Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért baj az, ha nem akarok a...

Miért baj az, ha nem akarok a családi rendezvényeken jelen lenni?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom, hogy direkt nem vagyok ott, csak annyira nem érdekel!

Hívnak szülinapot ünnepelni, nincs kedvem menni, hívnak esküvőre, nincs kedvem menni, hívnak temetésre, oda főleg nem akarok menni!

Ja, és én se akarok saját szülinapot, névnapot tartani! Ne hoggye senki, hogy a sajátom érdekel, másoké nem! Senkié nem érdekel!

Ha felhívnak, azt megköszönöm, és én is felhívom az embereket gratulálni, de elmenni nem akarok!



Nem azt mondom, hogy direkt nem megyek, ha nálunk van karácsony, nem ülök a szobámban, és nézem a falat, akkor jelen vagyok, csak másokhoz nincs kedvem menni!


Miért gond ez?

Azzal fenyegetőzik a család, hogy nem jönnek el majd a temetésemre... :D

17/F



2014. jan. 15. 20:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%

Ne azt kérdezd,hogy miért menj el, hanem hogy miért ne mennél el? Egy-egy szülinap sokszor nem magáról az ünnepről szól. Összejön a család, mindenki beszélget a másikkal stb.. Inkább az a kérdés, miért kínos neked jelen lenni? Nincs csajod és mindig felhozzák? Nem tudod hova mész továbbtanulni és mindig kérdezgetik?


Ha nincs ilyen,akkor csak annyit jegyezz meg, hogy egyszer élsz, a plafon bámulásánál meg egy családi ebéd biztos többet ér!

2014. jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%

Elég antiszociális vagy, de ez inkább neked baj.

Majd nemsokára te is egyike leszel azoknak, akik itt írogatnak, hogy magányosak, és fenyegetőznek, hogy megölik magukat, mert már nem bírnak tovább egyedül lenni...

2014. jan. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Mondhatnám, hogy tiszteletlenség, amit csinálsz, de nem adok illemtan órát.


Viszont nézzük más szemszögből: az életed során számos alkalommal kerülhetsz majd olyan helyzetbe (akaratodon kívül), amikor mások segítségére fogsz szorulni. Mi sem jobb ilyenkor, mint egy jó nagy családi kör, akiket ismersz, akikkel jóban vagy, akikre számíthatsz.

Csak egy példa: 17 éves vagy, felteszem majd szándékodban áll elmenni dolgozni. Milyen jól jönne, ha valamelyik rokonod be tudna ajánlani valahová, nemde?


Persze nem kell számító dögnek lenni, egyébként is jólérezheti magát az ember a rokonokkal, mégha azok távoliak is. De tény, hogy minél több embert ismersz, minél több emberrel ápolsz jó viszonyt, annál könnyebben juthatsz túl az élet nehézségein. Kapcsolatok. Elengedhetetlenek a boldoguláshoz.

2014. jan. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

Ez nem baj. Az emberek nagyon buták tudnak lenni, hogy nem értik meg, hogy nem mindenki szereti, ha több tízen veszik körül őket, még ha ritkán is kell elviselni sok embert.

Röhögd ki Őket, ha ilyennel fenyegetnek. Mondd meg, hogy ha már halott vagy marhára letojod, hogy ki van ott és ki nem. Attól nem lesz rosszabb Neked és nem fogsz feltámadni.

25/N

2014. jan. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Ezzel semmi baj nincs. Én 13 éves korom óta nem járok ilyesmire. Eleinte a szüleim egy kicsit furán néztek, de utána elfogadták.
2014. jan. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Semmi baj nincs ezzel! Én is ilyen vagyok. Utálom a rokonságomat megjátsszák a fejüket vihognak álszent az összes ha elfordulsz akkor te vagy a rossz..... Semmi baj nincs vele.
2014. jan. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Dettó! :DDDD nyáron mindenki kiakadt amikor nem mentem el az unokahúgom keresztelőjére,pedig tudják mennyire ateista vagyok és mennyire utálom ezt az egész majomkodást :D a szülinap/névnap is ilyen,utálom az egész családi banzájt,meg a sok nagyszájú unokatesómat L/17
2014. jan. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
Kamasz vagy, majd elmúlik. Csak arra vigyázz, hogy ne magányosodj el teljesen mire már úgy érzed, hogy szívesen mennél.
2014. jan. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Barbika107 válasza:
22%
Tudod az én párom is ugyan ezt mondja mindig és nagyon megtud vele bántani de nem csak engem.De ez attól is függ hogy egyedül mennél e vagy társaságban.Az én Ballagásomra senki nem jött el pedig az egész családot meghívtuk.Képzelheted milyen volt.
2014. jan. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

Ezek a családi összejövetelek annyira unalmasak,felszínesek.

Meg ilyenkor lehet faggatni a másikat arról,amihez semmi közük.

Értelmes vagy,csak sajnos kisebbségben vagy.

Olyannal akarod tölteni az idődet,ami örömet okoz.

Másoknak meg ez fáj,vagy nem értik,hogy téged más tesz boldoggá,mint őket.

Írta valaki az előbb az antiszocális jelzőt bűnözőkre szokták használni.

Ő max aszociális,de lehet az sem,csak nem szereti olyanokkal tölteni az idejét,ami időpocsékolás.

2014. máj. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!