Ha viszont kész ténynek veszik hogy te "vállalod" és keresztelő előtt x héttel értesítenek, az meg nekik kellemetlen lehet, én nem tudom meg lehet -e változtatni a keresztapa személyét, ha már le is adták ki lesz (bár tán azt nem csinálják amíg nem beszéltek veled, nem tudom mit jelent az "utólagos értesítés")

2023. máj. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy vallásos, nem hiszel ebben, meg sem vagy keresztelkedve, nem akarsz ilyet vállalni, stb.
2023. máj. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
hmmm szerinted mivel jar a keresztapasag? ez mar reg nem olyan mint 50 eve volt. ez mar kb csak egy titulus amit sehogy sem kell aztan kielned, bizonyitanod.
2023. máj. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel az unokatestvéredet, hogy édesapádtól tudod a szándékukat, és hogy kár, hogy nem téged kerestek meg először, mert sajnos nem tudod vállalni.
2023. máj. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont ahogy 4 mondja. Úgyis azért árulták el apádnak, hogy legyen időd felkészülni rá, még neked legyen kellemetlen, hogy utolsó pillanatban nem vállalod. Hívd fel őket. Ne érdekeljen, lesz-e sértődés, őket sem érdekli, neked tetszene-e a rád szabott feladat.
2023. máj. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ket szora van szuksseg osszesen: ateista vagyok
2023. máj. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm a felkérést, de sajnos nem tudom elvállalni, nem vagyok vallásos.
2023. máj. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak lazán, őszintén. Elvégre itt ők intézték helytelenül a dolgot.

"Köszönöm, hogy rám gondoltatok, de nem szeretném vállalni."

Ennyi épp elég. Nem keresnék kibúvót, hogy xy miatt nem lehet, mert ha ennyire buzgón szokásuk szervezkedni, talán nem hatja meg őket eléggé. Szóval én megmondanám nyíltan, hogy nem is szeretném. Ha sértődékenyek, amúgy is megsértődnek, bármit mondasz.

2023. máj. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel nem jár keresztszülőnek lenni, én gyerekkorom óta nem is láttam a keresztszüleimet, azt se tudom, élnek-e még. De ha ők ilyen sunyin csinálják a dolgot, én sem vállalnám el. Ha még a keresztelő előtt felkérnek, simán megmondanám, hogy nem vállalom, ha ott szeretnék közölni a hírt meglepetésszerűen, akkor el se mennék, oldják meg ott helyben, hogy akkor ki lesz helyettem a keresztszülő. XD
2023. máj. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

milyen életreszolo felelösėgröl beszélsz meg elkötelezödésröl.

kb az van amit 3 válaszolo írt.

2023. máj. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!