Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tehetnék? Első tisztázáské...

Mit tehetnék? Első tisztázásként, hogy megértsétek a kérdést: szüleim elváltak és az apámmal meg a barátnőmmel (egy közeli ismerősünk gyereke) szoktunk járni lovagolni, hetente rendszeresen. Folytatás lent.

Figyelt kérdés

Viszont a nagynéném közbeszólt hogy lovaglás közben az ember csak hordoztatja magát mint egy lisztes zsák, hogy az nem sport, ennyi erővel a fotelben is ücsöröghetnék a teraszon, annak is több értelme lenne. (folytatás lent)azt mondta beszélni fog anyámmal és apámmal, hogy ne lovagolhassak többet. amiért 3ast kaptam egy felelésre anyám azt mondta a következőre nem mehetek el. pedig 3as tanuló vagyok és szerintem teljesen megszokott dolog a 3as meg a 2es dolgozat minden nap jön belőlük 5-6 darab meg szaktanárik. szerintem a nagynéném volt benne!


de én folytatni akarom a lovaglást. miért nem értik ezt meg? és miért műveli ezt a nagynéném hiszen nem az anyám! amióta így lovaglás-ellenessé vált azóta az anyám mindig morog és kiabál, gyakran pofoz. miért csinálják ezt?! 13 éves vagyok már megérthetnék hogy akkor sem fogok jógázni meg tévé előtt súlyokat emelgetni.


hogyan győzhetném meg őket hogy azt csinálhassak amit akarok? (jó nem mindenben de legalább ezt megengedhetnék) próbáltam már toporzékolva, szépen kérve, bociszemmel, normálisan, üvöltve és hisztizve, sírva és ironikusan de sehogy se válik be.



2013. febr. 3. 18:30
 1/5 anonim válasza:
100%
Próbálj meg jól tanulni! Persze, ez most olyan szörnyű tanárosan hangzik, de lehet, hogy az segíthet! Viselkedj szépen, lehetőleg hozz jó jegyeket, segíts a szüleidnek a takarításban, stb. Legyél mintagyerek. A szüleid ennek örülni fognak, és ha egy kis idő múlva újra megkéred őket, talán engednek majd... :)(azonkívül: beszélgess úgy telefonon a barátaiddal a lovaglásról, és hogy milyen szomorú vagy, úgy, hogy a szüleid is hallják, de ne látszódjon úgy, hogy te direkt előttük beszélgetsz erről; rajzolj lovas képeket, ilyesmik ;))
2013. febr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Eszükbe jutott, hogy nem lesz az úgy jó, hogy 13 éves gyerekként már 2-es-3-as jegyeid vannak és most próbálnak tanulásra bírni ilyen formán.

Amúgy ha belegondolsz még egy normális középiskolába se fogsz bekerülni ilyen jegyekkel. Szép jövő ha már most itt tartol... Valami valamiért. Ha ilyen fontos a lovaglás tanulj! Merem feltételezni, hogy ennyi dolgod van csupán.

2013. febr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
tanulok én. igyekszem! de diszgráfiás vagyko és csak ennyit tudok kihozni magamból. 4es alá a legjobb jegyem. de nem örültek neki hogy megdöntöttem a "rekordom" hanem leszidtak hogy ötösre is megírhattam volna. tesiből van csak 5ösöm meg rajzból, és azt mondta az anyám meg a nagynéném hogy haszontalan tantárgyak mi hasznát fogom venni? erre azt mondtam hogy akkor csöves leszek, csak hogy kiakasszam őket. nem tudom valahogy direkt fakasztom a balhét. ez valami agybaj nálam vagy mi?! :(
2013. febr. 4. 19:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagynénédnek nincs köze hozzá. Apád mit szól a helyzethez? Lehet, hogy igazából ő a "bosszú tárgya", nem te...
2013. febr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
utolsónak igaza lehet... erre még sosem gondoltam.
2013. febr. 17. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!