Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért kell szentként kezelni...

Miért kell szentként kezelni a családtagokat, mintha velük nem lehetne rosszban az ember?

Figyelt kérdés

Nagyon sok kérdésnél megfigyeltem már, hogy bármit követtek el egymás ellen rokonok, bármilyen rosszak voltak egymáshoz, mindig van egy csomó válaszoló, aki szerint "béküljetek ki, csak az anyád/testvéred/nagyszüleid lesznek mellettedegész életedben" meg "ők a rokonaid, vér nem válik vízzé" és társai.


Nyilván a rokonok között van egy elég szoros kötelék a többévi együttélés miatt, de ettől függetlenül egy családban is létezhetnek olyanok (pl testvérek), akik egyszerűen képtelenek kijönni egymással, mert mondjuk nagyon eltérő a személyiségük. Mire felnőnek, lesz legalább 10-15 személy, akiben jobban megbízik az ember, mint a testvérében, csak mert ő rokon. Miért kellene kötelezően jóban lennie két ilyen embernek?


2013. dec. 24. 09:50
 1/6 anonim válasza:
100%
Csak a látszat kedvéért.
2013. dec. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az emberek valami megmagyarázhatatlan kényszert éreznek arra, hogy kifelé a boldog család képét mutassák. Nálunk rendszerint hangzott el a következő mondat anyámtól: "Mit fognak szólni az emberek?" És nagyjából emiatt lett ránk erőltetve a boldog család megjátszása egészen felnőtt koromig, amikor anyám végre belátta, hogy nem érdemes a saját boldogságunkat alárendelni azért, hogy a szomszédok azt gondolják rólunk, mi mennyire összetartó és példás család vagyunk. Ez teljesen álszent önámítás. Rohadtul nem érdekelt, hogy ki mit gondol rólunk, hiszen emiatt el kellett viselnem apám alkoholizmusát, agresszivitását és az ebből fakadó állandó balhékat, amiket persze a szomszédok nem láttak. Mikor elváltak anyámék, akkor a legtöbb ismerős tátott szájjal meredt ránk és azt mondták: "Micsoda? Dehát ti voltatok a mintacsalád a környéken!" Istenem, ha tudták volna, hogy mi zajlott a négy fal között! És ha tudnák az emberek, hogy mennyi ilyen megjátszott "boldog" család van a látszat kedvéért... elkeserítő!
2013. dec. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem is próbálta nyomni anyám ezt a "rokonok, tartsuk már velük a kapcsolatot!" drámát.

elmondtam neki nyugodt, kulturált hangnemben hogy mi a bajom velük, és miért nem látom értelmét a jópofizásnak.

szerencsére azóta nem akarja nyalni a popójukat. igaz hogy ezzel a családunk 2 fősre szűkült, de inkább legyen 1 normális ember a közelemben mint 10 rosszindulatú.

2013. dec. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ez a társadalmi norma még mindig, és van, aki ennek akar megfelelni, vagy alapjáraton nagyon ad a hagyományokra. Meg van az az ember is, aki mindvégig idilli családban élt, és el nem tudja képzelni, milyen fájdalmat okozhat egy rosszindulatú családtag.

Nálunk is... apám nagybátyjának a felesége tudta jól, a nagyanyám (a sógornője) milyen undorító módon viselkedett anyukámmal és apukámmal is, mégis ordítva mondta anyámnak, hogy SZERETNIE KELL az anyósát, mert az megszülte neki a férjét meg amúgy is a csalááááád.


Na én letojom a vérséget. Azzal tartom a kapcsolatot / azzal kedveskedem / azt tisztelem, akit akarok és akit arra méltónak tartok. A vérség olyan édes mindegy. Ha van olyan családtagom, aki nekem keresztbe tesz, rosszindulatú, akkor miért törleszkedjek hozzá, mint egy kutya? Sajnos nekem ezt sokfelől meg kellett tapasztalnom, mármint a gonoszságot (nagyanyám, szüleim, öcsém), és egyszerűen nem vagyok képes arra, hogy minden undorító hülyeségüket magam mögött hagyjam. Miért kellene a családtól elviselni azt, amiért mással már rég megszakítottam volna a kapcsolatot? Hülyeség.

És én még a jobbik eset vagyok. Engem nem molesztáltak kiskoromban, félholtra nem vertek (verés és véraláfutások voltak, de nem ilyen szintű), utcára nem tettek ki. Na, azokat tudnám jól szájon törölni, akik ilyen traumát elszenvedő embereknek mondják azt, hogy tiszteld / szeresd a családodat, bocsáss meg nekik, mégiscsak a szülőd stb...

2013. dec. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok ismét, a 4-essel abszolút egyetértek, nem lehet mindenre ráfogni, hogy "mert a családod". És akkor mi van? Rám apám egyáltalán nem kíváncsi, évekig próbáltam tartani vele a kapcsolatot, az esetek 99%-ában nem vette fel a telefont, a levelekre nem válaszolt. Egyszer felhívott, de csak azért, hogy tudok-e adni neki pénzt, amúgy meg sem kérdezte hogy vagyok, pedig már három éve nem beszéltünk előtte. Én már letettem róla, hogy tartsuk a kapcsolatot, ha ennyire nem érdeklem őt. Viszont még ma is van olyan ember a családunkban, aki szerint az én dolgom lenne keresni apámat és igenis harcolni azért, hogy tartsuk a kapcsolatot. De egy ilyen emberért minek harcolni, akit nem érdekel a saját gyereke? Soha nem érdekeltem, amíg együtt volt anyámmal, akkor sem tudta, hogy éppen hányadik osztályba járok vagy hogy egyáltalán melyik iskolába.
2013. dec. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg undorító ez az álszent "boldog család képét kell mutatni" dolog. Minek? Aztán ha tényleg történik valami, és már nem lehet ámítani tovább az embereket, akkor meg nem győz az ember magyarázkodni a "becsapott" embereknek, akik azt hitték, hogy milyen tökéletes boldog család.

Én személy szerint tojok a külső emberek véleményére, én sem véleményezem más családját. Pl én apámmal nem tartom a kapcsolatot, szerencsére nincs olyan, aki azt mondja, hogy nekem kéne keresnem őt. Miért? Soha nem érdekeltem, letojt engem és anyámat, meg a testvéremet magasról, majdnem az utcára került a család miatta, akkor most csak azért csússzak térden előtte (pár kommentelő szerint), mert ő az apám? Az ilyen embereket vágnám szájon, mert ezek azok, akik képtelenek belegondolni más ember helyzetébe.


Azért, mert valaki rokon, még nem kell eltűrni, ha olyat csinál, amit ha más ember csinálna, már rég megszakítottam volna vele minden kapcsolatot. A rokonait sajnos senki sem tudja megválogatni, de ez nem azt jelenti, hogy "szép-jó-boldog család" képét mutatva el kell tűrni a bunkó rokon beszólásait, vagy ilyeneket.

2013. dec. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!