Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen keresztszülő az az...

Milyen keresztszülő az az ember aki a saját keresztlányát nem támogatja?

Figyelt kérdés
Keresztszüleimet már több mint 3 éve nem láttam. Jó pár éve a hit gyülekezetébe járnak és megfigyeltük, hogy fokozatosan kifordulnak önmagukból. Mi katolikusok vagyunk. Mikor gyerek voltam minden évben találkoztunk és a szülinapomon kaptam tőlük ajándékot, az utóbbi időben többnyire csak akkor hívtak minket, ha szükség volt ránk. Például, volt hogy egy nappal előtte szóltak hogy Székesfehérvárról lejönnek pár napra Mezőtúrra és még akkor nem volt kifestve a lakás minden szeglete. De azért fogadtuk őket nehogy botrány legyen belőle. Emellett szórják a pénzt, rázzák a rongyot és a legkisebb gyerekük annyira el van kényeztetve hogy 11 évesen már saját elektromos biciklije volt. Volt olyan hogy anyukám próbált beszélni velük, hogy ne kényeztessék már agyon a gyereküket. Egyébként mind a 4 lányuk hitgyülis. A két legidősebb meg se hívott minket az esküvőjére.
2013. okt. 31. 12:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%

Milyen keresztlány az, aki elvárja a támogatást?


A hitgyülekezetet nem minősítem, nekem ellenszenves, de vallásszabadság van, és ha jól értem, nem kényszerítik rád. Hogy a gyerekeiknek mit vesznek, és mire költik a saját pénzüket, az pedig érzésem szerint nem a te dolgod.

2013. okt. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%
Semmit. Hányan vannak így, akikkel egyáltalán nem foglalkozik a keresztszülő. Bele kell törődni, mást nem tudsz csinálni. A kapcsolatot meg ne tartsátok, ennyire egyszerű.
2013. okt. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Első kommentelőnek üzenem, hogy nekem kicsit rosszul esett amit írt. De azzal én is egyetértek, hogy a hitgyülekezete ellenszenves.
2013. okt. 31. 12:28
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

Nézd, igazság szerint a keresztszülőnek nem az a feladata, hogy támogassa a keresztlányát. A mai világban ez egy amolyan "jelképes dolog". Ne várj el cserébe semmit. Én szinte semmit sem kaptam a kereszt-szüleimtől (anyagilag) mégis jóban vagyunk és gyakran beszélünk/találkozunk.

Az meg, hogy ki miben hisz vagy sem és hogyan neveli a gyerekét vagy hogyan nem az magánügy.

Én sem szólok bele máséba így azt sem szeretem ha más beleszól az enyémbe. Persze véleményem megvan :)

2013. okt. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

"Emellett szórják a pénzt, rázzák a rongyot és a legkisebb gyerekük annyira el van kényeztetve hogy 11 évesen már saját elektromos biciklije volt"


Ahelyett, hogy rád költenék a felesleges pénzüket, ugye..?

2013. okt. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
8%

Ne haragudj első, de hogy jössz te ahhoz, hogy ilyen ledegraráló módon kioktass bárkit is???!!!!!

Igen is egy keresztszülőnek KÖTELESSÉGE a keresztgyermekével tartani a kapcsolatot és támogatni őt...

A kereszténységet ne vond ide,mert ahhoz semmi közöd, hogy a kérdező miért írta ide,hogy ő katolikus.-a kérdéshez semmi köze...-te csak veszekedni akarsz...

2013. okt. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
1%
Ez egyébként borzsasztó, hogy itt mennyire sok rosszindulatú "ember" van...-bár igaza van az egyiknek,aki azt írta ne várj semmit-azt hiszem én sem várok már semmit az emberektől....blőőőőőőőő ://///
2013. okt. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%

Nezd, a keresztszuloseg csupan egy vallasi szentseg. Ha o katolikusbol jehova lett, akkor tovabb nem erdeklik a katolikus hittel kapcsolatos dolgok. Jehovaknal nincs keresztszuloseg, igy te, mint keresztgyermeke meg szuntel letezni a szamara.

A tamogatas pedig nem kovetleheto, nem kotelezo de megcsak nem is elvarhato. Ha van, jo, ha nincs, ez van.

2013. okt. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
97%
A keresztszülő feladata hagyományosan, hogy a keresztgyereke hitben való nevelkedését segítse, valamint ha a szülőkkel bármi történne, magához vegye, felnevelje szükség esetén. Szóval a leghagyományosabb értelemben sem az a dolga, hogy költsön rá, ajándékokat vegyen vagy épp a saját gyereke helyett a keresztgyereket kényeztesse. Az igaz, hogy a saját vallásukat megváltoztatva már nem vesznek részt a keresztlányuk katolikus nevelésében, de úgy érzem a kérdésből, nem is a hitéleti elmélkedéseket hiányolja a kérdező, hanem inkább az aranyékszert vagy a szülinapi borítékot.
2013. okt. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
a keresztszüleim nem jehovák, ha nem hitgyülisek, a kettő nem ugyanaz. Én nem szólok bele, ki hogy neveli a gyerekét de az elektromos biciklit túlzásnak tartom.
2013. okt. 31. 12:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!