Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen szülők azok, akik a...

Milyen szülők azok, akik a halálba kergetik a gyermeküket?

Figyelt kérdés
20 éves fiú, aki meleg. Nem volt bátorsága bevallani a szüleinek, mert félt a reakciójuktól. /barátja is volt 2 évig/ Egyszer rávette magát, hogy elmondja a szüleinek, akik kiakadtak amikor megtudták, nem fogadták el, kitagadták a családból. Ez annyira megviselte a fiút, hogy a szülei így reagáltak, és kicsit sem próbálták megérteni, hogy öngyilkos lett, és meghalt. :(
2013. jún. 4. 21:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
Ostobák. Nem a gyerek tehetett arról, hogy meleg. Éppen a szüleitől vagy valamelyik felmenőjétől örökölte a hibás géneket.
2013. jún. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem kellett volna megtennie. 20 évesen már építhette volna a saját önálló életét. És a lehetőség is meglett volna, hogy a család idővel elfogadta volna őt olyannak, amilyen.
2013. jún. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
A szülei reakciója ellenére sem kellett volna eldobnia magától az életét.Lehet,hogy a szülők rosszul reagáltak a helyzetre,viszont ő még inkább erre.Rossz megoldást választott,ami az ő felelőssége és döntése is volt.
2013. jún. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Második válaszolóval értek egyet, 20 évesen már el lehet kezdeni egy szülőktől független életet, önállóan, saját egzisztenciával és saját szabályokkal.


Értelmetlenül vetett véget az életének és butaságot csinált.

S mondom mindezt úgy, hogy egyébként sajnálom őt és szomorú hogy ez történt.

2013. jún. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A barátja pedig saját magát vádolja, és tartja hibásnak, mert ő mondta neki hogy vállalják fel önmagukat. De amúgy meg igazatok van, és mindkettőt hibásnak tartom, ugyan úgy a szülőt, mint a gyereket. De a barátját én nem tartom annak.
2013. jún. 4. 21:53
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

Szegény fiú rossz döntést hozott. Az is lehet, hogy idővel a szülei megbékéltek volna velük. Ha meg mégsem, akkor is élhették volna nélkülük az életüket. A barátja pedig nem hibás, és sajnálom, hogy így kell tovább élnie

Ha már így történt, remélem, hogy a szülei előbb-utóbb rájönnek, hogy nem kellett volna így reagálniuk, és ez jó lecke lesz számukra.

2013. jún. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

Hú, ez nagyon durva! :S

Nekem is olyanok voltak a szüleim - azért a múlt idő, mert Anyu már nem él - hogy eléggé előítéletesek. Én is rettegtem attól, hogy mit szólnának ahhoz, hogy több személyiségem van és nem mertem elmondani, csak a pszichiáterem és köztem volt téma, évekig titkoltam, persze látták otthon, meg a környezetemben, hogy valami nagyon nem stimmel, de csak piszkáltak. Már majdnem felőrölt az, hogy egyedül kellett cipelnem ezt a tudatot. Nemrég elmondtam Apunak és szerencsére megértette, de ott tartottam már, hogy ha nem fog megérteni és kitagad, eltaszít, akkor végezni fogok magammal. Sajnálom a srácot, hogy nem értették meg és végül öngyilkosságba menekült!

Én nem tudnám a gyerekemet kitagadni, ellökni, semmilyen esetben.


21/f

2013. jún. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
Elég szomorú, hogy ilyen féreg szülők léteznek, itt egyedül a szülők voltak a hibásak, senki más! A barátját sajnálom a srácnak leginkább... A szülőknek meg egy életre kívánok sok-sok nyomorúságot, fájdalmat és szenvedést!!!
2013. jún. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem a barát is hibás.


Indoklás: az ilyesmit nem azért nem vállalják fel, mert bátortalanok, gyengék, nem állnak ki a jó ügyért, hanem egyszerűen azért, mert túl sok a hülye ahhoz, hogy megtehessék. Ezért nem kellett volna erőltetni az egész dolgot. Továbbá látnia kellett volna, pont neki, mivel két évig voltak együtt, hogy instabil.

2013. jún. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2%
Ezért nem a szülök a hibásak. A gyerek már felnőtt saját mag hozta a döntéseit ő döntött a melegségérél is. Én adtam volna pénzt a gyereknek de rám többet nem számíthatott volna soha az életben ez lett volna az igazságos.
2013. jún. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!