Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miután megszületett a babátok...

Miután megszületett a babátok volt konfliktusotok a családotokkal? Ha igen, meddig tartott, a baba jelenlétében hogy próbáltátok a feszültséget nem érzékeltetni, ugyanúgy ellátni stb?

Figyelt kérdés
Amikor terhes voltam először férjem családjában,majd a baba születése után az én családomba is jöttek elő nézeteltérések.Sokszor keményen odamondogattunk,mert már sokadszorra nem tudták a szabályainkat elfogadni,ami a baba születése után nekünk fontos volt,és direkt mindennek az ellenkezőjét csinálták. Volt akit azért osztottunk ki,mert már folyton feszültséget akart kelteni,és most ott tartunk,hogy el fogunk egy-két embertől távolodni,mert pl. egy családtag mindig feszkózik és kibeszél minket. Ez minket nagyon zavar a gyerek miatt,mert ilyen emberekre nincsen szükségünk..Természetesen az újdonsült feszkókeltő olyan ember,akinek nincs gyereke,és édesanyámnak folyton kibeszél minket..meg depressziósnak mond engem is,biztos fáj neki,hogy nincs gyererke,ezért is tesz alá nekünk ahol tud. Esténként hivogat,nem száll le rólunk,és ahol tud,ott támadj a családot.Volt egy-két kirohanás,kiabálás itthon emiatt,mert bár a baba védelmében osztottuk ki őket,mégis feszültek vagyunk ezektől a helyzetektől,nem tudjuk őket leszarni,de tejem van,sőt volt,hogy több termelődött,és gyakran tettem cicire,hogy érezze,egy-két feszkó ellenére is,szeretjük.

2013. aug. 15. 17:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nekem ez a történet baromira zavaros.
2013. aug. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ööö... izé... Nálunk ilyen nem volt. Nem is értem. (Lehet azért, mert normális vagyok? :D )
2013. aug. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Életemben nem láttam még olyan konfliktushelyzetet, amit megoldott volna az, ha az egyik fél "jól kiosztja" a másikat. Ez további feszültséget szokott generálni, nem békét.
2013. aug. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ha a te babád mellett akarnának feszültséget kelteni,meg provokálnak,nálad is felmehet a pumpa nem? Főleg,hogy próbálnál nyulgamat teremteni neki,ők meg folyton provokálnak,meg feszkót szítanak..mindenki ilyen hidegvérű lenne?
2013. aug. 15. 18:26
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem függ össze azzal,hogy normáls vagy-e vagy nem,mindenkinek lehet hülye családja...
2013. aug. 15. 18:27
 6/20 anonim ***** válasza:

Akkor ne menjetek oda a gyerekkel, majd ha észhez térnek akkor mentek.

De milyen feszkó lehet egy csecsemővel kapcsolatban?

2013. aug. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
folyamatosan rámhúzzák,hogy depressziós vagyok,csak mert megváltoztak a szabályok a baba miatt:nincs bekapcsolva éjjel-nappal a telefon,nem jöhet ide csak úgy akárki,nem mosolygok mindig,mert éjjel-nappal én vagyok fele,látszik rajtam a fáradtság!,segíteni nem engedek:mert abba szólnak bele,amihez nincs közük,abban meg nem segítenek,amiben tudnának,
2013. aug. 15. 18:37
 8/20 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt ilyen soha. A gyerek miatt nem szakítottuk meg a kapcsolatot sem a családdal, sem a barátokkal.

Nem kapcsoltuk ki a telefont, legfeljebb ha véletlenül nem tudtuk azonnal felvenni, visszahívtuk a hívót.

Nem voltunk feszültek, örültünk a gyereknek, a családtagok meg nálunk segítettek, nem hátráltattak.

2013. aug. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szülés után hirtelen mindenki meghülyült, csak te maradtál helikopter?


Nem értem azt sem, hogy miért kell bezárkózni a gyerekkel. Kicsit hisztis ősanyának tűnsz, bár a helyzetet ez eléggé magyarázná.

2013. aug. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez tényleg nem normális, oké hogy gyereketek született de azért a világ nem változott meg.
2013. aug. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!