Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Becsületsértést követtem el...

Becsületsértést követtem el valóban, ha kölcsönadtam egy rokonnak 2 millió Ft- ot és írtam arról egy másik rokonnak a facebook- on, hogy fél éve hiteget, hogy megadja, sőt újabban agresszíven levágta a telefont?

Figyelt kérdés

Feljelentéssel fenyeget akinek kölcsönadtam, hogy mivel említettem másnak magánüzenetben, hogy ő tartozik ezért szerinte rontottam a hitelét.

Esze ágában sincs a pénzt megadni, nem veszi fel a telefont, csak ha titkos számról hívom, akkor pedig ordit, hogy hagyjam békén, ne zavarjam állandóan ezzel.

Sajnos megbiztam benne, mert annyira ígérte, hogy megadja a kölcsönt pár hónapon belül.


2013. dec. 3. 09:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%

Nehogy már Te legyél a hibás. Az más lenne, ha nem magánüzenetben küldted volna el, hanem mondjuk az újságba, vagy a netre tetted volna ki azt, hogy mit tett.

Szerintem pereld be, aztán hagyd, hogy a bíróságon arcoskodjon.

Majd levonják a fizetéséből, szépen apránként, vagy elveszik a kocsiját. Egy ilyen beszélgetést azért vegyél fel telefonnal, mert ma már egy per során elfogadják bizonyítéknak. Ha írtatok papírt is a 2 milláról még jobb.

Ne hagyd magad, 2 millió nem kevés pénz.

2013. dec. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

Nos remélem azért valami szerződés szerűt aláírtál vele, hogy xy kapsz tőlem 2 millió ft-ot amit visszakell majd fizetned xy éven belül és mind a ketten aláírtátok, így ha kell a pénzed csak rendőrségre viszed az ügyet és visszakapod a pénzed.

Az, hogy meg valakival beszéltél arról, hogy adtál neki kölcsön pénzt nem hinném, hogy becsületsértés...

tévébe is leadják, hogy "jani bá most vett fel 25 millióst hitelt és mutatják az okos képét" bla bla szóval nem becsületsértés, de tény, ha így viselkedik meg is érdemli, hogy terjszed róla hogy pénzt kért amit nem is akar visszaadni és stb

2013. dec. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Papírt nem írtatok a 2M-ról? Egyébként nem követtél el becsületsértést. Csak fáj neki az igazság, de az már más tészta. Viszont ha nincs papír a kölcsönadásról, akkor felejtsd el a pénzed. Főleg ha már most így reagál a megkereséseidre.
2013. dec. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
direkt csinálja a hisztit hogy ne kelljen visszaadnia a pénzt. Bíróság. Még ma.
2013. dec. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%
Adnék neki olyan feljelentgetést, hogy nyüszítve kaparná össze a pénzt a törött kezeivel. Ennek köze nincs a becsületsértéshez, ráadásul az igazat írtad. Viszont, ha papírt nem írtatok róla, akkor sok jóra ne számíts.
2013. dec. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
No, akkor van hát papír róla, vagy nincs?
2013. dec. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
ha van rola papir, en MINDEN kozos ismerosnek megirnamm, hogy soha ne adjanak neki egy fillert se, mert nem adja meg. pereljen, ha mer (nem fog merni...).
2013. dec. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
32%
csak nem roma származású az illető? azok szoktak jogokkal meg feljelentgetésekkel fenyegetőzni, úgy hogy azt se tudja mit jelent.... ha még a blikknek irnád meg vagy ilyen újságnak hogy tartozik neked és nem akarja megadni még akkor se tudna feljelenteni hitel rontásért...
2013. dec. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%
bíróság... most.
2013. dec. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
95%
Becsületsértést, rágalmazást csak úgy lehet elkövetni, ha nem igaz, amit állítasz. Ha tényleg tartozik neked, akkor kiállhatsz a fő térre és világgá kiabálhatod mindenkinek.
2013. dec. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!