Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti hogyan kérnétek meg valakit...

Ti hogyan kérnétek meg valakit, hogy vállalja a keresztanyaságot? Verset írjak neki? Kérdezzem meg szemtől szemben? Írjak neki levelet (ugyanabban a városban lakunk)? Facebookon kérdezzem meg? Facebookon küldjek egy oldalt ahol ezt kérdezi valaki?

Figyelt kérdés

Akit meg szeretnék kérni, az nekem egy nagyon fontos és tiszteletreméltó személy :)

A magyar tanárom lenne az, aki nagyon közel áll hozzám. Ha sírtam megvígasztalt, ha segíteni kellett, bármiben segített stb..

És ez nem rajongás. Tényleg nagyon szeretem és nagyon fontos lenne, hogy igent mondjon. 8. osztályos vagyok és még nem vagyok megkeresztelve. :/

Iskolai évem végén illetve nyári szünet elején szeretném megkérdezni tőle. És még egyszer mondom, ez nem csupán rajongás, ez én nagyon komolyan veszem és halálosan komolyan gondolom. :)



2013. jún. 10. 19:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%
az legjobb ha átmész hozzá a pároddal és személyesen megkéritek, hogy legyen a gyerek keresztanyja.. szerintem így helyes ( facebookon írni eléggé személytelen lenne egy ilyen dologhoz)
2013. jún. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Előző kommentelőnek:

De én lennék a keresztgyerek :)

2013. jún. 10. 19:23
 3/17 A kérdező kommentje:
És én nem merem megkérdezni személyesen, mert én nagyon szoktam izgulni az ilyen dolgokon és, nem merem személyesen megkérdezni. :/
2013. jún. 10. 19:25
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

Egyébként ő biztosan vallásos? Pontosabban gyakorolja a vallását?

És te miért szeretnéd a keresztelkedést?

2013. jún. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Előző kommentelő:

Mi számít gyakorlásnak?

Mert szeretnék megkeresztelkedni, és mert fontos ez a személy és szeretném ha a családom része lenni, akár a vallásomat vele gyakorolni.

2013. jún. 10. 19:39
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

Először azt kellene tisztázni, hogy ő meg van-e keresztelve.

Anélkül nem lehet keresztanya.

De még a keresztényeken belül sem mindegy, hogy melyik egyházhoz tartozik ő, és melyiknél keresztelnek téged.

Ha ő igazán vallásos, akkor viszont nagy felelősséget vesz a nyakába veled.

2013. jún. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%
Ahhoz,mhogy megkeresztelhessen neki is meg kell legyen keresztelkedve, talán még elsőáldozónak stb-nek is kell lennie a katolikus vallásban. (A többinél fogalmam sincs)
2013. jún. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Meg van keresztelve, református. Református szeretnék lenni, és miért lenne nagy felelősség?
2013. jún. 10. 19:47
 9/17 anonim ***** válasza:

Mert ez nem csak arról szól, hogy megtiszteltetés neki...


Hogy válaszoljak...személyesen lenne a legjobb,egyedül vagy valamelyik szülőddel meglátogatod, és megkéred, előtte jelezd telefonon a látogatási szándékod.... Készíthetsz egy lapot is, amivel felkéred, se akkor is illik beszélni...

2013. jún. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem azért kérem meg, mert ez megtiszteltetés neki. Én is arra gondoltam, hogy anyummal meglátogatom, persze megbeszélt időpontban és megfelelő helyen, és ajándékot is vinnék neki, csak nem tudom mit.
2013. jún. 10. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!