Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Felhívjam őket? Tartok tőle,...

Felhívjam őket? Tartok tőle, hogy csak elküldenek a francba .

Figyelt kérdés

Röviden:


Valamikor mi is belepottyantunk a devizacsapdába, és mi is úgy jártunk mint rengeteg család: lakás eladás mélyen áron alul. Igen, csak itt a probléma az, hogy ez titokban történt, vagyis a tehetős rokonok tudta nélkül. Hogy mi közük hozzá? Pl. csak annyi, hogy anyagilag sok segítséget kaptunk tőlük rengeteg év alatt, ami érzelmi kiszolgáltatottságot okozott. A pénz komolyan elkezdett dominálni, és szétszakította a családot. Az ingatlan titokban elúszott, és rettenetes dührohamot kapott mindenki, amit 2/3 részt meg tudok érteni. Én voltam az egyik tulajdonos, ezért mindenki rám haragszik és engem okol(t), pedig nem én voltam az ötletgazda, én csak aláírtam a papírokat, mert a haszonélvező meggyőzött, hogy nem lesz baj. Ez már három éve történt, de még mindig érzem rajtuk a gyűlöletet, pedig senkivel nincs kapcsolatom (pláne ezek után). Ismerem őket, nem fogják ezt megbocsájtani. Egy régi család baráttal töltöttem a szilvesztert, aki nagyon racionálisan és objektíven ítél. Azt tanácsolta, hogy nyugodtan hívjam őket, semmi rossz nem fog történni. Talán igaza van, de akkor se merem, mert tudom, hogy kiváncsiak rám, hiszen ők sem keresnek soha. Rettenetesen hiányoznak nekem, mert ők a családom, akármekkora sznobbá váltak az évek alatt, és hagyják, hogy rokoni kapcsolatok menjenek tönkre a hülye pénz miatt ... Nagyon hiányoznak. Végig is sírtam a karácsonyt. Ha párom nem lett volna velem, még szomorúbb lettem volna ..



Keressem őket? De miért mindig én alázkodjak meg?! Az, hogy nem keresnek engem, egyértelmű, hogy nem is érdeklem őket, eléldegélnek nélkülem ... Nem is tudják elképzelni, hogy mennyire fáj ez nekem .. :(


2014. jan. 2. 21:47
 1/8 A kérdező kommentje:
..... aha, jó rövid lett :P
2014. jan. 2. 21:50
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nem megalázkodás ha te hívod őket. Éppen ellenkezőleg, mindig az intelligens enged és a másik fél játssza a duzzogó kisgyereket. Hívd fel őket, vesztenivalód nincs, legalább tudni fogod hányadán állsz velük.
2014. jan. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"hogy anyagilag sok segítséget kaptunk tőlük rengeteg év alatt, "

"akármekkora sznobbá váltak az évek alatt, és hagyják, hogy rokoni kapcsolatok menjenek tönkre a hülye pénz miatt "


Amikor pénzt kértetek/fogadtatok el tőlük éveken át, akkor nem voltak sznobok?! Mellesleg a "hülye pénz" nem azért szakított szét titeket, mert ők adták, hanem azért, mert ti kértétek... Amíg így beszélsz róluk és így gondolsz rájuk, inkább hagyd őket békén.

2014. jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól átverted a fejüket és visszaéltél a jószívűségükkel azzal, hogy stikában verted a pénzüket. Még akkor is ha ezt nem rossz szándékkal tetted.


Ebből nem következik, hogy ők a sznobok, csak az, hogy hatalmasat csalódtak benned, amit így összességében teljesen meg tudok érteni.


Esetleg próbálj az ő fejükkel is gondolkodni. Az, hogy bocsánatot kérsz, az nem megalázkodás, hanem a minimum amit megtehetsz.

2014. jan. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hopp-hopp .. 1-2 pont tisztázásra vár.


A sznob kifejezést azért használtam, a viselkedésük nagyon arra hajlik, ami évek alatt alakult ki.


Egy szóval nem mondtam, hogy gonoszok és nincs igazuk. Ezért írtam a kérdésben, hogy 2/3 részt igazuk van. Bennem is változtak dolgok az elmúlt három évben.


Még egyszer írom; az ötletgazda nem én voltam, a rokonoktól elkunyerált pénzt nem én kezeltem és sokról nem is tudtam. A haszonélvező győzködött mindenáron, mivel gyereknek számítottam (bár elmúltam 18), nekem csak az aláírásom kellett. És amikor ez az egész kiderült, én lettem a legjobban hibáztatva, hogy miért mentem bele, miért nem szóltam? Olyan gyűlölködés és harag lett ebből, hogy minden szál megszakadt.

2014. jan. 2. 22:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt személyesen meg kellene velük beszélni, ha vevők rá ! Hívd fel őket, próbálj egy találkozót összehozni és ott mesélj el mindent mi és hogyan történt. Most csak hárítasz, hogy nem te vagy a hibás de minden 2 emberen múlik.
2014. jan. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hidd el, utolsó, szívem vágya, hogy beszélhessek velük és lemondjam nekik, hogy mi miért van. De ismerem őket, csak a saját igazukat tudják fújni, mi meg húzzuk meg magunkat. Ez mindig is így volt, amióta csak élek. A sznob stílus is évek munkája, nem voltak mindig ilyenek. És ez nem fair, hogy mindig csak nekik van igazuk, mert tényleg nem szoktak minket meghallgatni, és ezt túlzás nélkül írom. Ha felhívom őket, sanszos a csalódás, amit nem bírnék ki. Egyszer már tettem kísérletet, felhívtam nagybátyámat, el akartam menni húsvétkor beszélgetni és burkoltak elküldtek a halál facára, hogy hagyjam őket élni. És ezek után alázkodjak megint, hogy legyenek szíves meghallgatni egyszer az életben? Úgysem hajlandóak erre, kár törni magam. De ennek ellenére is nagyon hiányoznak, mert iszonyat sok értékes emlékem van velük/róluk a sznobizmus ellenére. Amikor nagybátyámat hívtam, egyszerűen csak beszélgetni akartam, kapcsolatot találni vele. Elküldött .... Valami megoldásnak lennie kell, mert nem lehet haragban élni halálig! Ők egyébként több diplomás értelmiségiek. Vállalkozók, pedagógusok szakmákkal.
2014. jan. 3. 11:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de a tudatlanság nem mentség semmire. Ha nem tudsz valamit, akkor abba főleg nem mész bele. És egy fiatal embertől is elvárható ennyi felelősség, főleg, hogy egy 18 éven felüli ember egyáltalán nem olyan fiatal!

Amúgy meg ha valaki nem kíván veled kapcsolatot tartani, akkor nem tehetsz semmit. Szíve joga így dönteni, nem erőszakolhatod rá, a saját javadra. Hisz te szenvedsz, azt akarod, hogy neked legyen jobb. Lehet, hogy nekik meg így jobb, azért nem beszélnek veletek.

2014. jan. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!