Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért kell a rokonsággal/közel...

Miért kell a rokonsággal/közeli családdal egyes családtagoknak bunkózni?

Figyelt kérdés

Van pár rokonom, inkább közeliek, akikkel minden nap beszélek, találkozok, hogy teljesen normálisan kérdezek tőlük valamit, és bunkóznak.

Megkérdem, hogy "nem tudod, hogy..." és jön a bunkó hangsúly: "honnan tudjam!?"

vagy? "Nem tudod megmondani hogy..." "Nem! honnan tudnám már!?"

Most nem én vagyok érzékeny, hanem néha ilyenek.

Nem értem miért nem lehet annyit mondani, hogy "nem tudom."

Olyan jó az mikor minden nap ez megy, és az embernek utána olyan jó lesz a napja...

Miért jó nekik bunkózniuk?



2013. máj. 25. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért,mert gyerek vagy,vagy annak tartanak. Sok helyen már még a felnőttet se tisztelik,nemhogy a gyereket.
2013. máj. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg sok a problémájuk, stresszesek, idegesek. (anyagi, családi problémák...stb.) Legalábbis nekem Édesanyám szokott olykor-olykor ilyen válaszokat adni a kérdéseimre, Neki rengeteg problémája van mind anyagi, mind lelki téren és olyankor ezeket megpróbálom elengedni a fülem mellett, megértem Őt. De azért mert Ő az Édesanyám. Távolabbi rokonoktól egy ideig talán eltűrném, aztán valószínűleg rákérdeznék, hogy mi az oka annak, hogy ilyen lekezelően viselkednek velem. Ha nem adnának egyenes választ, esetleg csak még jobban felháborodnának akkor hagynám őket, legközelebb nem állnék le velük társalogni. Nem szabad mindent lenyelni még a családi béke kedvéért sem. Egy idő után a rokonaidnak is be kellene látniuk, hogy attól mert problémájuk van, ezért nem Te vagy a felelős, nem Rajtad kell levezetniük. Ha pedig alapjáraton ilyen a stílusuk, azzal nem igazán tudsz mit kezdeni. Vagy elnézed nekik, vagy nem. :)
2013. máj. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
inkább legyen bunkó mint kétszínű
2013. máj. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mert neha azt bantjuk a legjobban akit szeretunk, vigyazz, mert fertozo.
2013. máj. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az ember a rokonait nem válogathatja meg. én is egész fiatal felnőtt koromat azzal töltöttem, hogy kerestem rá a választ, miért van tele a családom beszűkült, vagy bunkó emberekkel. nem találtam meg, viszont közben éveken át rosszul éreztem magam emiatt. aztán rájöttem, hogy nem érdemes. ki kell alakítani a saját magánéletemet, megtalálni a saját páromat, akit a rokonaimmal szemben én választhatok meg, saját mércém szerint. azt pedig, hogy a családtagjaim hogyan futják saját kis köreiket, nem veszem a lelkemre, legfeljebb nosztalgiával gondolok olyan filmekre, regényekre, ahol jobban sikerült családokba csöppenhettem a képzelet szárnyán.
2013. máj. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!